Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak, hogy ne kelljen...

Mit mondjak, hogy ne kelljen menni a rokonokhoz jövőhétvégén?

Figyelt kérdés

Utálok ott lenni, mert egész nap rosszul vagyok..

Semmibe veszik, hogy lisztérzékeny vagyok, és még megsértődnek, amiért nem eszek a rántott húsból, ami ráadásul tocsog az olajban és még az epém is fáj tőle.

A csapvíz ihatatlan, de csak szénsavas üdítőik vannak, amiktől szintén rosszul leszek és felpuffadok.

A legutolsó ott töltöm napom úgy telt, hogy egész nap ettem, nem ittam, és hallgattam, hogy szidnak, hogy miért nem eszek, pedig olyan finom.. Hiába mondom, hogy menni fog egész nap a hasam, mint múltkor, nem érdekli őket. Pedig az egész délutánt a wc-n töltöttem.


A szüleim szerint kibírok egy napot kaja nélkül, de azért ne már ezért kelljen elmennem, hogy üljek a kanapén és éhes legyek egész nap. Az ivásról nem is beszélve..


Szerintetek?...


2012. nov. 4. 12:01
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
38%

"Amikor hazaérek 5-re, csakis főzni van ám kedvem. Inkább nem eszek semmit." miért, szerinted anyádnak munka után még ahhoz van kedve, hogy a hisztis kölykére főzzön???


kicsim, van egy rossz hírem, még pár év és el kell menjél dolgozni, utazol vagy 1-2 órát naponta a melóba, 8-10 órát ott töltesz, utána még főzöl magadnak és a családnak, takarítasz, mosol, stb...ilyen az élet


én reggel 5-kor kelek, elmegyek futni, utána be a 8 órás melómba, ami inkább 10, hazamegyek, főzök magamnak, mert én sem ehetem a menzakaját (bár én kb. 6500 olyan receptet tudok, ami max fél óra), mosogatok, takarítok, mosok, olvasok, nyelvet tanulok, bevásárolok...és hidd el nem szupernő vagyok, csak egy átlagos és mégis tudom menedzselni...ilyen a való világ...meg olyan, hogy együtt kell legyél olyanokkal is egy légtérbe, akitől a hideg kiráz (munkahely!!) ... alkalmazkodj!!!

2012. nov. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
0%
sokszor azért lesz "hisztis" az ember, mert a szülei nem veszik figyelembe másképp, de én most nem láttam nálad "hisztis" dolgot
2012. nov. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
100%
Vagy beszéld meg szüleiddel, hogy beszéljenel a rokonokkal, hogy külön készítsenek valami kaját. Nálunk is vannak lisztérzékeny, laktózérzékeny rokon gyerekek. De ha tudom ha vendégségbe jönnek akkor külön készítek nekik ennivalót amit ők is fogyaszthatnak. Ennyi tollerenciával rendelkezhetnének a kedves rokonok!
2012. nov. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:

nekem is a rokonokhoz rendszeresen mennek anyaek.ok jol el vannak,de en semmit nem tudok csinalni,meg tv sincs,vagy gyerekek.

regen könyvet vittem magammal,de körbe rohogtek... szerintem jo celzas volt,hogy mennyire unom.

a legfiatalabb is 30+. senki nem foglalkozik velem,azt se tudjak hanyadikos vagyok,vagy hova jarok.

anyaek meg nem akarnak "beegni" hogy a gyerek nem megy

ja,es naluk meg kaja sincs. valami háztartási kekszet kiraknak az asztalra,ki se bontjak:D es hallgathatom,hogy milyen szar eletuk van..

nem ertem a szuloket,miert jo ha a gyereket rangatjak

16eves vagyok,tudok fozni magamra. ellennék itthon. de muszaj utazni 40kmt,hogy ott lehessunk egesz nap...

2012. nov. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
43%
Helyedben vinnék magammal kaját és innivalót.
2012. nov. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
80%

Némelyik válaszoló annyira buta, hogy az már fájdalmas.


Van fogalmatok nektek róla, hogy mi az a lisztérzékenység??

Idióták.


Egy 15 éves gyereknek pedig nem az a dolga, hogy főzzön magára, hanem az, hogy iskolába járjon, hogy később jó munkahelye lehessen!


Magára felnőttként kell főznie, nem gyerekként!! Az anya, amikor gyereket vállal, akkor azt is vállalja, hogy az esetlegesen majd nem ehet meg mindent, mert például allergiás lesz rá.

Nem tudom ti tudnátok-e nézni, hogy van egy 41kg-os gyereketek, amikor ti nem főztök olyat, ami ő megehet, de én nem.

Szóval fogalmam sincs hova tűnt a normális felfogás, de mostmár hánynom kell tőletek.


Nagyon remélem, hogy nincs gyereketek, vagy ha van, annak sosem kell megtapasztalnia a saját bőrén a normális szülői gondoskodás hiányát.


Tisztelet a kivételnek.

2012. nov. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
90%

Én normális családban nőttem fel és tudom milyen betegnek lenni (cukorbetegség) és azt is tudom milyen érzés az, amikor csokik hegyét kapom születésnapomra, mert az emberek 90%-a nem tudja, avagy szimplán csak nem érdekli és nem foglalkozik azzal, hogy én azt nem ehetem meg, vagy legalábbis nem akkora mennyiségekben, mint ahogy adják.

Volt olyan rokonom, aki ugyanúgy tömködte a sütit és hiába mondtam, hogy én ezt nem ehetem meg, még olyanokat is javasolgatott, hogy jajj majd kicsit nagyobb adag inzulint adok magamnak, nem lesz semmi bajom... Még is felnőttem valahogy és nem 40 kilósan, csontosan, bár az én szüleim ha főztek, akkor legalább csináltak olyat is, amit én is megehetek. Ha nem főztek, akkor is volt mindig valami rágcsa, keksz, zöldség, gyümölcs, vagy bármi, amit elrágcsálhatok. Többnyire én kértem, hogy ilyet és ilyet vegyenek.


Ergo lehetek egy hülye köcsög, amiért hisztisnek titulálom a kérdezőt. Nem mondtam hogy a szülőknél minden rendben van, vagy a családtagoknál, hogy tojnak bele a kérdező problémájába, de én, aki szintén "másként" nőttem fel és akire szintén nem tudott/akart mindig mindenki tekintettel lenni sem hisztiztem mindig ki, hogy márpedig nem megyek rokonlátogatóba, mert leakarják tömni a sütit a torkomon. Mindenre rákérdeztem, hogy van-e benne cukor. Van? Akkor köszönöm, de sajnos ebből nem ehetek... és jöhet vagdalózás, lesz*rom, az én egészségem, nem eszem meg ha pisztolyt tart a fejemhez akkor sem. Egy délutánt meg kibírtam malmozással is, elgondolkodtam az "élet nagy dolgain", vagy vitte magammal tanulni valót és kész. Volt olyan rokonom aki baromira unalmas volt és még nem is figyelt a kajámra (mindig vittünk nekem enni) és ráadásul távol lakott, szóval ha mentünk, akkor 3 napra. Ezt is túl lehet élni.


Egyébként be lehet iratkozni menzára is, gondolom a szülők sem otthon ülnek egész nap, hogy minden napra legyen a gyereknek meleg kajája. Az enyémeknek sem volt erre ideje és ereje. Beirattak menzára és speciális kaját kaptam. Nem mondom hogy imádtam, de egy pohár tejnél biztos jobb!!


Abszolút nem azzal van a probléma, hogy nem akar a kérdező a rokonokhoz menni, mert tömködik a kaját, amit ő nem ehet meg, mert tudom milyen érzés ez, de simán lehet ilyenkor flegmának lenni és egyik fülön be, a másikon ki. Azt is megértem, hogy a szénsavat nem bírja, mert énsem, úgy fáj a hasam már 1-2 pohártól is, hogy majd bele döglök. Azzal van a baj, hogy bármilyen tanács érkezett, a kérdező rögtön kitalált valami mást, hogy ott amúgy is csak unatkozni lehet és nem szól hozzá senki, és nem elég hogy b*szogatják még a kaja is szar és amúgy is lenne jobb dolga és utálja a gyerekeket is blabla... Ergo nem a kajával van itt szimplán a gond, hanem egy komplett hiszti egyszerűen azért, mert nem akar menni és kész. A többi csak kifogás.

2012. nov. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig az összes választ de azért hátha nem üvöltöttél már le valakit aki azt írja amit most én szeretnék.

Viszel egy kétliteres szénsavmentes ásványvizet,vagy otthonról a csapból vizet. Meg valami kekszet. Legfeljebb majd megeszed a wc-n, az udvaron, a fürdőszobában. Ha kötekednek mond meg nekik,hogy liszt érzékeny vagy és örülnél neki ha figyelembe vennék,hogy te nem ehetsz lisztet. És ezt ne hisztisen,hanem úgy mond mint egy érett 16 éves. (gondolom ennyi lehetsz)

2012. nov. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!