Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Értem én, hogy nincs közöm...

Értem én, hogy nincs közöm alapjáraton a párom pénzéhez, de ebben az esetben sincs? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egy éve vagyunk együtt a párommal ő 26 én 24 éves vagyok. Nem érdekelt sosem mennyit keres,mire költi,ő mutogatta mindig az elszámolásokat,hogy mennyi az épp aktuális havi fizetése.Innen tudom,hogy elég jór keres. Én sajnos munkanélküli vagyok és néha vigyázok a szomszéd gyerekeire hát gondolhatja mindenki mennyi pénzért. Azért ez a pár száz jobb esetben egy-két ezer forintot is félre szoktam tenni,mert ki tudja mikor jön jól.

Na szóval a probléma az,hogy a párom,mikor megkapja a fizetését nagy lábon él,jól bevásárol ruhákból is,kajából is magának. De aztán jön a hónap közepe meg a vége,mikoris tőlem kér pézt,hogy el tudjon hozzám jönni (én nem megyek sűrűn hozzájuk,mert nem szívlel az édesanyja és nem akarok vitázni senkivel)vagy tudjon venni egy doboz cigit. Nem arról van szó,én nem sajnálom a pénzt tőle,de nem értem hova tűnik a fizetése. Nem,nem játékgépezik,szerencsére normális társaság a miénk.

De én már gondoltam másik nőre is,vagy mittudomén. De ha rákérdezek,hogy hova tűnt az a sok pénz,akkor felháborodik,hogy semmi közöm hozzá. De elvárja,hogy én a párszáz forintomból finanszírozzam az extráit. Múltkor már azt kellett hazudnom,hogy sajna nincs egy fillérem sem,mert ha adok neki,akkor nem tudtam volna kiváltani a gyógyszerem. És sokszor ezért nem találkozunk hónap végén,mert nincs pénze eljönni.

Szerintetek tényleg nincs közöm ezekhez a dolgaihoz?


2012. dec. 14. 16:09
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/108 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdezném tőle értetlenkedve: "Ilyen fizetés mellett komolyan nincs 2000 forintod elutazni hozzám??" Ha azt mondja nincs. Akkor: "Akkor meg kell tanulnod jobban beosztani a pénzedet, mert én nálad 10x csóróbb vagyok sajnos..."



Fő az őszinteség!

2012. dec. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/108 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy a kákán keresnek csomót, csak kicsit több élettapasztalatuk van.


A pasi KÖLCSÖN kéregetett tőled, cigire, utazásra. Nem adta meg. Ok, lakást vett. De azt ne felejtsd el a rózsaszín ködben úszva, hogy a lakás az ő nevén van, az övé, és az azzal kapcsolatos költségeket meg ne úgy teremtse elő, hogy az egyéb szükségleteit a MUNKANÉLKÜLI barátnőjével finanszíroztatja ... Még részben sem! Ehhez azért pofa kell, már ne is haragudj. Szép dolog, ha téged is oda akar költöztetni, de gondolkodj: neked nincs munkád most, nem tudod magad eltartani, a kiadásokba nem tudsz beszállni. Ő ezek szerint nem keres annyit, hogy fizesse a lakást+ a saját kiadásait is teljesen fedezze, különben nem nyúlt volna le Téged is. Ő téged nem fog (tudni) eltartani. A többiek is csak azért írták, hogy vigyázz, meg keresték a kákán is a csomót, mert vannak, akik simán megcsinálják, hogy a rezsit+ a kiadásokat is inkább a másik félre testálják (gondolom, lesz munkád előbb-utóbb), mondván, hogy nekik elmegy a pénzük a hiteltörlesztésre stb., így gyakorlatilag eltartatják magukat, és még a lakás is az övék marad (mert te abban élettársként tulajdon nem szerzel, max finanszírozhatod az életviteleket). Az én exemnek is voltak ehhez hasonló próbálkozásai, hogy belőlem akart élni, mondván, neki fizetnie kell a hitelét, és a létfenntartásra, rezsire nem futja már. Magyarán én költsek rá is, az ő pénze meg biztos helyre megy, míg az enyémet feléljük. Ha szakítunk, én ott vagyok megtakarítás nélkül, a létfenntartásra elköltött pénzzel, neki meg ott van a lakás, amibe ölte... amihez nekem nincs, és nem is lesz semmi közöm...Hát kösz, nézzen mást hülyének. Csak házasság esetén merném az ilyesmit megjátszani, mert ott a jog alapján minden közös , amit a felek az életközösség fennállta alatt keresnek.

2012. dec. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/108 Pendulum92 ***** válasza:
100%

Nem keresem a kákán a csomót, csak abba gondolj bele, hogy az, hogy a lakásba öli a pénzét nem magyaráz meg bizonyos kérdéseket, amik eddig is fennáltak.

Konkrétan arra gondolok, hogy oké, hogy gyűjt, de miért téged nyúl le? Az a lakás az övé lesz, még ha oda is költözhetsz.Annyit megtakaríthatna, hogy leutazik hozzád, és a cigit nem veled fizetteti ki.


Tudom, rózsaszín köd, csak arra kérlek ne legyél vak.


ja, és nem hiszem hogy több élettapasztalatom lenne 20 évesen, csak probálom tisztán látni a dolgokat.

2012. dec. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/108 Pendulum92 ***** válasza:
100%
Bár ilyenkor tudom, hogy az egyik füleden(szemeden) be, a másikon ki... Legyél óvatos és sok szerencsét!
2012. dec. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/108 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek,aki írt :)!
2012. dec. 14. 23:34
 96/108 anonim ***** válasza:
89%

Te nem vagy komplett hogy hagyod magad ennyire hülyére venni! Eleve miféle alak az aki tisztában van a párja helyzetével és ezek után van bőr a pofáján hogy lenyúlja még azt a keveset is tőled ami összejön?! Egy ilyen sz@rházinak semmi felelősségérzete se magával se a másikkal szemben, hogy a hülye surmó képtelen 200e feletti fizetést annyira megbecsülni hogy nem veri el! Sokan 2-en nem keresnek ennyit, de azt legalább nagyon meg is becsülik, ez meg elszórakozza a pénzét úgy hogy azt se tudod mire megy el, aztán kihasznál.

Hidd el semmi jövője ennek a kapcsolatnak, nem tudom mi jut eszedbe hogy egy ilyennel maradsz, mert megszokásból vagy vele, vagy asszed, hogy nem tudnál különbet megszerezni magadnak, márpedig akkor is el kéne gondolkozni a váltáson, mert ha már most ilyenek történnek lehet ennél még nagyobb balhé is.

2012. dec. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/108 anonim ***** válasza:
96%

egyem a szívét! téged húzkod le, h legyen miből kecót vennie... gondolom nem nagyon akar 1%-ot sem rád íratni a lakás tulajdonjogából...


szép dolog, ha az ember spórol, félretesz, de ezt ne úgy valósítsa meg, hogy közben másokon élősködik, és a sajátját meg elteszi.


nekem ez nagyon nem férne bele. amikor a párom kocsit akart venni, akkor ugyanúgy beszállt a közös költségekbe, és csak a maradék pénzt tette el. igaz, nem 2 hónap alatt lett meg a vételár, de legalább nem kellett azt éreznem, hogy én vettem meg az ő autóját.


gondolj bele, később meg majd az lesz, h adj neki kajára pénzt, mert ő fizeti a törlesztőt, és másra nem marad? jól fontold meg, hogy összekötöd-e vele az életedet.

2012. dec. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/108 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is bűzlik ez az egész.A kérdező meg meg is ette amit a párja mondott.Lehet én gondolkodok furán,de nem sok férfi gondolkozik 1 év után úgy,hogy olyan házat akar venni,amelyik a barátnőjének tetszik.Meg még ha tényleg a lakásra tesz félre,akkor is,miért nem tesz el mondjuk 5ezret,hogy legalább a PÁROMHOZ le tudjak menni?De cigije az van,meg kölcsönöket kérek a MUNKANÉLKÜLI barátnőmtől.Illetve,ha ennyire egy neked is tetsző házat akar venni,tehát ennyire érdekled,akkor hogy-hogy nem érte el,hogy az anyja fogadjon el téged??Annyira csak nem gondolja komolyan veled.

Az is igaz,hogy sok férfi szégyelli,ha egy nőtől kell kérni-e pénzt.Az én párom soha nem kért tőlem,ha meg nem is volt pénze,talán 1-2 alkalommal fogadott el tőlem valamit.Pl egy sört,vagy valamit.(aki azóta már a férjem)

Nem érsz neki annyit,hogy előre tegyen félre neked.És lepontoztatok egy válaszolót aki azt írta,hogy ennél olcsóbban nem lehet kihozni a szex-et.Igaza volt.Te fizeted,hogy menjen,te adsz neki cigit,mi ez hanem kihasználás?Fizeted azt,hogy lefeküdjetek...

2012. dec. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/108 A kérdező kommentje:
Ma megnéztük a lakást.Olyan szép:). Nem érdekel különösebben,hogy az irigykedők mit beszélnek.Ja és nem csak az ő nevén lesz...Na de nekem nincs időm most itt írogatni,jó fröcsögést,helloka :D!(akinek nem inge ne vegye magára)
2012. dec. 15. 12:30
 100/108 anonim ***** válasza:
100%

de nem is a tieden

egy a lényeg a pasid ne sajnáljon rád 2000.-ot

nem irigykedés miatt irunk szerintem


én pl hitelmentes saját lakásba lakok

2012. dec. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!