Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldi pasi. Mennétek vagy...

Külföldi pasi. Mennétek vagy maradnátok?

Figyelt kérdés

A párom külföldi, másfél éve jöttünk össze, a munkahelyünkön ismertük meg egymást. Tudtuk előre, hogy két évre szól a megbízása, utána vissza kell mennie. Ennek ellenére belevágtunk, akkor még nem gondoltam, hogy jól is alakulhatnak a dolgok. De eléggé komoly lett, nagyon szeretjük egymást. Mindkettőnket nagyon frusztrál ez az egész, hogy majd mi lesz ezután, stb.


Két hete elhívta a szüleit, iderepültek, a szüleim meghívták őket vidékre, nagyjából jól is sikerült minden. Utána megkérte a kezem és szeretné, ha vele mennék. Máskor habozás nélkül igent mondtam volna, de akkor annyit mondtam, hogy ezt még nagyon át kell gondolnom. A szüleimet nehéz lenne itt hagynom (ennek ellenére anyukám támogat minket, azt mondta, hogy nem az ő boldogságuk a fontos, hanem az enyém, szóval nincs semmi érzelmi zsarolás), és állást találni nem egyszerű kint. Persze azt mondta, hogy mindent elintéz, meg hogy ő nagyon jól keres, gondoskodna rólam. De tudom, hogy ott az angol nem elég, cégen keresztül nincs lehetőségem munkára, így az se biztos, hogy lenne állásom. Persze szeretnék az ő anyanyelvén megtanulni, mindig is tetszett, csak hát ez sem egy-két hónap.


Annyira nem tudom, hogy mi legyen, mert nagyon félek a bizonytalanságtól, és azt se akarom, hogy majd eltartson engem, hónapokig, vagy akár évekig. Viszont ha meg nem lehetek vele, azt nem bírnám ki, és ő is így érez. :(


Más is volt ilyen helyzetben? Aki esetleg belevágott, nem bánta meg? Tudom, embertől is, országtól is függ, hogy hogyan alakulnak a dolgok. Ti mit tennétek? A szívem hozzá húz. Vagy nem kéne ennyit agyalnom rajta, hanem lesz, ami lesz, és menjek? Előre is köszi a türelmet!


2012. márc. 30. 12:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy melyik országról lenne szó!

Ha európai ország, gondolkodás nélkül mennék!

2012. márc. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Svédország.
2012. márc. 30. 12:30
 3/15 anonim válasza:
100%
Én bele vágtam, nem bántam meg. Ezt az alkalmat ha elszalasztod egy életen át bánni fogod.Igen itt vannak a szüleid, és ő hol lesz, boldog leszel ha már nem lesz itt? Haza tudtok majd menni mi is haza járunk:) ha szereted, ne félj lépni, most csak a változtatás tart vissza lépj bátran:)
2012. márc. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Svédország egy percig se gondolkodj!A nyelvet hamarosan el tudod sajátitani, gondolom a párod,akkor svéd?
2012. márc. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mennék.

Támogató a környezeted és nem nagy utazás onnan hazajönni.

A többit.... majd megtapasztalod és megfogod tudni oldani.

A leírásod alapján ebben biztos vagyok.

2012. márc. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, svéd. :) És korábban, mikor még nem ismertem, mindig arról álmodoztam, hogy majd egyszer ott fogok élni. Szóval tényleg nincs okom panaszra. :D Köszi a válaszokat, most már egyre erősebb az elhatározásom!!
2012. márc. 30. 12:37
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Menny , menny, menny és menny, ne is gondolkozz tovább. Sok boldogságot, előre is! Több ilyen lehetőséged nem lesz, ha tud állást is szerezni mi a gond, nem a világból mentek ki, meg legalább pihensz egy kis időt.
2012. márc. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha erről álmodoztál, erre programoztad az elmédet, megkaptad, kaptál mellé egy vőlegényt, anyukád támogat, akkor ez egy tiszta ügy.

Most kezdj el álmodozni egy állásról vagy vállalkozásról.

Ha egyáltalán lesz időd ilyesmire a három gyere mellett :)

2012. márc. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

És Svédországon belül hova? Egynémely városuk nem a közbiztonságról híres... De így mégis belemennék, mert mégiscsak egy skandináv ország.

Arab országba pl. nem mennék, nyilvánvaló.

2012. márc. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
mennyi idős vagy?
2012. márc. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!