Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mutathatnám ki az érzései...

Hogy mutathatnám ki az érzéseimet?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon nagyon zárkózott vagyok, nagyon kevés embernek nyílok meg. Akiket a bizalmamba fogadok, még nekik sem tudom kimutatni az érzéseimet. Pl ha szomorú vagyok, és mindjárt elsírnám magam (amúgy mások előtt sírni sem tudok), akkor is inkább mosolygok, mint hogy beszéljek a problémáimról, és ez nincs így jól. Mit tegyek, hogy mások is lássák, hogy nekem is vannak érzelmeim?

20/L


2012. jan. 3. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem fog menni, csak ha nagyon erőlteted,de én jól tudom,hogy nem megy,ugyan is ugyan ez a problémám.

Régen próbáltam legyőzni ,de nem ment, rájöttem,hogy én ilyen vagyok.Ha nem ilyen lennék túl erőltetettnek tartanám magam...

Nekem pontosabban az a problémám,hogy a boldogságomat nem mutatom ki, teljesen poker arc vagyok, ha megnyerném a lottót akkor sem kezdenék el ordítva ugrálni, átvenném a nyereményt és szépen nyugodtan haza sétálnék mintha csak a boltból mennék hazafelé.

Gyerekként jártam sokat psziolugoshoz, és 3 évente írtak rólam szakvéleményt.Mindegyikben benne van "Érzelmeket nem mutat"

Esetleg a psziholugust megpróbálhatnád, esetleg ő tudna segíteni,vele tudnál beszélgetni.

2012. jan. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

szia

az emberek nem egyformák, ki így, ki úgy mutatja ki az érzelmeit, pl az előző válaszoló, látod, még a lottóötösnél se ugrándozna... vannak ilyen emberek, ez szerintem természetes...

viszont, például az ilyen sírok/nem sírok, elgyengülök/nem gyengülök el kérdéseknél, szerintem olyasmi is lehet a háttérben, hogy félsz. talán attól, hogy ha "felfeded" magad, a valós érzéseid, kiszolgáltatottá válsz, vagy lehet, hogy csak tudat alatt, de azon agyalsz, hogy mit gondolnak rólad azok, akik látnak...

a pontos okát szerintem neked kell tudni, én csak ötletelek... de ha az ok megvan, a megoldás sincs messze...

2012. jan. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

pontosan ugyanez a helyzet nálam is. Vagy legalábbis hasonló. És én titokban vágyom rá, hgoy valaki megkérdezze, meg észrevegye, hogy valami baj van, de mégis ha ezt megteszik, akkor mosolyogni kezdek, és elviccelem az egészet, és mondom, hogy á, dehogyis, minden rendben..

Fogalmam sincs, mit csinálhatnál, nekem néha könnyebb interneten beszélgetve megnyílni olyanokkal, akikkel egyékbént élőben nem lenne merszem beszélni.. Persze ez is egy rossz megoldás.

2012. jan. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!