Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Értem én, hogy nincs közöm...

Értem én, hogy nincs közöm alapjáraton a párom pénzéhez, de ebben az esetben sincs? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egy éve vagyunk együtt a párommal ő 26 én 24 éves vagyok. Nem érdekelt sosem mennyit keres,mire költi,ő mutogatta mindig az elszámolásokat,hogy mennyi az épp aktuális havi fizetése.Innen tudom,hogy elég jór keres. Én sajnos munkanélküli vagyok és néha vigyázok a szomszéd gyerekeire hát gondolhatja mindenki mennyi pénzért. Azért ez a pár száz jobb esetben egy-két ezer forintot is félre szoktam tenni,mert ki tudja mikor jön jól.

Na szóval a probléma az,hogy a párom,mikor megkapja a fizetését nagy lábon él,jól bevásárol ruhákból is,kajából is magának. De aztán jön a hónap közepe meg a vége,mikoris tőlem kér pézt,hogy el tudjon hozzám jönni (én nem megyek sűrűn hozzájuk,mert nem szívlel az édesanyja és nem akarok vitázni senkivel)vagy tudjon venni egy doboz cigit. Nem arról van szó,én nem sajnálom a pénzt tőle,de nem értem hova tűnik a fizetése. Nem,nem játékgépezik,szerencsére normális társaság a miénk.

De én már gondoltam másik nőre is,vagy mittudomén. De ha rákérdezek,hogy hova tűnt az a sok pénz,akkor felháborodik,hogy semmi közöm hozzá. De elvárja,hogy én a párszáz forintomból finanszírozzam az extráit. Múltkor már azt kellett hazudnom,hogy sajna nincs egy fillérem sem,mert ha adok neki,akkor nem tudtam volna kiváltani a gyógyszerem. És sokszor ezért nem találkozunk hónap végén,mert nincs pénze eljönni.

Szerintetek tényleg nincs közöm ezekhez a dolgaihoz?


2012. dec. 14. 16:09
 51/108 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező, nagyon buta vagy, vagy nagyon erősen áltatod magad, hogy nem akarod észrevenni az igazságot. Nem azért mondom ezt, hogy igazat adj, hanem mert fel akarom nyitni a szemedet arra, hogy ki vagy használva.


Nem azt mondtam, hogy az ajándék a szerelem mércéje, hanem hogy még szűkös körülmények között is mindent megtesz azért, hogy találkozzunk. Ez pedig a szerelem mércéje.


Miért, az szerinted a szerelem mércéje, amit a barátod csinál? Hogy a sok pénzéből nem érsz meg annyit, hogy félretegyen a veled való találkozásra? És ha te nem fizetsz, akkor nem is fontos neki a találkozás? Ez neked szerelem?

2012. dec. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/108 anonim ***** válasza:
31%

Most vagy az van, hogy az anyjának adogatja a pénzt---->lehet azért nem szívlel téged az anyja, mert fél, hogy akkor már a fia nem neki adja a pénzt, hanem rád költi

Vagy pedig nagyon spórolós a barátod, s sajnálja a saját pénzét elkölteni.


Valamelyik igaz lehet?

2012. dec. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/108 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 77%-osnak teljesen igaza van. Itt nem arról van szó, hogy igazat adj a válaszolóknak, hanem hogy felnyíljon a szemed arra, hogy a barátodnak annyira nem vagy fontos.


Tényleg nagyon durva, hogy ennyi fizetés mellett nem tesz félre annyit, hogy tudjon veled találkozni. Ez nagyon erősen jelzi, hogy nem érdekli a dolog. Egy szerelmes embernek egyszerűen sokkal fontosabb a párja ennél. Aki ennyit nem tesz meg, azt nem érdekli.

2012. dec. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/108 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy pedig nagyon spórolós a barátod, s sajnálja a saját pénzét elkölteni."


Aki sajnálja a pénzt a szerelmével való találkozásra, annak szerintem jobb ha soha nem lesz párja. Milyen dolog már az, hogy sajnálod a pénzt arra, akit a legjobban szeretsz?! Nagyon gáz ez az egész.

2012. dec. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/108 A kérdező kommentje:
Hát az anyja elég "érdekes" nő,szóval bármit kinézek belőle sajnos.
2012. dec. 14. 18:56
 56/108 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:56

Persze, én egyetértek veled. Csak próbáltam pár verziót felállítani az okokra.


Egyébként én is olyan vagyok, hogy az utolsót is inkább a páromra költöm, mint magamra.

Oké,nem vagyunk egyformák, de amit a kérdező csinál, az minden, csak nem párkapcsolat.

2012. dec. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/108 anonim ***** válasza:
100%
Semmibe nem kerülne, hogy azt mondja az anyjának, hogy elköltött x összeget, hogy a veled való találkozásra félre tudjon tenni. Lehet kifogásokat keresni, de a lényeg még mindig ugyanaz: nem fontos annyira neki a dolog, hogy legalább minimális pénzt félretegyen. Rossz vége lesz ennek, de te tudod.
2012. dec. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/108 anonim ***** válasza:
100%
Jav.: Amit a kérdező pasija csinál
2012. dec. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/108 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy bármi titokzatos lenne a dolog hátterében. Valószínűbb, hogy szimplán nem tanulta meg normálisan beosztani a pénzét, mivel otthon él, erre különösebben nincs is rászorulva, elveri a hónap elején. Írod, hogy nem régóta keres ilyen sok pénzt, elég esélyes, hogy most egyszerűen élvezi, hogy megvehet mindent, ami tetszik neki, és egy kicsit átesett a ló másik oldalára. Ráadásul még te is elkapattad azzal, hogy ha elszórta a sajátját, kisegíted. A másik lehetőség, hogy mivel többet keres, gyűjt valamire, esetleg a szülei tettetik vele lakásra félre, de mivel a mai világban nem szívesen közösködnek az emberek anyagilag senkivel, nem fogják az orrodra kötni, nehogy rögtön a közös otthonotok lebegjen a szemed előtt.
2012. dec. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/108 anonim ***** válasza:
100%
Akkor állítsd választás elé, és kiderül, hogy mennyire vagy neki fontos. Mondd el azt, amit itt leírtál, figyeld, hogy reagál, mit mond rá. Mondd el neki, hogy ez érthetetlen, hogy bár kiadása nincs igazán, mégsem tud annyit félretenni, hogy leutazzon hozzád. De szerintem is csak áltatod magad. Ha szeretne téged, annyit egyből félrerakna, hogy lejusson hozzád, mert ez kifogás szagúnak tűnik. Te meg egy kicsit homokba dugod a fejed.
2012. dec. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!