Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Értem én, hogy nincs közöm...

Értem én, hogy nincs közöm alapjáraton a párom pénzéhez, de ebben az esetben sincs? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egy éve vagyunk együtt a párommal ő 26 én 24 éves vagyok. Nem érdekelt sosem mennyit keres,mire költi,ő mutogatta mindig az elszámolásokat,hogy mennyi az épp aktuális havi fizetése.Innen tudom,hogy elég jór keres. Én sajnos munkanélküli vagyok és néha vigyázok a szomszéd gyerekeire hát gondolhatja mindenki mennyi pénzért. Azért ez a pár száz jobb esetben egy-két ezer forintot is félre szoktam tenni,mert ki tudja mikor jön jól.

Na szóval a probléma az,hogy a párom,mikor megkapja a fizetését nagy lábon él,jól bevásárol ruhákból is,kajából is magának. De aztán jön a hónap közepe meg a vége,mikoris tőlem kér pézt,hogy el tudjon hozzám jönni (én nem megyek sűrűn hozzájuk,mert nem szívlel az édesanyja és nem akarok vitázni senkivel)vagy tudjon venni egy doboz cigit. Nem arról van szó,én nem sajnálom a pénzt tőle,de nem értem hova tűnik a fizetése. Nem,nem játékgépezik,szerencsére normális társaság a miénk.

De én már gondoltam másik nőre is,vagy mittudomén. De ha rákérdezek,hogy hova tűnt az a sok pénz,akkor felháborodik,hogy semmi közöm hozzá. De elvárja,hogy én a párszáz forintomból finanszírozzam az extráit. Múltkor már azt kellett hazudnom,hogy sajna nincs egy fillérem sem,mert ha adok neki,akkor nem tudtam volna kiváltani a gyógyszerem. És sokszor ezért nem találkozunk hónap végén,mert nincs pénze eljönni.

Szerintetek tényleg nincs közöm ezekhez a dolgaihoz?


2012. dec. 14. 16:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/108 anonim ***** válasza:
61%

Nincs az a pénz, amit ne lehetne könnyen elkölteni. Havi 200-300e Ft-os fizetését sok fiatal simán elkölti úgy is hogy szüleinél ingyen él vagy csak jelképes összeget fizet.


Egy nagyon jó kereső üzletembernek meg szinte muszáj is ennél sokkal többet is költenie magára.

2012. dec. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/108 A kérdező kommentje:
Hát Utolós szerintem ebben nincs igazad
2012. dec. 14. 16:31
 13/108 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem ha nem lenne titkolni valója akkor nem lenne kiakadva ha rákérdezel hová tűnt... továbbá mi az h nem adja vissza? ha neked nincs közöd az ő pénztárcájához, akkor neki sincs a tiédhez. úgy gondolom ha ezt nem tudjátok megbeszélni akkor itt az ideje hogy keress egy jobb, őszintébb megbízhatóbb partnert
2012. dec. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/108 anonim ***** válasza:
83%
Bocsánt kérdező, de csak ilyen rozzant, vacak embert tudtál kifogni?
2012. dec. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/108 A kérdező kommentje:

Persze,csak ilyet! A zsánerem az ilyen...

Amúgy azóta ilyen,mióta van neki ez a jól fizető munkája,lassan fél éve.

2012. dec. 14. 16:40
 16/108 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem lenne rád szorulva rendszeresen, nem sok közöd lenne a pénzéhez. De itt nem erről van szó, hanem a Te saját pénzedről. Ha így áll a dolgokhoz, én nem finanszíroznám semmilyen szinten a szükségleteit. Mellesleg: neki mi köze a Te kicsinyke kis pénzedhez, hogy ennyire rá van fanyalodva? Nemcsak, hogy nem adnék neki, de nem is tartanám fenn vele tovább a kapcsolatot.
2012. dec. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/108 anonim ***** válasza:
92%
Kíváncsi lennék mi lenne ha munkanélküli lenne, vagy csak mondjuk 80 ezret keresne...
2012. dec. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/108 A kérdező kommentje:

"Ha nem lenne rád szorulva rendszeresen, nem sok közöd lenne a pénzéhez. "


Ezért írtam,hogy alap esetben tudom,hogy nem lenne hozzá közöm!

2012. dec. 14. 16:47
 19/108 anonim ***** válasza:
91%

Ha most hagyod magad kihasználni, később még rosszabb lesz.

Én otthagynám, ugyan is kihasznál téged de nagyon.

Remélem ezt tudod.

És csak úgy mellékesen megkérdezem, hogy soha nem vesz neked semmit egy virágcsokrot sem, csokit sem? Semmit? mindet magára költi el? Mert ha igen, nem vagy neki fontos. Csak egy bábu vagy számára, akit néha használhat erre-arra... De ha neked így a jó. Akkor hagyd magad továbbra is.

Legközelebb ha kér tőled pénzt, ne adj neki. Ha neked nincs az ő pénzéhez közöd, akkor neki sem a tiédhez!

2012. dec. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/108 anonim ***** válasza:
13%

Lehet, hogy lekötött betétben van a pénz. Ha a szülei azt kérték, hogy tegyen félre, akkor nyilván félretesz. Nekem is van megtakarított pénzem, de az nem úgy működik, hogy hopp, fogom magam és kiveszem, mert akkor rengeteget bukom rajta. Úgyhogy igen, elő szokott állni az a helyzet, hogy ugyan fél milla van a számlámon, mégis utolsó héten kölcsön kell kérnem valakitől.


Ettől függetlenül gáz, hogy nem tudja megoldani a dolgot, beszélj vele, hogy számoljon már veled is hóvégére, ha egy kicsit is fontos vagy neki..

2012. dec. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!