Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ezt egy feleségne...

Hogyan lehet ezt egy feleségnek kíméletesen elmondani?

Figyelt kérdés
A párom 19 évesen azért vette feleségül a barátnőjét, mert az terhes lett. Nem voltak egymásba szerelmesek, de ő ezt kötelességének érezte és azt hitte majd helyrejön minden. A gyerek sajnos szellemi fogyatékos lett, ezek után mégkevésbé akarta őket magukra hagyni. A párom akart még gyereket, de a felesége ettől elzárkózott, azt mondta neki egy elég. Az asszony ápolja otthon a gyermeküket, már csak anyaként viselkedik, a férjével meg mint lakótársak élnek. Mi a párommal nagyon szerelmesek lettünk egymásba és ez már elég régen tart. Elfogadtam, hogy csak "szerető" lehetek, mert nem akarja elhagyni őket, a párom pedig elfogadta, hogy csak így lehet "igazi" családja. Én szerettem volna, ha a feleség is tud rólam, de a párom nem akarta elmondani, ezért én sem kavartam be. Tegnap viszont kaptam a feleségtől egy telefont, hogy szálljak le a férjéről és ne gondoljam, hogy egy pillanatnyi fellángolás miatt a férje majd elhagyja őket... Ezek szerint megtudta, hogy vagyok, de a részletekről semmit. A páromat felhívta, hogy ma átjön és mindent tisztáznak. Nem tudom ilyenkor mit lehetne mondani.
2012. dec. 26. 07:01
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:

Sajnos nem kamu.

Azt hittük, hogy most tudhatta meg, mert a felháborodott telefonhívásból erre következtettünk. Mikor jött megbeszélni a párommal a dolgokat már szó sem volt felháborodásról vagy visszaszerzési kísérletről, egyszerűen elmondta a terveit.

Mikor a párom 19 évesen megtudta, hogy apa lesz, otthagyta a főiskolát, hiszen ő komoly családfenntartó lesz... Ez még a "jó buli" korszaka volt. Mivel se pénze se kedve nem volt tanulni, elment gyárba melózni, meg megcsinált mindent ami akadt. Amikor velem komolyabbra fordultak a dolgok én megkérdeztem, hogy nem akarja-e újra megpróbálni a fősulit, amit végül el is végzett levelezőn, azóta az apja cégénél dolgozik. Az iskolában le volt adva a lakhelye (lakcímkártyán is ez szerepel) és egy levelezési cím (szülei címe). Ezek szerint legalább egyszer rossz címre küldtek ki valamit.

Már én is kezdem magam egy brazil szappanoperában érezni, de itt legalább az nem derülhet ki, hogy a gyerek nem is a páromé, mert már a születése után megcsináltatták az apasági vizsgálatot.


Az még nem derült ki, hogy a felesége miért éppen most jött rá a viszonyunkra nyilvánosan.

2012. dec. 27. 08:27
 42/48 A kérdező kommentje:

Már megkérdeztünk egy ügyvéd ismerőst is. Sajnos ebben az esetben az apának minimális esélye sincs nyerni a gyermekelhelyezés ügyében, mert eddig az anya gondoskodott a gyermekről, akit nem bántalmazott, nem hanyagolt el... Ha pedig az anyánál lesz a felügyeleti jog, akkor hivatalosan is dönthet úgy, hogy a gyereknek jobb ellátást tudnak biztosítani egy erre szakosodott intézményben. Az apa pedig miért akarná ettől megfosztani a gyermekét, ha könnyen bizonyítható, hogy ez a gyerek érdekét szolgálja? Az anya meg nyilván nem fogja azt mondani a bíróság előtt, hogy csak a pénzért csinál mindent, tehát ez alapján sem dönthetnek az apa javára.

Egyre inkább úgy érzem, hogy ebben a történetben nem mi voltunk akik elsőként a csalás útjára léptek.

2012. dec. 27. 08:48
 43/48 anonim ***** válasza:
55%
Ez az egész úgy kamu ahogy van, komolyan mondom: kezeltesd magad..
2012. dec. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
50%
Még mindig nem értem miért nem mondtátok el a viszonyt a feleségnek?Főleg mivel nektek is van közös gyereketek.Amugy se nagyon látta a párod a gyerekét,ha a leirtak igazak akkor meg a feleség nem kaphat hálát sem szánalmat.
2012. dec. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy értetlen vagyok, de abból, hogy a párodnak címzett levelet a fősuli a papa cimére küldte, abból hogyan tudta az asszonyka leszűrni azt, hogy te a világon vagy??

Szóval vagy én vagyok nagyon értelmetlen, vagy valóban egy mesei fordulatokban gazdagon dúsított történettel állunk szemben. (Szépen fogalmaztam?)

2012. dec. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
96%

1. Ha a feleség nem akar válni, akkor adja be a férj a válókeresetet - ugyanis akkor is elválasztják öket, nem kell a másk fél beleegyezése. A válás feltétele, hogy legalább az egyik fél úgy érezze, hogy helyrehozhatlanul megromlott a kapcsolatuk.

2. Ha a közös lakás a férj szüleié, akkor ott a feleségnek semmi joga sincs.

3. Ha a feleség intézetbe akarja adni a gyereket, akkor mindkettejüknek kell fizetnie a gyerek után, nemcsak az apának.

4. Ha a gyereket a feleség kapja meg, akkor az apának gyerektartást kell utána fizetnie - a jelenlegi felállás szerint a nettó fizetése 16,6%-át, ennél nem többet.

5. A feleség esetleg lakhatási jogot kaphat, ha a gyereket magánál tartja, de a nagszülök felé lakbért (meg természetesen a rezsit) ki kell fizetnie.

6. A feleség köteles az elöirt láthatást biztositani, amennyiben nem teszi, törvénysértést követ el, és ha feljelenti az apa, akkor minden esetben, amikor nem engedi el a gyereket, komoly és egyre emelkedö összegü büntetést kell fizetnie.


Ez a jogi oldal, ha a kérdés komoly, ennek alapján tudtok lépni. Ha kitalált, akkor másoknak segithet, hogy megismerjék a jogokat a válás/gyerekkel kapocslatban.

2012. dec. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogsz lepődni ha pár év múlva belép a képbe még egy család... Én ilyen "férfivel" biztos nem állnék le, aki nem vállalja fel a tettei következményeit. Nagyon sajnálom azt a beteg gyereket, aki nem tehet semmiről:( A láthatás kérdés miatt meg egyáltalán nem sajnálom az apát, hisz így is heti 4-5 napot nem volt a gyerekkel, inkább máshol csinált újakat és élte vígan az életét, amíg az átvert felesége gondozta a gyerket. Nem fogja kevesebbet látni, mint eddig.
2012. dec. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
80%

Hű, jó kis asszony! Nincs véletlenül testvére, mert azt meg a bátyám találta meg.

Ém meg még azt hittem, hogy csak a bátyám ekkora idióta, hogy ilyen tyúkot fogjon ki. A barátnője szakítás után szólt, hogy jön a gyerek bogyó mellett. Náluk nem tartott ennyi évig a házasság, mert a gyerek születése után az asszonypajtás lelépet és követelte a tesóm fizetésének a felét. Ő is azt mondta, hogy ha nem fizet, nem láthatja a gyereket. Hát, tesóm fizet is mint a katonatiszt és plusszban a szüleink is csak úgy láthatják a gyereket, ha fizetnek.

Tesóm próbálta már feljelenteni a csajt, de az megfenyegette, hogy csak a gyereknek csinál ezzel bajt. Náluk is ez van. Anya gondozza, nincs elhanyagolva, az meg kit érdekel, hogy az apából még a lelket is kizsarolja.

Már van másik gyereke is a csajnak, annak az apjával is ezt csinálja. Úgy látszik ez a legújabb típusa a megélhetési gyerekszülésnek.

2012. dec. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!