Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nagy baj ha ezt...

Szerintetek nagy baj ha ezt mondogatom a férjemnek az apjáról? Biztos rosszul esik neki, hiszen az apja, de nem tudom magamban tartani az érzéseimet.

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom már tisztelni az apósomat.Egy egoista rosszindulatú,hazug embernek tartom.A párom igazat ad nekem ebben,de valahogy ő még mindíg nem mer beolvasni az apjának.Pedig sokszor olyan lekezelően beszél vele is az apja.Elmondom a szitut.Szóval.Apósom odajött hozzánk lakni,mert összeveszett a nőjével.A párom anyukáját kb,20évvel ezelőtt hagyta ott egy nő miatt aki mellesleg anyósom kolleganője volt.Azzal összejöttek és amikor az kidobta ,hozzánk költözött mert apósom háza vidéken van és onnan messze lenne bejárni dolgozni.Ameddig nálunk lakott örökké elvárta,hogy mossak,főzzek takarítsak rá.A párom pedzegette neki,hogy apu azért segíthenél a kajakészítésben,vagy elmosogathatnál néha.De nem,ő hazajött a munkából bevacsorázott aztán ment is lefeküdni.Én mindent megcsináltam helyette,és amikor neki kellett volna segítenie nekünk akkor mindíg más dolga volt.Ha kellett neki intézni valamit mindíg elhívta a páromat,mert egyedül sosem akart menni sehová.A kajapénzbe sem akart beleadni,meg a tisztítószerekbe sem,de enni és tiszta ruhába öltözködni azt szeretett.Ha takarítottam,mindíg szólt,hogy nála is ha már nekikezdtem.Aztán egyik nap nagyon összevesztünk,mert megkértük vigyázzon a gyerekünkre azaz az unokájára,mert állásinterjúra mennénk külföldre,ahol párokat foglalkoztatnának.Meg is ígérte,hogy persze ő rá számíthatunk.Aztán mikor már meg volt a jegy az időpont is, előtte pár nappal lemondta mert ,hogy neki is állásinterjúra kell mennie,és ezt nem hagyhatja ki.Hirtelen azt éreztem felképelem,olyan dühös voltam rá.Kérdeztük tőle miért vált másik munkahelyet,mire mondta hogy ő a házához közelben keresett munkát,és akkor nem kell már velünk laknia,ha oda felveszik.Ez érthető is,csak azt nem értem,miért nem választott másik időpontot.Lehetett volna egy pár nappal későbbre tetetnie,hogy mi is el tudjunk utazni a külföldi állásinterjúra.Annyit mondott majd megoldjuk,hogy kinél hagyjuk a gyereket.Sajnos senki nem ért rá,mindenki aki számításba lehetett volna,nyaralt vagy dolgozott.Így elvesztettük a két repjegyet,és a lehetőséget.Apóst felvették és haza is költözött,éli világát.Nekünk ő sosem segített,pedig hitelben vagyunk és jól jönne a segítség.D e ő olyan aki mindíg csak kapni szeret,és amit adna azt is inkább végül elveszi.Mellesleg borzalmas lekezelően beszél az emberekkel,és úgy hiszi ő mindent jobban tud,és mindenki más hülye.Szeret mindenbe beleszólni,és kritizálni.Lehet nem túl jó ha ezeket mondogatom a férjemnek?

2012. nov. 26. 16:46
 1/8 anonim válasza:
18%
ja
2012. nov. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mondogatni ha ő is tudja!

Apóst meg lehet elzavarják az ő stílusával csak nehogy abba a hibába essetek, hogy megint befogadjátok.

2012. nov. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

A konkrét történeteket és a hozzá kapcsolódó érzéseidet elmondhatod, ahhoz szíved joga. Pl "Nagyon düdít, hogy úgy volt, hogy vigyáz a gyerekre, de a közbejött álláslehetőség fontosabb volt mint a korábbi ígérete. Emiatt nagyon haragszom rá" vagy "zavar, hogy azt mondta, hogy mossak rá is, de ő nem segít a mosogatásban".


Ellenben felcímkézni, kitalálni, hogy aki így viselkedik az márpedig ilyen, az nem szerencsés. Pl "Ő egy egoista dög".



A kérdésre visszatérve, mit akarsz elérni?

Ha azt az érzést szeretnéd elültetni a párodban, hogy igazságtalanság történt és emiatt nem szeretnéd, ha apukáját látogatnotok kellene, vagy félsz, hogy legközelebb újra kihasznál benneteket, akkor mondd. Valamikor észre kell vennie a helyzetet ha magától még nem jött rá.

Ellenben fontos, hogy ne a személyre rakj címkéket (egoista, stb), hanem a konkrét példákon keresztül mutasd be, hogy mi nem tetszett.

2012. nov. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, minek mondogatni. Persze, bosszantó, ha ilyen rokonsága van az embernek, de szerintem örüljetek, hogy megszabadultatok tőle, a sztori meg legyen a tanulópénz.
2012. nov. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az már tuti,hogy ide többet nem költözik.Igazából én azt szeretném ha a párom végre erősebb lenne és nem ugrálna az apjának,ha az egyet csettint.Ő is tudja,milyen az apja ,de ha valamit kér tőle akkor megy és segít neki.Nemrég összütközött egy autóval apósom,és az éjszaka közepén hívta el a fiát,hogy menjen segíteni neki elvontatni a kocsit.Ezzel nincs gond,de most hogy ő vidékre költözött a balesetből bírósági ügy lett,és após meghatalmazást írt a fiának,hogy járjon el az ő ügyében.Neki nincs senkije ráérne bíróságra mászkálni,de nem a fiát küldi el hogy a saját mocskát ő takarítsa el.Mondván,mert hogy ő most vidéken él,és még a kocsija is összetört.Annyira unom már,hogy mindíg valamiben segíteni kell őt.Nem hagy minket,hogy normális családi életet éljünk.Mindennap hívogatja a páromat,rendszerint esti órákban,vagy vacsi időben,vagy lefekvés előtt.Elegem van,hogy minden róla kell ,hogy szóljon! :( Nem tudom mit tegyek,de ennek nem lesz jó vége.A párom meg mindíg felveszi ha hívja az apja,még kaja közben is.Egyszerűen nem tudom mi lenne a jó megoldás.
2012. nov. 26. 17:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Akár milyen ember, de mégis csak a párod apja! Te is örülsz majd öregkorodban, ha a gyerekeid törődnek veled.

Azzal akár tönkreteheted a házasságodat, ha állandóan szapulod az apját.

Elmondhatod a véleményed, amikor konkrét esetben van kifogásod, de emlegetni bunkoság!

2012. nov. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó,akkor ha nem szapulom,mivel érjem el,hogy ne örökké az apjával törődjön?Itt a kislánya aki szeretné ha játszana vele,vagy itt van a mi hivatalos elintézendő dolgaink amik folyton háttérbe szorulnak.Mellesleg ezeket csak ő intézheti,mert az ő nevén vannak.És igen,én is szeretném ha velem többet lenne.Amikor felhívja őt az apja minimum 1órán keresztül beszélgetnek.Ez mindennapos amúgy.:(
2012. nov. 26. 17:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Én lehet, hogy el találnék válni tőled, ha az apámon éleznéd a nyelved és kifogásolnád, hogy foglalkozom vele.
2012. nov. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!