Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sohasem fogom tudni megbocsáta...

Sohasem fogom tudni megbocsátani ezt a férjemnek?

Figyelt kérdés

Két éve kezdődött minden rossz azzal, hogy ő belement egy olyan vállalkozásba a kifejezett kérésem ellenére, amiből aztán egy év múlva két millió forint tartozással szállt ki. Közben én terhes voltam, megszületett a babánk.

A tartozásokat a mai napig nyögjük, vonják a fizetését, fizetjük a részleteket annak, aki engedélyezte, tehát a bevételünk egyharmada erre megy el és még fog is elmenni jó sokáig. Én egyszerűen nem tudok úgy viszonyulni hozzá, mint azelőtt, hogy ebbe a helyzetbe sodort volna minket. Előtte minden jó volt, de az üzlettel együtt jöttek a hazugságok, hogy ne aggódjak, minden rendben megy, aztán meg jöttek a felszólítások, hogy ezt sem fizette be, azt sem fizette be, és a mai napig vannak ilyenek, pedig már több mint egy éve, hogy vége lenne az egész hajcihőnek. Ha nem lenne a gyerek, már régen itt hagytam volna, de nem akarom őt tönkretenni teljesen, mert tudom, hogy nagyon bántja amit tett, és próbálja jóvá tenni, de én nem tudok ezen túljutni. Folyton bizonygatja a szeretetét, hogy csak értünk tesz meg mindent, dolgozik napi 14-16 órákat. Ha most elhagynám, mert én már nem tudom ezt folytatni, akkor összeroppanna és vége lenne mindennek. Sosem mászna ki az adósságból, így is én tartom benne a lelket egyfolytában, hogy majd lesz valahogy, pedig én magam bízom benne a legkevésbé, hogy ennek jó vége lesz. Mert itt már nem csak a pénzről van szó, hanem arról, hogy mindez tönkretette a bizalmat közöttünk.


2012. dec. 14. 13:31
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
82%
Ha nincs bizalom, nincs értelme a kapcsolatnak.
2012. dec. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
93%

Bocsi, de a házasság nem szól arról is, hogy jóban-rosszban???

Oké, a férjed hibázott, de nem hiszem, hogy ezt ne lehetne megbocsátani, hiszen hellyel-közzel próbálja helyrehozni. Van még mit ennetek? Van hol laknotok? Rezsit fizetitek?

2012. dec. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
27%
Én sem bízom már a páromban. Most várjuk az első babát, szeretne összeházasodni, én pedig egyre bánatosabb vagyok. Ha a bizalom meghal, ott mindennek vége. Mi évek óta nem tudjuk helyrehozni. Szerintem ebből nem igazán van kiút. A bizalom az egyik alapja a kapcsolatnak.
2012. dec. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
94%

Hülyeséget csinált.

Ilyen sajnos megeshet.


Azonban minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy helyrehozza. Ez a lényeg.

Írtad, hogy nagyon sokat dolgozik.

Biztos tanult a hibájából, ilyen többé biztos nem fordul elő.


Ne hagyd el, nagy szüksége van Rád.

2012. dec. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Hibázott a férjed, igen, de az írásodból az jött le nekem, nagyon keményen dolgozik, hogy helyrehozza ezt a hibát. Különösen most lehet szüksége a családja szeretetére, mikor így leterheli magát, értetek!


Viszont maga a fő kérdésed értelmetlen, hogy meg tudod-e bocsátani, az csakis rajtad múlik.

2012. dec. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
A legnagyobb bánatom, hogy a hazudozást azóta is folytatja, minden újabb tartozásra csak akkor derül fény, amikor én véletlenül megtudom, ő magától nem mondja el, takargatja, hazudozik a pénzről, szóval félek attól, hogy újra megismétlődhet. Ellenben tudom, hogy szüksége van rám és együtt mindent könnyebb átvészelni, de annyira mérges vagyok rá, hogy a könyörgésem ellenére is belement ebbe, holott reálisan végiggondolva már akkor látszott, hogy ebből csak veszteséggel lehet kijönni. De akkor is ment a saját feje után, tudomást sem véve arról, hogy ha hibázik, azzal nem csak magát sodorja veszélybe, hanem engem és a születendő babánkat is. Szerintem ezt hívják felelőtlenségnek.
2012. dec. 14. 13:47
 7/34 A kérdező kommentje:

igen, van hol laknunk, van mit ennünk és fizetjük a számláinkat is, de ezzel a "bakival" évekre visszavetett bennünket mindenféle előrelépéstől (saját lakás, önálló élet, spórolás, stb.)

Lehet, hogy pitiáner dolognak tűnik így leírva, de higgyétek el, benne élni ebben a helyzetben már nem olyan egyszerű. Amikor azt hiszed, hogy a biztosra vállalsz gyereket, és hirtelen minden összeomlani látszik egy felelőtlen és elhibázott döntés miatt. Tehát nem is rajtunk kívül álló okok miatt, hanem mert egyikőnk nem volt képes normálisan gondolkozni egy adott pillanatban.

2012. dec. 14. 13:53
 8/34 anonim ***** válasza:
50%

akik azt írják, hogy jóban rosszban, azok elolvasták, hogy a férj, a feleség ellenkezésére szállt bele az üzletbe, a nőt semmibe véve, és még mindig nem lehet tudni, mennyi is a tartozás???


megértelek teljesen. A megbocsátás érzelmi folyamat, nem tudsz akarattal megbocsátani, bármennyire is szeretnél. Ha két éve nem megy, akkor talán kár erőltetni, hiszen kihúzta a lábatok alól a talajt...tedd fel a kérdést, mit érzel iránta, szereted-e még?

2012. dec. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

"Én sem bízom már a páromban. Most várjuk az első babát, szeretne összeházasodni, én pedig egyre bánatosabb vagyok. Ha a bizalom meghal, ott mindennek vége. Mi évek óta nem tudjuk helyrehozni. Szerintem ebből nem igazán van kiút. A bizalom az egyik alapja a kapcsolatnak."


Ha évek óta nem működik jól a kapcsolat, oda miért szülsz egy gyereket? :S

2012. dec. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Ezt már kérdeztem magamtól, és ha az, hogy aggódok érte minden perben, hogy nem-e hülyeséget csinál, gondoskodok róla, ápolom a lelkét, azt jelentik, hogy még szeretem, akkor a válaszom: igen, szeretem. De már nyilván nem úgy, mint azelőtt, hogy ez bekövetkezett volna. Az egy feltétel nélküli szeretet volt, amit tönkretett, aláásta a bizalmam, sokáig nem is tudtam úgy ránézni, mint egy családfenntartó férfira, talán az utóbbi időben kezdett javulni a helyzet, de ez még mindig kevés nekem. Mindig ott motoszkál bennem az érzés, hogy kell nekem ez? Hülye vagyok én, hogy mindennek kiteszem magam és a gyerekem? Mi várhat még ránk mellette? De ha meg arra gondolok, hogy elhagyom, akkor megrémít a gondolat, hogy mi lenne vele, és képtelennek érzem magam rá. Nem megy.
2012. dec. 14. 14:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!