Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak, hogy ne kelljen...

Mit mondjak, hogy ne kelljen menni a rokonokhoz jövőhétvégén?

Figyelt kérdés

Utálok ott lenni, mert egész nap rosszul vagyok..

Semmibe veszik, hogy lisztérzékeny vagyok, és még megsértődnek, amiért nem eszek a rántott húsból, ami ráadásul tocsog az olajban és még az epém is fáj tőle.

A csapvíz ihatatlan, de csak szénsavas üdítőik vannak, amiktől szintén rosszul leszek és felpuffadok.

A legutolsó ott töltöm napom úgy telt, hogy egész nap ettem, nem ittam, és hallgattam, hogy szidnak, hogy miért nem eszek, pedig olyan finom.. Hiába mondom, hogy menni fog egész nap a hasam, mint múltkor, nem érdekli őket. Pedig az egész délutánt a wc-n töltöttem.


A szüleim szerint kibírok egy napot kaja nélkül, de azért ne már ezért kelljen elmennem, hogy üljek a kanapén és éhes legyek egész nap. Az ivásról nem is beszélve..


Szerintetek?...


2012. nov. 4. 12:01
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:

40. vagyok. Amúgy én is lusta vagyok és utálom mások gyerekeit többnyire. De a sajátjaim kedvéért muszáj ezeken túllépni.

A főzés csak addig hosszadalmas, amíg szerzel egy kis rutint, utána hamar megvan. Kicsit vegyél erőt magadon szerintem. Tudom, hogy qva nehéz, nekem is az :).

2012. nov. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 A kérdező kommentje:
Csak inkább valami fontosabbal töltöm az időmet, vagy iszok 1 pohár tejet amitől nagyon felpuffadok és úgy érzem, mintha bevágtam volna 2 tányér ebédet. Így azért sokkal könnyebb.. 0 energiám van főzni
2012. nov. 4. 12:45
 43/58 anonim ***** válasza:
53%

A rokonok a nagyon taplók, hogy nem veszik figyelembe a Te betegségedet, mert ez egy nagyon komoly probléma. Én tej-toji érzékeny vagyok, de aki elsőre nem fogja fel és erőltetni próbálja az ételt arra határozottan rászólok, sőt egyenesen kikérem magamnak, hogy mit nem ért meg azon, hogy INTOLERANCIA????...nemtudom megemészteni-.-A szénsavasat én sem bírom, egyébként...szerintem vigyél magaddal gyümilevet, vagy ásványvizet és majd azt iszod. Azt viszont eléggé csúnya dolognak tartom, hogy a szüleid ilyet mondanak, hogy: egy napot kibírsz kaja nélkül-.- én soha nem mondanék ilyet a gyerekemnek!!!Mi az, hogy kibírsz kaja nélkül? Mit hitt???Hogy majd ők ülnek Te meg majd nyeled a nyáladat vagy mi????:O:O

Szerintem 2 megoldás van:

1. Elmész és ha erőltetik felháborodsz és kiállsz magadért határozottan, észérvekkel, orvosi papírokkal, hogy Neked ilyened van és fogják már fel végre, ha nem hajlandóak akkor azonnal végeztünk, és soha többet nem mész.

2. Nem mész és a szüleid unszolása ellenére, nekik is határozottan, észérvekkel és felháborodva, nyugodtan kiabálva, balhézva (azok után, hogy ők éheztetnének), elmondod, hogy mivel nem fogják fel ezért nem mász és itt a vége (durrr ajtócsapás)....

Szerintem megérdemik...aki egy ilyen dolognak nem méri fel a súlyát, és nem tartja tiszteletben akkor Te miért tartsd tiszteletben az ő akaratát???????

2012. nov. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ilyen veszekedős fajta. Közben megbeszéltem a barátommal, hogy nála alszok szombaton és akkor még véletlenül sem kell elmennem, és értem sem tudnak jönni.
2012. nov. 4. 12:47
 45/58 anonim ***** válasza:
67%
Kérd meg a szüleidet, hogy szóljanak előre a rokonoknak, hogy olyan ételt csináljanak, amit ehetsz.
2012. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
43%
Már ne is haragudj kérdező, de rendes ebéd helyett egy pohár tejet iszol és csodálkozol, hogy nincs energiád főzni?
2012. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
100%
44es vagyok: nem veszekedni...csak megértetni a dolgot másokkal is...ha nem akarsz később újabb és újabb kibúvókat keresni...
2012. nov. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
0%

olyan idétlen aki azt írogatja, hogy főzzön magának .

nem az volt a kérdés, hogy miként ne éhezzen, ha a figyelmetlen rokonokhoz kell mennie, hanem, hogy miképpen kerülhetné azt a helyzetet el, ahol nem érzi jól magát és a személyét sértegetik.

2012. nov. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 A kérdező kommentje:
Amúgy sincs rá se energiám, se kedvem, azt az időt meg eltölthetem mással is. Nem szeretek már enni, 3 kg-t is baromi nehezen szedtem fel magamra és még mindig kilátszanak a bordáim, annyira undorító. Régen 70 kg voltam és olyan jó volt... Utálok vékony lenni
2012. nov. 4. 12:52
 50/58 anonim ***** válasza:

szerintem a családod miatt vannak súlyproblémáid is.

nagyon rossz lehet neked egy olyan közegben élned, ahol nem számít a szavad.

2012. nov. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!