Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem jövünk ki a pénzből, nem...

Nem jövünk ki a pénzből, nem tudom mi lesz velünk, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A férjem szeptember 1-től új munkahelyen van,az ígértnél kevesebb a fizetése,108.000ft-ot kapott.Az ehavi kiadásunk 106.000ft.Miből vegyek ennivalót??;((( Teljesen el vagyok keseredve,nekem talán október végén lesz munkám,de az sem 100% :(
2012. okt. 3. 14:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%
Önkormányzattól lehet egyszeri segélyt kérni. Ha csak egy hónapra kell, biztos segítenek. Ha van ingyekonyha vagy jótékonysági szervezet a közeletekben, ott is érdemes próbálkozni. Emellett menjetek most minden rokonhoz látogatóba, biztos megkínálnak valamivel. Gondolkozzatok el mit lehetne zálogba adni (sok helyen ha csak egy hónapra adod be, szinte nem is kell fizetni semmit), vagy esetleg mit tudnátok eladni vaterán. Ha tudsz valahol vállalj napszámot, gyerekfelügyeletet, takarítást. Ha valahogy sikerül egy kis pénzhez jutnotok, gyorsan olvass utána milyen spórolós menük vannak, itt a gyakorin is volt sokszor téma. Drukkolok, hogy ezt az egy hónapot kihúzzátok valahogy! Esetleg megmondod melyik városban/faluban laktok? Hátha olvas valamelyik helybéli és lenne még ötlete a helyi viszonyoknak megfelelően.
2012. okt. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek, mi is voltunk ilyen helyzetben. A férjem vállalt másodállàst, mert én nem találtam, plusz a szüleink segítettek, hol kajával, hol anyagilag. Szerencsére már túl vagyunk ezen az időszakon, de tudom milyen rossz.
2012. okt. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
Mi is voltunk nehéz helyzetben, most kezd alakulni a dolog, de nem szeretném elkiabálni. Én azt csináltam, hogy azokat az arany ékszereimet, amiket már nem igazán használtam, kaptam innen-onnan, no, azokat szépen beadtam törtaranyként az ékszerüzletbe, és összesen majd' 80ezer forintot kaptam értük. Volt közöttük már hibás, sokszor javított, és csak álltak a szekrényben. A férjem eladogatta a horgászcuccait, csak párat hagyott meg, amivel még ki tud járni, ha szeretne, így volt mit felélnünk. Tudom, hogy most nagyon nehéz, de kitartás, nézz szét otthon, hogy min lehet spórolni, mit lehet eladni, és hajrá!
2012. okt. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
66%
Nem vigasz de nálunk a bevétel 100 000 kiadás 107 000 ft kaja nélkül.........Munka nincs ami van az néhány napos esetleg egy hét persze feketén összevissza eddig tudtunk a kertből enni de jön a tél persze tűzifa sincs....az önkormányzat szerint nem vagyunk jogosultak semmilyen szociális támogatásra.És egyre több ilyen embert ismerek mikor meglátom mennyi adót fognak le elsírom magam szinte csak azt nem tudom hova megy ha magyar emberként nem lehet támogatáshoz jutni ha valaki megszorul..szociális háló? mese habbal
2012. okt. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
11%
lopjatok,tervezni nem tudtok az tuti
2012. okt. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nos,a férjem rokonaival nem tartjuk a kapcsolatot,én részemről csak édesanyám tud segíteni,de ő már annyi mindent adott nekünk,hogy nem szeretnék tőle kérni,és egyébként is 180km-re lakik.Amit el tudtunk adni,már mindent eladtunk,ami értékesebb dolgunk van,az a laptop,a két karikagyűrűnk,és a kabátom ami 25.000ft.Kétlem hogy a férjem bruttó 150.000ft-jára adnának segélyt,volt egy hónap januárba mikor nem dolgozott,megigényeltem a bérpótló juttatást,és mihelyst munkába állt,el is vették a támogatást.Egyébként nem tudom olvassátok-e a híreket,de ma írták több helyen hogy Esztergom becsődölt.
2012. okt. 3. 14:53
 7/24 A kérdező kommentje:
Teljesen el vagyok keseredve,pedig a számlákat és az albérletet muszáj kifizetni..
2012. okt. 3. 14:56
 8/24 anonim ***** válasza:
Ha Esztergomban laktok nem tudnál Budapestre bejárni dolgozni? Tudom hogy messze lenne, meg nagyon fárasztó, de átmenetileg jobb mint a semmi:( Ismerek olyat aki évekig ezt csinálta.
2012. okt. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom...nem lenne leányálom az biztos.Egyébként 8 általánossal nem olyan könnyű az sem.
2012. okt. 3. 14:59
 10/24 anonim ***** válasza:
Akkor vállalj takarítást vagy bármit. Azt 8 általánossal is lehet. Mellette próbálj leérettségizni. Így vergődni fogtok egy életen át.
2012. okt. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!