Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sohasem fogom tudni megbocsáta...

Sohasem fogom tudni megbocsátani ezt a férjemnek?

Figyelt kérdés

Két éve kezdődött minden rossz azzal, hogy ő belement egy olyan vállalkozásba a kifejezett kérésem ellenére, amiből aztán egy év múlva két millió forint tartozással szállt ki. Közben én terhes voltam, megszületett a babánk.

A tartozásokat a mai napig nyögjük, vonják a fizetését, fizetjük a részleteket annak, aki engedélyezte, tehát a bevételünk egyharmada erre megy el és még fog is elmenni jó sokáig. Én egyszerűen nem tudok úgy viszonyulni hozzá, mint azelőtt, hogy ebbe a helyzetbe sodort volna minket. Előtte minden jó volt, de az üzlettel együtt jöttek a hazugságok, hogy ne aggódjak, minden rendben megy, aztán meg jöttek a felszólítások, hogy ezt sem fizette be, azt sem fizette be, és a mai napig vannak ilyenek, pedig már több mint egy éve, hogy vége lenne az egész hajcihőnek. Ha nem lenne a gyerek, már régen itt hagytam volna, de nem akarom őt tönkretenni teljesen, mert tudom, hogy nagyon bántja amit tett, és próbálja jóvá tenni, de én nem tudok ezen túljutni. Folyton bizonygatja a szeretetét, hogy csak értünk tesz meg mindent, dolgozik napi 14-16 órákat. Ha most elhagynám, mert én már nem tudom ezt folytatni, akkor összeroppanna és vége lenne mindennek. Sosem mászna ki az adósságból, így is én tartom benne a lelket egyfolytában, hogy majd lesz valahogy, pedig én magam bízom benne a legkevésbé, hogy ennek jó vége lesz. Mert itt már nem csak a pénzről van szó, hanem arról, hogy mindez tönkretette a bizalmat közöttünk.


2012. dec. 14. 13:31
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
75%
Figyu, a nejemnek is sikerült össze hozni, egy 5 millás adóságot. /melós család vagyunk/ Átrágtuk előre hátra, de egy hangos szót nem ejtettem. Azért vagyunk egy pár, hogy együtt oldjuk meg. Szerintem, ha különben jó a kapcsolat, együtt csak megoldjuk. Csak ezért nem hagynám el.
2012. dec. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
28%

Elsőként nézz utána, hogy külön adósságról vagy közös adósságról van-e szó.


[link]

2012. dec. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
35%

Én is megértelek. Én is jó körülmények között élek, és nincs férjem, de ha lenne és veszélyeztetné a hülye ötletével, amibe én nem megyek bele, akkor én is otthagynám.


Tudod az a helyzet, hogy nyilván nem tudtad, de mielőtt belement az üzletbe, akkor kellett volna neked házassági vagyonszerződést kötnöd, mert így a csinált adóssága a tied is. Ez van. Ha el is válasz, az adósság attól még a tied is marad. Mert az adósság közösen keletkezett. Ez a helyzet, szóval most már teljesen mindegy. A kérdés az, hogy vajon most tényleg csökken lassacskán az adósság, vagy tovább folytatja a hazárdírozásait? Ahogy látom nem tudod.


A kérdés az, hogy szereted-e még, vagy teljesen elmúlt a szerelem? Persze jóban rosszban, de azért azt ugye senki nem gondolja komolyan, hogy ha az egyik azt mondja hogy ugorjunk a kútba, akkor neked is bele kell ugranod? merthogy rosszban is? :) nagyon jó...

Felelőtlen volt. te tiltakoztál. mégis belement, és most elvárja hogy szívjál miatta... hát én kösz nem. De tudod azt nem írtad, hogy ha otthagynád, akkor mennyivel lenne könnyebb a helyzeted. Mert más pasid nincs, tehát azt hiszem más jövedelmed úgyse lenne. Tehát ha így nézzük semmivel se lennél előrébb. Vagy igen?


Szerintem teríttesd ki vele a kártyáit. Hogy pontosan mennyi az adósság, milyen ütemezése van és ki felé, és nézd meg pontosan mennyit keres, és mennyit kell havonta visszafizetni. És érdeklődj a hitelezőnél is hogy így van-e. Ha valóban jó úton vagytok, és csökken az adósság, akkor esetleg próbálj meg túllépni rajta. De ha ködösít és nem hajlandó téged beavatni most már hogy mi a tényleges helyzet, akkor hagyd ott. Akkor nincs értelme folytatni. És ne foglalkozz azzal hogy mi lesz vele, meg hogy összeroppan. Legyen egyenes, akkor ok. de ha nem az, akkor vessen magára.

2012. dec. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Ebből sajnos nem derült ki számomra, hogy egy egyéni vállalkozóként működtetett vendéglátó egységből eredő tartozás melyiknek minősül? Csak gyorsan átfutottam, de sajnos ismerek ilyen házaspárt, ahol el kellett válni, mert a férj szintén egyéni vállalkozóként összeszedett tartozása miatt el akarták árverezni a feleség nevén levő házat...
2012. dec. 14. 14:11
 15/34 anonim ***** válasza:
39%
Igen, egyéni vállalkozó esetén ugyanaz van, mint sima magánszemélynél. Tehát egyéi vállalkozó a teljes vagyonával felel, esetetekben a közös vagyonotokkal.
2012. dec. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Már az is megfordult a fejemben, hogy segítek neki kimászni a sz@rból, és utána meglátom, hogy tudok-e vele tovább élni, vagy mindig előtör majd belőlem ez az érzés... mert ha akkor is filózok ezen, ha már kirendeztük az adósságokat, akkor tényleg nem látom értelmét az együttlétnek. Komolyan csak azt szeretném, ha lenne már vége neki, és élhetnénk úgy, ahogy régen. De ez már sosem lesz olyan, tudom. Mindig itt lesz bennem a rettegés, hogy ha egyszer megtette, újra megteheti. Ez valami olyasmi, mint a megcsalástól való félelem...
2012. dec. 14. 14:20
 17/34 anonim ***** válasza:
36%
Miért eddig nem segítettél neki kimászni a sz*rból?
2012. dec. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
úgy értettem, hogy továbbra is mellette leszek a nehéz időszakban, ahogy eddig is tettem, mint írtam, tartottam benne a lelket, amikor ő már teljesen elkeseredett, kiharcoltam neki a részletfizetést arra, amire nem akartak adni, stb...ennél többet én sem tudok tenni... ja és persze amikor neki kevesebb volt a fizetése, akkor az én jövedelmemből fizettük a fizetnivalóit
2012. dec. 14. 14:32
 19/34 anonim ***** válasza:
52%
Így kívülállóként nagyon úgy néz ki, hogy felületes és földhözragadt ember vagy. A férjed megpróbált titeket kirántani a középszerűségből, pont azért, mert terhes voltál, mert szebb jövőt akart a gyerekének. Hibázott, de nyilván megbánta, te pedig azóta is megbántott áldozatként viselkedsz, ettől még rosszabbul érzi magát. Lehet, hogy nemcsak nem roppanna össze, ha elhagynád, de még fellélegezne: nem kutya ő, hogy nap mint nap belenyomd az orrát a piszkába!
2012. dec. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Ha elolvastad volna az összes kommentem, akkor látnád, hogy nem is konkrétan a hiba elkövetése bánt, hanem a módszer, ahogy kezelte az egész helyzetet, a hazugságok, amikkel etetett még akkor is, amikor pedig már nyilvánvaló volt, hogy mi a helyzet!
2012. dec. 14. 14:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!