Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vehetném rá a szüleimet...

Hogyan vehetném rá a szüleimet, hogy itthon maradhassak amig Ők rokonokhoz mennek?

Figyelt kérdés
Szóval olyan két hétről lenne szó amig rokonokhoz mennek. Nagyon fontos lenne, hogy itthon maradhassak, csak nem tudom, hogy tudnám rávenni főleg anyát. Ha kell akkor mamánál aludnék nem itthon egyedül. 16/l
2010. júl. 12. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
16 évesen már nagyon nyugodtan otthon maradhatnál :) MOndd, hogy vágysz egy kis egyedüllétre, nem kell túlragozni. Előbb utóbb ideje elkezdeni, hogy néha egyedül is legyél. A fiaim 14-15 éves korukban "közölték", hogy nem jönnek velünk nyaralni. Félve ugyan, de otthonhagytuk őket, a nagyik rájuk néztek (főztek-mostak rájuk) nem volt semmi gond.
2010. júl. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Több oka is van amúgy, hogy nem akarok menni.
2010. júl. 12. 22:36
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
16 évesen otthon hagyjanak 2 hétre? Felejtsd el:| Bármi történhet és senki se fog tudni róla stb. Ráadásul kiskorúnak is számítasz!
2010. júl. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Bármi történhet az igaz, de bármi megtörténhet akkor is ha a szüleim itthon vannak. Tök mindegy mert egész nap egyedül vagyok itthon (leszámítva öcsémet meg nővérem, de néha még ők sem) Amúgy is mondtam, hogy ha kell mamánál alszok. Csak nagyon fontos lenne, hogy itthon maradhassak.
2010. júl. 12. 22:47
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

1,megszervezett program buli vagy pasival

2, nemkedveled a rokonokat

3,haragszol a szüleidre

4, csináltál valamit amit most sumákolnál el

Ha a nagyidék figyelnének rád arra a 2 hétre hozzámennél (gondolom egy városban laktok) akkor miért ne maradhatnál?

Beszéld meg velük, hogy jobban ellenél mamádnál s a barátaiddal persze ők majd tisztázzák nagyival miket engednek meg a nevelésedben. (pl10re othon stb.)

2010. júl. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
miért nem magyarázod el a szüleidnek, h miért fontos, h otthon maradj?
2010. júl. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mond hogy egyedül maradnál lazulni.
2010. júl. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért, mert egyszerűen nem érti meg, hogy nekem fontos lenne. Persze holnap bepróbálkozom nála nem tudom mi lesz. Pedig elég nyomós indokom van ami miatt maradni szeretnék. Nem buli miatt nem is pasi miatt (nincs is most barátom) Amúgy is 9re vagy fél 10re haza szoktam menni, de csak a futtatón vagyok kint addig vagy kutával sétálok. Az a baj, hogy nagyon félt. Talán túlságosan is. Ebben az évben még február végén elutaztak rokonokhoz de csak egy éjszakára mert csak a kocsijukat vitték vissza (ők itt voltak nálunk aztán bedöglött a kocsijuk de munka miatt vissza kellett menni így miénket vitték el az egyiket) szóval akkor aludtam itthon először úgymond szülők nélkül persze nővéremmel (öcsémet vitték) és akkor is megharapott egy kutya... Amiről ráadásul először nem is tudtam, hogy bevan-e oltva de nagy nehezen megtaláltam a kutyát és elkértem az oltási könyvét. Gondolom emiatt is félt. Hiába mondtam neki, hogy ha itthon vagytok is ugyanúgy megharap mert ugyanúgy mentem volna abban az időben a buszmegálló felé barátom elé.
2010. júl. 12. 23:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem őszintén mond el szüleidnek, hogy miért akarsz egyedül maradni otthon. Ha megbizható vagy, biztos megengedik, hisz azért van felnőtt a környezetedben, ha valami gond van. (nagymamád)
2010. júl. 19. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16 évesen nem kiskorú, hanem fiatal korú vagy, viszont az én fiam is veled egy idős, de 3 napra sem merem itthon hagyni.Merő aggodalom lenne anyukád is azalatt a 2 hét alatt, és szerintem is igaza van, ha nem engedi.Lesz még alkalom elég, amikor egyedül maradhatsz.
2010. júl. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!