Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökölt pénzből lakást venni...

Örökölt pénzből lakást venni vagy kertes házat?

Figyelt kérdés
Van már egy kertes házam. Most újíttattam fel, mert amúgy 45 éves ház. Új tető, hőszigetelés, új fürdőszoba, terasz leköveztetés, műanyag ablakok + redőnyök, festés. Nagyon pöpec lett :) Szeretek itt élni (17. kerület)csendes, nem rossz környék. De valahogy én olyan begubózós vagyok...Volt hogy rokonokhoz felmegyek a lakásba és olyan jó érzés, hogy magamra zárom az ajtót, és megvagyok bent. Meg biztonságérzetet ad. De magát a házat viszont szeretem ahol élek...Ti mit tennétek?
2012. nov. 27. 21:57
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Megörökölted a házat és pénzt is?
2012. nov. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Szerintem "proli panel" -ként azokra a hagyományos, szürke, 8-10 emeletes kockatömbökre gondolt, amiket még a szocializmusban építettek.
2012. nov. 27. 22:25
 23/32 anonim ***** válasza:
92%
Mindig is kertes házban laktam, párszor voltam ismerősnél panelban, soha nem választanám azt helyette. Bár nekünk mindig óriási kertünk volt, és a szüleim sokat dolgoztak benne, volt rengeteg virág, meg gyümölcsfák, stb. Nekem ekkora kert nem kéne mondjuk, mert a virágok nem hoznak lázba, biztos, hogy hamar kimúlna nálam az összes, én inkább a szép pázsitot szeretem, legyen körbekerítve magas sövénnyel, hogy napozhassak akár meztelenül is, meg esetleg legyen egy cseresznyefa és kész. Ja és egy fűszerkert friss bazsalikommal, mentával, stb., azt még gondoznám is. Nekem ennyi elég legyen, de ennyi kéne. Amikor panelban jártam mindig elgondolkoztam rajta, hogy én nem bírnám azt a közeget. Kajaszag az egész lépcsőházban egész nap, veszekedő szomszédok, fúrás-faragás, azt is hallod, ha a melletted/feletted/alattad lévő lehúzza a wc-t, az éjszaka kellős közepén is felkelsz rá akár. Ha te arra vágysz, költözz be. Különbözőek vagyunk, van aki panelban nőtt fel, és esze ágában nem lenne elköltözni onnan. Nekem viszont a beköltözés van kizárva.
2012. nov. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
23/23 Kissé el vagy tévedve! Én családi házban lakom, de a szomszédaim megkeserítik az állandó veszekedéseivekkel az életünket. A Bátyám panelban él - lehet akkor ő pont szerencsés - de az a nyugalom szigete. Nincs veszekedés, fúrás faragás....
2012. nov. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

"Szerintem "proli panel" -ként azokra a hagyományos, szürke, 8-10 emeletes kockatömbökre gondolt, amiket még a szocializmusban építettek."


Igen, ezekre gondoltam. Ilyenekben nem laknék.

2012. nov. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Én 10 emeletesben lakom, és nincs olyan, amit a 23-as, mindig kertes házban élt válaszoló leírt.


Kapu bezárva, biztonsági kamerák, tisztaság, polgárőrség. A szomszédok lehet, hogy veszekednek, ha igen, azt nagyon halkan teszik.

2012. nov. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Vannak új építésű lakások is, és téglaépítésű régiek, faszán felújítva. Én is ilyenben vagyok ismerősökkel, 3ik emelet, van erkély, 2 szoba, jó környék. Bár fene tudja, azért egy családi házat nem cserélnék el, de ha te ettől tuti jobban érzed magad akkor költözz át lakásba :)
2012. nov. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"Proli panel az meg mi?"


Én inkább a lakók alapján határoznám meg. A miénk pl az a felettünk lévő emeleten (hál istennek nem közvetlen felettünk! hanem szemben) egy alkoholista idősebb házaspár él, a nő a kocsma látogatása előtt és után lefelé és felfelé menet is hangosan szid mindent és mindenkit, a gyereke is egy semmirekellő ostoba szarzsák, azt is szidja, az szidja őt, együtt is ordítanak, ajtót csapkodnak, meg akarják verni a közös képviselőt. Alattunk lévő emeleten elvileg legalább nem isznak, de rendszeresen halható az ordítást, hogy így krva úgy krva, így a fasza ki van, úgy ki van, egy másik helyen szintén egy alkoholista házaspár a semmire való gyerekükkel, akár éjjel háromkor is egymásra rúgják a bejárati ajtót, üvöltenek, múltkor leszakították az erkély ajtót meg ilyenek, ha az ajtajuk nyitva dől ki a füst és hugy szag...


A szomszéd utcában lakó rokonoméknál a lépcsőház csillog-villog, a szomszédok csendesen normálisak, pedig ugyanakkor épült és ugyanaz a környék. Csak mi fogtuk ki. Bár még így is szerencsénk van, mert ezeket inkább a lépcsőházból lehet hallani, vagy a másik szomszédok mesélik, akik közvetlen ezek mellett az állatok mellet laknak, nálunk viszonylag nyugalom van a lakásban, csak néha kap dührohamot a közvetlen alsó szomszéd gyereke, és akkor rendesen így sírva ordít, hogy ÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜGGGGGGGGHHHHHH AAAAAAAAAARGGGGGGGGGGGGGGGGGHHHHHHHHHHHH gondolom ilyenkor nem engednek neki valamit, az nem kivehető, hogy az anyja mit ordít neki. Néha gondolok rá, mikor a kis haverjaival bömbölteti a zenét éjjel kettőkor akkor lemegyek és megkérdezem, hogy most nem fog úgy sírni mint egy fürdős krva ahogy délután csinálta?

2012. nov. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Bár én is kertes házban nőttem fel és nem szívesen költöznék társasházba, panelba, de nem vagyunk egyformák. Nagyon meghatározó tud lenni, hogy gyerekként hol, milyen helyen éltél, így megértem a kérdezőt is.

És kertes házban is lehet zajokra ébredni, főleg ha utcára nyílik az ablakod, mint évekig nekem. Amit a szomszédunk művelt a kutyájával, az kimerítette az állatkínzás fogalmát. Elhanyagolta, sokszor bezárta valami elképesztően kis alapterületű helyre, szegénykém meg állandóan vonyított éjjel. A többi kutya meg persze rákontrázott. Sokszor keltem emiatt kialvatlanul. Arra is ébredtem már hajnali háromkor, hogy valaki a kerítés mellett dobja ki a rókaprémet... Nyáron nem lehetett becsukni az ablakot se, hogy kiszűrd ezeket a zajokat, mert nagyon meleg volt. Ennek ellenére szerettem ott lakni.

Kedves kérdező! Neked kell tudnod, hol érzed magad jól igazán. Ha úgy döntesz, hogy társasházba költözöl, azért vedd figyelembe a kutyusodat is, nagyon kis területű panellakásban nem biztos, hogy jól érzi magát, sokkal gyakrabban kell sétálni vinni, mint egyébként.

2012. nov. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Valahol megértelek. Én gyermekként kertes házban laktam, nagyon szerettem, el sem tudtam képzelni, hogy felnőttként máshol éljek.

A házasságkötésem után egy lerobbant kertes házra volt pénzünk egy vidéki nagyvárostól 10 km-re, amit szép lassan felújítgattunk.

Amíg kicsik voltak a gyerkőcök, nagyon jól érezték magukat ott, viszont én már kevésbé. A munka és a család mellett folyamatosan elvette az időnket a hatalmas kert gondozása, a ház körüli munkák. Jó volt látni, amikor szép lett, de alig volt időnk élvezni.


10 éves beköltöztünk a nagyvárosba egy sorházba, aminek van egy kicsi kertje. Ez nagyon jó döntés volt, mert gyorsan rendben lehet tartani mindent és a gyerekeket is nyugodtabban elengedhettem szórakozni, nem ment el az orruk előtt az utolsó busz.


Mostanában jött rám, ahogy a gyerekek kirepültek, hogy szeretnék beljebb költözni a városba, ahol közelebb vannak a barátaim, a boltok, programok, stb.... Még gondolkodom rajta.

2012. nov. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!