Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökölt pénzből lakást venni...

Örökölt pénzből lakást venni vagy kertes házat?

Figyelt kérdés
Van már egy kertes házam. Most újíttattam fel, mert amúgy 45 éves ház. Új tető, hőszigetelés, új fürdőszoba, terasz leköveztetés, műanyag ablakok + redőnyök, festés. Nagyon pöpec lett :) Szeretek itt élni (17. kerület)csendes, nem rossz környék. De valahogy én olyan begubózós vagyok...Volt hogy rokonokhoz felmegyek a lakásba és olyan jó érzés, hogy magamra zárom az ajtót, és megvagyok bent. Meg biztonságérzetet ad. De magát a házat viszont szeretem ahol élek...Ti mit tennétek?
2012. nov. 27. 21:57
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Ha most nincs különösebben szükséged a pénzre,akkor inkább ne költsd el!Egy részét befektetheted,másik részét lekötheted.Mindenképpen jól jársz.
2012. nov. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

Annyira azért a panel sem biztonságos... nagyon sok ismerősömet rámolták már ki többször, nagymamám szembeszomszédját fényes nappal, elvileg zárt kapuval, ajtókkal.

Valaki simán bejutott a házba, feltörte a földszinten! lévő lakás ajtaját és kirámolt.

Senki nem vette észre.

Nem is beszélve a fentebb említett kellemetlenségekről.


Semmiképp se add el a házat!

2012. nov. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Nem buzgóbb, hanem magamba fordulós vagy hogy mondjam.


Meg őszintén szólva a szomszédok az agyamra mennek. Nincs olyan alkalom hogy ha megyek valahova ne állítsanak meg az utcabeli öregasszonyok, ne faggassanak, ne tudnának nálam jobban mindent.


Amúgy panelban születtem. De 8 éves voltam mikor elköltöztünk ide, és nekem csak jó emlékeim vannak onnan. Mert hát miért ne lenne. Vadiúj lakás volt anno, szép volt stb.


Meg tényleg 2 házzal odébb kezdődik a háztól az erdő...

2012. nov. 27. 22:13
 14/32 anonim ***** válasza:
vegyél lakást, add ki albérletbe és maradj a házban
2012. nov. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
62%
Én kertes házban nőttem fel, nagyon jó volt,de jelenleg társasházban lakom, de nem tipikus proli panelben, hanem új építésűben, ahol azért a lakók is jobbak, mert meg a lakások ára megszabja hogy mely réteg költözhet be, vagy melyik nem. Ha egy kertes ház és egy normál panel között kell dönteni, akkor mindenképp a kertes ház a nyerő.
2012. nov. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

És ha olyan helyre költöznél családiba, ahol nincs erdő?

Mondjuk a lakóparkok szépek, de az sem jobb véleményem szerint, mint egy családi ház.

Ha lesz gyereked, az udvart fogod/fogjátok díjazni. :)

2012. nov. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

A panelt általánosságban írtam, de amúgy a Glóriett lakótelepen laktunk a 18. kerületben. Szóval ilyen jellegűre gondoltam. Nem a Havanna 8. emeletére pl.


De amúgy ez csak ilyen elgondolkodás, szóval nem kezdem el árulni holnaptól. Csak érdekelt hogy más mit tenne.

2012. nov. 27. 22:17
 18/32 anonim ***** válasza:
39%

Nem laknék házban soha, nagyon beszari vagyok.


10 éves korom óta panelban élek, még soha nem keltem beszélgetésre(?), mászkálásra(?). (Ugye tudjátok, hogy nem a folyosón kell aludni, hanem benn a lakásban?) Ritkán fúrnak, de hát azt én is.

25/L

2012. nov. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Na akkor kérdező még a panelos nagyikat nem ismered, ők még be is kopogtatnak minden hülyeségért. Sőt egyel feljebb lakó néni letelefonál, hogy ugye ma kell befizetni a közös költséget, persze máskor ki tud menni a folyósora megnézni.

Gyerek koromból nekem is csak jó emlékem van, egy gyerek sok mindent másként lát.

2012. nov. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Proli panel az meg mi?
2012. nov. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!