Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj hogy nem szeretem kimutatn...

Baj hogy nem szeretem kimutatni az érzéseimet?

Figyelt kérdés

Sokan azt hiszik hogy egy érzéketlen köcsög vagyok mert nem szoktam és nem is tudom kimutatni az érzéseimet. A barátnőmnek se mondtam szinte semmit ezekről a dolgokról de ő megértette. Még apám temetésén se könnyeztem (pedig szerettem) és akkor is mondták nekem hogy nem lehetek ennyire bunkó. Most azért voltam bunkó mert nem sírtam? Ha akartam volna akkor se tudtam volna. 1 évben előfordul 1-2x hogy sírok de csak akkor ha egyedül vagyok. Szinte nincs is olyan dolog ami meghat de nem tehetek róla, nem fogom megjátszani magam mások kedvéért. Szerintetek ez tényleg olyan nagy baj?

25F


2012. máj. 19. 23:06
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Nagyobb baj lenne,ha megjátszanád magad,és azt is ugyanúgy a szemedre vetnék.Miért van mindenkiben ez a megfelelési kényszer?
2012. máj. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

úgy tudunk jól együtt működni, ha látjuk a másik reakcióját.

Az, hogy a temetésen nem sírtál, más kategória, és egyáltalán nem baj. Nem bunkóság. Bunkóság az, hogy valamilyen elvárt viselkedési normát ismerünk és nem követünk, vagy nem is ismerjük.

A sírás nem lehet elvárt norma, szerintem mindenkinek a magánügye.


A barátnőddel ne légy szeretetlen. Ahhoz, hogy ő is biztosnak érezze a helyét, ismernie kell a te hozzáállásodat is.

Van, amikor nem bizonygatják a párok,hogy mennyire szeretik egymást, és 1000 %-ig tudják, szavak nélkül a tettekből, de nem mindig ilyen egyértelmű a helyzet. Főleg kezdődő kapcsolatban.

Szóval ne várdd el, hogy a másik kitalálja, hogy mi bajod van...

2012. máj. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem baj. Engem iszonyúan irritálnak az olyan emberek, akik folyamatosan kimutatják amit éreznek, azok meg méginkább, akik elvárják tőlem, hogy én is kimutassam. Nekem ugyanis nincs mit kimutatnom, az esetek 97%-ában nincs befolyással semmi az érzelmeimre, és úgy örülnék neki, ha ezzel mindenki így lenne, dehát sajnos ez lehetetlen. És ezért vagyok néha idiótának nézve, mert nem érzelmekkel reagálok le helyzeteket. Hihetetlen. Kb. a bagoly mondja verébnek helyzet...
2012. máj. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köcsög, van akinek ilyen az érzelmi világa, nem olyan hívalkodó. Én, aki mexikói szappanoperákon nőttem fel, kicsit többet várok:D

Mindig azt vallottam, hogy a haláleseteket, főleg, ha közeli, muszaj meggyászolni, különben évekig eltart a feldolgozása, ami amúgy is nehéz. De az, hogy ki hogyan éli meg a fájdalmat, egyáltalán nem a síráson múlik. Valószínűleg neked is elég szar, hogy apud meghalt, de valamilyen módon te is gyászolod. Mindössze annyit jelent a környezeted viselkedése, hogy összezavarja őket a nem egyértelmű érzelemkifejezés. Általában megzavar minden embert, ha nem tudja felmérni a másik reakcióit.

Örülhetsz, hogy találtál olyan lányt, aki nem ezért szeret és elfogadja a dolgaid, azért az átlagnál igenis nagyobb az érzelmek kifelé mutatásának igénye.

2012. máj. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem baj. Ha azok az érzések megvannak, - bánat, öröm, szerelem - igen, jól esik kimutatni, és másoknak jó ezt látni. Ezt tanulni kell, dolgozni kell rajta. Pszichológus segíthet ezen. Ez alacsony érzelmi intelligenciára utal. Neked is könnyebb lenne, mert nagyok lehetnek a lefolytások benned. Hidd el, nem szégyen kimutatni, amit érzünk. Persze nem túlzásokra gondolok.
2012. máj. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Bajnak nem baj,de legalább Hozzád legközelebb álló személy felé(barátnőd)tanácsos volna kimutatni.Minél zárkózottabb vagy érzelmileg,annál több embert veszítesz el magad körül ugyanis.

A temetésen való sírásról pedig az a véleményem nekem is,hogy mindenkinek magánügye,tud-e sírni,vagy sem.A fájdalom megélése nyilván nem asíráson múlik,könnyek nélkül is végbemehet.

2012. máj. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

EGYáltalán nem vagy sem bunkó, sem köcsög. Jellemző a fiúkra, hogy nem mutatják ki nyíltan az érzelmeiket. Az, hogy apád temetésén nem sírtál, az valószínűleg azért volt így, mert az agyad ezzel védekezett. Nekem is meghalt vagy 10 éve az apám. A temetése után váratlanul abbamaradt a sírásom és úgy éreztem, túl vagyok a fájdalmon, ő meg jó helyen van és nem szenved többet.


Nő létemre én se sírok sokat. Még a szomorú filmeken se sírom el magam. Még én se tudom kimutatni az érzelmeimet. Talán csak önvédelemből teszem ezt. Ez olyan, mintha az ember a magánéletét akarná kiteregetni.



29 L

2012. máj. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem probléma, azonban kicsit próbálj meg arra törekedni, hogy valamennyire mutass kifelé érzelmeket. Nekem a volt férjem volt ilyen "érzelemmentes" kifelé. Belül voltak neki, de nagyban hozzájárult, hogy végül tönkrement a kapcsolatunk, mert hosszú távon azért nem túl jó a másik félnek, ha soha nem mutatod felé, hogy mit érzel. Én sem könnyen mutatom ki az érzelmeimet (főként a pozitívakat), azonban a második férjem nagyon érzelmes és rávilágított arra, milyen jó, ha valaki felé, akit nagyon szeretünk kimutatjuk az érzéseinket. Nyilván idegenek felé nem kell, ha nem szeretnéd, de a párod felé valamennyire próbáld meg.
2012. máj. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem tudom, hogy baj-e. Én nőként vagyok hasonló, mint te annyi kivétellel, hogy egyedül a férjem tudja, hogy milyen vagyok. Néha nagyon kibukok, néha még saját magamon is meglepődök, hogy mennyire kemény tudok lenni. Volt egy nehezebb, sírósabb időszakom ami odáig fajult, hogy még a munkahelyemen is felmondtam viszont egyszercsak hirtelen úgy éreztem, hogy teljesen kiégtem érzelmileg. A legutolsó olyan dologra ami megviselhetett volna különösen reagáltam, szinte már már lelketlenül. Az érzelem kimutatásáról még mindig az a véleményem ami gyermekkoromban is volt. Nem nagyon érdemes kimutatni. Azoknak akik szeretnek, azoknak azért nem mert nem baj, ha erősebbnek hisznek és ezért ők is nyugodtabbak, azoknak akik nem érdemlik meg meg azért nem érdemes kimutatni, mert úgysem értenék, és ezzel csak a gyengeségedet mutatnád ki, ami miatt még inkább legyőzhetővé válnál a szemükben...Nem szeretném megadni az ilyen embereknek az örömöt, hogy gyengének lássanak. A férjemnek én viszont maximálisan kimutatok mindent..még a legsötétebb oldalamat is ismeri, amit még én sem ismertem...szerintem ha már legalább egy ember van, akinek kimutatod az igazi éned, az már jó. Amúgy meg teljesen színház az egész világ...tulajdonképpen mindenhol szerepeket kell eljátszanod....a munkahelyen, az iskolában...a világ nem arra van berendezkedve, hogy az emberek őszinték legyenek....:)
jan. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Én sem tudom,hogy baj-e.

A nagyanyám temetésén elsírtam magam,de általában nem amiatt szakad a cérna, hogy meghalt-e valaki,hanem a sok szomorú arc az oka. Van egy kedvenc idézetem a Harry Potterből:

"Ne szánd a holtakat, Harry. Az élőket sajnáld, s legfőképp azokat, akik szeretet nélkül élnek."

Én ezt így is érzem. Anyukám mondja mindig,hogy érzéketlen vagyok,hogy a temetőbe se járunk,őt sem viszem el az anyja sírjához,mert szerintem ahhoz,hogy emlékezzünk valakiről,nem kell 100 km-t utazgatni 5 percért,amit ott töltenénk .

Én inkább így szoktam ezeket felfogni,hogy ez az élet rendje.

Igaz,nem csak ilyenkor vagyok érzelemmentes. Vannak dolgok,amikről tudom,hogy nem tudom megoldani,nem tudok segíteni és ezek miatt nincs álmatlan éjszakáim. Úgymond a realitás talaján érzem magam.

máj. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!