Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldi pasi. Mennétek vagy...

Külföldi pasi. Mennétek vagy maradnátok?

Figyelt kérdés

A párom külföldi, másfél éve jöttünk össze, a munkahelyünkön ismertük meg egymást. Tudtuk előre, hogy két évre szól a megbízása, utána vissza kell mennie. Ennek ellenére belevágtunk, akkor még nem gondoltam, hogy jól is alakulhatnak a dolgok. De eléggé komoly lett, nagyon szeretjük egymást. Mindkettőnket nagyon frusztrál ez az egész, hogy majd mi lesz ezután, stb.


Két hete elhívta a szüleit, iderepültek, a szüleim meghívták őket vidékre, nagyjából jól is sikerült minden. Utána megkérte a kezem és szeretné, ha vele mennék. Máskor habozás nélkül igent mondtam volna, de akkor annyit mondtam, hogy ezt még nagyon át kell gondolnom. A szüleimet nehéz lenne itt hagynom (ennek ellenére anyukám támogat minket, azt mondta, hogy nem az ő boldogságuk a fontos, hanem az enyém, szóval nincs semmi érzelmi zsarolás), és állást találni nem egyszerű kint. Persze azt mondta, hogy mindent elintéz, meg hogy ő nagyon jól keres, gondoskodna rólam. De tudom, hogy ott az angol nem elég, cégen keresztül nincs lehetőségem munkára, így az se biztos, hogy lenne állásom. Persze szeretnék az ő anyanyelvén megtanulni, mindig is tetszett, csak hát ez sem egy-két hónap.


Annyira nem tudom, hogy mi legyen, mert nagyon félek a bizonytalanságtól, és azt se akarom, hogy majd eltartson engem, hónapokig, vagy akár évekig. Viszont ha meg nem lehetek vele, azt nem bírnám ki, és ő is így érez. :(


Más is volt ilyen helyzetben? Aki esetleg belevágott, nem bánta meg? Tudom, embertől is, országtól is függ, hogy hogyan alakulnak a dolgok. Ti mit tennétek? A szívem hozzá húz. Vagy nem kéne ennyit agyalnom rajta, hanem lesz, ami lesz, és menjek? Előre is köszi a türelmet!


2012. márc. 30. 12:22
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Stockholmban élnénk, ott van lakása, amúgy 25 múltam.
2012. márc. 30. 13:18
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted és jól megvagytok, menj! Eleinte biztos lesznek nehézségek, de be fogsz illeszkedni, meglátod! Sok nő csak álmodozik ilyen történetről, mint a tiéd.. :) Sok boldogságot kívánok!
2012. márc. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Menj viszont keszulj fel hogy itt meg aprilisban is majdhogynem tel van.elegge negativ hatassal van az emberre.na meg skandinavia mas mint europa hozza kell szokni.nem egyszeru.
2012. márc. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet,még gondolod át..én Dániába mentem egy pasi miatt,de nem tudtam beilleszkedni,Skandinávia nem az én világom,és nagy honvágyam volt végig..Munkát végülis találtam,de miután kimentem még 2 hónapig voltunk együtt,aztán tönkrement a kapcsolat..aztán a munkámat is otthagytam és jöttem haza..
2012. ápr. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az időjárásra is fel kell készülni,én nagyon nehezen viseltem az állandó felhős,szürke,szar időt,plusz az emberek enyhén szólva nem nyitottak,úgyhogy elég nehéz ott lenni egyedül..
2012. ápr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!