Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagálnátok a párotok e...

Hogy reagálnátok a párotok e beszólására?

Figyelt kérdés

A vőlegényemmel vásárolni voltunk (neki), még nem vagyunk közös kasszán. Nemsokára névnapom lesz, és mondtam neki, hogyha akar, akkor vehet egy deót ajándékba, ne törje a fejét az ötleten, mert az hamarosan elfogy és szükségem van rá. Sajnos jelenleg elég gyengén állok anyagilag, fizuig éppcsak kihúzom,így jól jönne, ha nem nekem kellene megvenni azt a szükségcikket. Erre nagy duzzogva bevágta a bevásárlókocsiba, azzal a szöveggel, hogy nem szívesen veszi. Meglepődtem, de gondoltam poénkodik. Mikor kiszálltunk az autóból megköszöntem mégegyszer neki, s erre megint bevágta hogy nem szívesen. Visszatettem a kocsiba a deót és becsuktam az ajtót. Nagyon rosszul esett, tudom hogy sporlós de azért ez nem egy nagy anyagi kiadás. Azt is tudom, hogy valamit vett volna névnapomra, egy csokit vagy ilyesmit, épp ezért nem értem, hogy miért ilyen rosszindulatúan reagált.


Ti hogy reagálnátok le a helyzetet?


2012. nov. 11. 12:53
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
89%

"Hacsak nem kérdezik meg külön, hogy mit szeretnél, akkor NEM kérjük az ajándékot, hanem örülünk annak, amit kapunk."


Egy kapcsolatot nem az illik-nem illik szerint kell élni. Ha valakivel összekötöm az életem, nehogy már illemkódex szerint viselkedjünk, hogy ennyit nem mondhat neki!

2012. nov. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
95%

Jézusom...

Csak útmutatásképpen elmesélem, hogy nálunk ez hogy nézett volna ki.

- Drágám, le vagyok égve, légyszi vegyél már egy deot, majd jövő héten megadom, ha nem gond.

- Rendben, hozd a kosárba, és nem kell megadnod sem.

Értelmes nő nem keveri ide a névnapot meg az ajándékozást. Alkalomra nem veszünk egymásnak deot meg tusfürdőt meg ilyeneket. Ebből a körből egyedül a parfüm felel meg ajándéknak, a többi hétköznapi kellék.

Normális pasi nem játssza a sértődöttet ilyen piti baromságon, esetleg ott helyben elmondja, hogy ne akarjál már magadnak ilyen ajándékot, megveszem amúgy is, hiszen a feleségem leszel. Ha meg a pasid egy ilyen utolsó olcsójános, kedves Kérdező, akkor még nem késő lefújni az esküvőt.

2012. nov. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
89%

Férfiként én tudod mit mondtam volna? "Ne viccelj! Dobd bele a kosárba ami kell, az ajándékot pedig bízd csak rám!"

Egy kapcsolatban ez így természetes!

Dobd a pasit! Nem vesz semmibe!

2012. nov. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
97%
Csak egyet érteni tudok az utolsókkal. Normál esetben azt mondta volna, hogy ne hülyéskedj már, megveszi neked, mert nyilván szükséged van rá, de ajándéknak nem ezt szánja.
2012. nov. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
32-esnél a pont.
2012. nov. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
95%

ha egy vacak dezodort zsidóskodik neked megvenni csak úgy-jelleggel, akkor dobd a csába.

a gyereknek sem csak szülinapon veszünk pelenkát meg popsitörlőt, hanem minden egyes alkalommal, mikor elfogy, és szüksége van rá.


biztos én leszek az élősködő pénzéhes ribizli, de a párom ilyenből sosem csinált gondot, ha nekem kellett valami illatszer vagy női dolog, mikor vásárolni voltunk. együtt élünk, néha én is veszek neki kedvességből egy dezodort vagy tusfürdőt, ha épp DM-ben járok, és megtetszik valami.

2012. nov. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
95%
Add neki vissza a deot blokkal együtt.
2012. nov. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
87%

Én nem csináltam volna ilyen nagy ügyet belőle a párod helyében.

Igaz mi a hétköznapokon sem sajnáljuk egymásnak megvenni az ilyen alapvető dolgokat.


Aki szerint biztos azért ilyen a pasi, mert mást szánt neki:

Könyörgöm, akkor megveszem neki azt a mást, s ez a deót meg csak úgy, nem ajándékként.S örülök magamban, hogy a kedvesemnek örömöt tudok okozni, hisz nem is számít más ajándékra.

Mi szeretünk egymásnak örömet okozni legalábbis, s nem akadnánk fent egy deón.

2012. nov. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:

Nos, most jutottam géphez, hogy reagálni tudjak :)


Természetesen először tőle kérdeztem rá, de mivel már veszekedőssé ment át a hangulat semmi értelmeset nem lehetett kiszedni belőle. A deo egy egyszerű Fa-stick, 600 Ft körül volt (nem Magyarországon élünk). Más ajándékötlete nem volt, ezt biztosan tudom, így már utólag is.


Azóta meglett a bocsánatkérés a részéről, a bunkó beszólás magyarázata pedig az volt, hogy ma stresszes napja van, és "különben is, tudod jól, hogy nem szeretem, ha követelőzöl". A gombócot nem nyeltem még le, viszont nagy szó tőle, hogy töredelmesen bevallotta hogy tévedett és őszintén bocsánatot kért.

2012. nov. 11. 21:14
 40/46 anonim ***** válasza:
93%

Egyetértek az utolsókkal.

Még ha neki is túl nagy összeg, akkor sem lehetne ilyen tapló. Akkor mondta volna, hogy neki sem fér bele...

2012. nov. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!