Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha külföldi rokonokhoz mentek...

Ha külföldi rokonokhoz mentek 1 napra, akkor mivel töltitek az időt?

Figyelt kérdés
úgy értem,hogy a rokonodékhoz mentek,beszélgettek,közös ebéd stb.vagy el is mentek sétálni együtt?egy kis vásárlást is beiktattok néha?:)
2012. ápr. 1. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
egy napra még nem mentünk a külföldi rokonhoz és ő is mindig több napra jön hozzánk,így mindig belefér a vásárlás, városnézés is. De egy napba utazással együtt ennyi minden nem tudom beleférne-e? Attól is függ mennyire van messze az a külföld,tehát mikorra értek oda.
2012. ápr. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát..elsősorban a szomszédos országokra gondolok.
2012. ápr. 1. 09:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Közös ebéd a városban, és városnézés. Közben lehet beszélgetni. Akinek van közös témája, akit érdekel a rokon hogyléte, az bizosan nem fog városnézés és közös ebéd helyett rohangatni a plázákba. Végüls, itthon is megvan minden, csak az ára más.


Én pocsékul érzeném magam, ha meghívnának és mást se tennék, csak rohangásznék boltból boltba. Annak olyan szaga van, mint amikor 1988 körül kiszabadultak a magyarok Bécsbe a Mariahilfestrasse-ra. Nem látnék a vársoból semmitm, csak a boltokat, nem látnék a rokonaiból semmit, csak a pénztárcájkat, és talán az ő szemükben úgy tűnne, mintha nem is érdekelne engem semmi - hogyan és hol élnek, milyen jó vendéglőik vannak-, csak az, hogy ez mennyi és az mennyi és megtömni a bevásárlókocsit mindennel, aztán usgyi haza.


Ha van pénzem, akkor otthon is meg tudom venni. Ha pedig nincsen, akkor minek vásárolgatni? Hogy rejtett és kicsit alattomos módon nyissam meg a pénztárcájukat? Ácsingózok erre arra, aztán jaj vegyék már észre, hogy a szegény rokonnak meg kéne venniük a cuccot...ha már itt van? Na én nem vagyok ilyen ember. Állom az utat, ők pedig vendégül látnak. Az érdekel hogyan élenk és hol laknak, mi van velük. A plázázást hagyom otthonra.

2012. ápr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja: ha én valamit vennék, az max. a városról valami szuvernír. Nem hűtőmágnesre gondolok, hanem pl. képeslapra vagy prospektusra és hasonlóakra.
2012. ápr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!