Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy feleségnek miket jelent a...

Egy feleségnek miket jelent a férje öngyilkossága, hogyan élheti meg?

Figyelt kérdés
Érez bűntudatot, szégyent, hogy nem tudott olyan társ lenni a férjének, hogy életben maradjon?
2011. dec. 4. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:

ez egyénfüggő,de függ attól is,a férj milyen volt,amig élt,mit jelentett a feleségnek(levegőnek nézte,100 000x megcsalta,vagy épp ellenkezőleg: hü társa volt egy életen át)


van aki azt mondja,végre feldobta a talpát ez a szerencsétlen vén idióta,van aki meg évekig gyászol és soha nem képes feldolgozni a fájdalmat...

2011. dec. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

előző vagyok

van olyan is, aki önmagát hibáztatja a férje öngyilkosságért

2011. dec. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
a gyerekei hogyan nőnek fel?
2011. dec. 4. 17:52
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

te most komolyan kérded,vagy csak szivatsz?

Hát neveli a megmaradt szülő,vagyis az anya,vagy valakivel együtt,akit élete második(sokadik) párjának választ,vagy egyedül...aztán előbb utóbb az anya is meghal(senki nem él örökké),aztán a gyerekek magukra maradnak és egyedül kell helytállniuk...

2011. dec. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs jele, mert jól titkolta az illető, hogy mit milyen mély depresszióban fog fel, akkor nem kell bűntudatnak lenni.

először lehet, hogy megjelenik a bűntudat, hogy hogy nem vette észre, de idővel ahogy tisztul a gyásztól felmérheti, hogy nem rajta múlt. Mindenki a saját maga ura magunkat kellene irányítsuk, nem mást okolni, ha velünk baj van.

Gyerekei feltételezem zavarodottan, érthetetlenül, szomorúan élik meg.

2011. dec. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"a gyerekei hogyan nőnek fel?"


Nem "szivat" a kérdező, ez nagyon komoly kérdés.


Sajnos a gyerekek cipelik ennek a terhét egész életükben, s ha elmondják az ő későbbi gyerekeinek, ha nem, továbbadják ennek az egésznek a terhét... Bonyolult, összetett, érzékeny pszichológiai folyamatok ezek egy családi rendszerben.....


Érdemes az egész "túlélő" családnak terápiára járnia, hogy ne 30 év múlva az unokák járjanak..........

2011. dec. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 ütős válasza:
48%
Öngyilkosságnak akarod beállítani az esetet?
2011. dec. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy a feleségnek mit jelent...Nekem anyukám lett öngyilkos. Apukámnak csöppnyi lelki ismeret furdalása sincs és nem is volt, pedig ha nem is közvetlen, de bizony szerepe volt benne. Mivel már felnőtt voltam, nekem viszont volt lelkiismeret furdalásom, amíg meg nem értettem, hogy ez az ő döntése volt.
2011. dec. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy érzelmileg mit jelentett neki a férje.


Annak, aki maga hajszolta öngyilkosságba a társát, nyílván megkönnyebbülést. Annak, aki úgy érzi, hogy mindnet megtett a párjáért, de az mégis öngyilkos lett, annak iszonyú nehéz.


De egyikük sem úszhatja meg a gyászt.

2011. dec. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szégyent csak akkor, ha van rá oka (pl. gyűlölte, csalta, elszakította a gyerekeitől), vagy azt szégyelli, hogy ilyen felelőtlen, önző férjet választott. Nem hiszem, hogy a partner lenne az oka egy öngyilkosságnak, ahhoz ritka gonosznak kell lenni, hogy így tönkretegyen egy embert. Nem pszihológus, ilyen problémákkal oda kell menni, nem a feleségre fogni. A gyerekek meg hogy nőnek fel? Család nélkül, apa nélkül, nyaralás nélkül, pénz nélkül, vidámság nélkül, megbélyegezve. Én főleg haragot éreznék, és megvetést.
2011. dec. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!