Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak, hogy ne kelljen...

Mit mondjak, hogy ne kelljen menni a rokonokhoz jövőhétvégén?

Figyelt kérdés

Utálok ott lenni, mert egész nap rosszul vagyok..

Semmibe veszik, hogy lisztérzékeny vagyok, és még megsértődnek, amiért nem eszek a rántott húsból, ami ráadásul tocsog az olajban és még az epém is fáj tőle.

A csapvíz ihatatlan, de csak szénsavas üdítőik vannak, amiktől szintén rosszul leszek és felpuffadok.

A legutolsó ott töltöm napom úgy telt, hogy egész nap ettem, nem ittam, és hallgattam, hogy szidnak, hogy miért nem eszek, pedig olyan finom.. Hiába mondom, hogy menni fog egész nap a hasam, mint múltkor, nem érdekli őket. Pedig az egész délutánt a wc-n töltöttem.


A szüleim szerint kibírok egy napot kaja nélkül, de azért ne már ezért kelljen elmennem, hogy üljek a kanapén és éhes legyek egész nap. Az ivásról nem is beszélve..


Szerintetek?...


2012. nov. 4. 12:01
1 2 3 4 5 6
 31/58 A kérdező kommentje:
Anya egész nap itthon van, főzhetne ő. Nehogy már még ez is az én dolgom legyen, mikor a fél lakást nekem kell kitakarítanom, mert ő egész délelőtt sorozatokat néz
2012. nov. 4. 12:36
 32/58 A kérdező kommentje:
Nem nagyon érdekel az itteni sértegetés, elvégre nem ismernek, pár mondat alapján pedig nem is fognak megismerni. Majd ha ismernek és akkor hisztis p*csáznak le, na az már rosszul esne. Így viszont nem.
2012. nov. 4. 12:37
 33/58 anonim ***** válasza:
21%
Pedig, amikor otthon vagytok főzhetnél magadra, és mondjuk ilyenkor vinnél magadnak enni.
2012. nov. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
100%
Nem az itteni sértegetésre mondom, hanem gondolom a rokonok, a család részéről.
2012. nov. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg a szüleidnek, hogy nem szeretnél menni, mert... és sorold fel az érveket, amiket itt is írtál.


CSAK NE

2012. nov. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 A kérdező kommentje:

Inkább éhezek. Lusta vagyok főzni, kedvem sincs hozzá, így sokszor inkább nem eszek.

Arról nem beszélve, hogy sok idő.

2012. nov. 4. 12:39
 37/58 A kérdező kommentje:
35-ös, bocsi, akkor félreértettem, nem vagyok a toppon ma, éljen a migrén..
2012. nov. 4. 12:40
 38/58 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg a szüleidnek, hogy nem szeretnél menni, mert... és sorold fel az érveket, amiket itt is írtál.


CSAK NE ilyen stílusban, mint itt. Ne azt mond, hogy tocsog az olajban meg, hogy utálod a gyerekeket. Mivel ettől lesz hiszti szagú a dolog. Természetes, hogy nem vesznek komolyan (mint itt is sokan) ha csak így tudod kifejezni magad. Értelmesen is meg lehet fogalmazni, hogy az étel neked túl zsíros. Akkor talán még oda is figyelne valaki a mondanivalódra.

2012. nov. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:

Hát ez elég sz.r helyzet. Magamból indulok ki, ha vendégeket várok, igyekszem olyan kaját csinálni, amit szeretnek, és ahogyan szeretik.

Nem sértődöm meg, hogy a sógornőm nem szereti a töltött káposztát, a nagybátyám a majonézes salátákat.

Hogy ők nem normálisak, azzal nehéz bármit is kezdeni.

A mindennapokban meg szerintem tudsz magadon segíteni, ha elfogadod, hogy szüleid tojnak rád meg a bajodra, és keresel hamar elkészíthető dolgokat. Pl párolt zöldség és társai.

A hétvégére meg hívasd meg magad vki máshoz, mondván hogy tanultok.

Nem kell túlbonyolítani. Ha ők ilyenek, akkor úgy is kell hozzájuk állni.

2012. nov. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 A kérdező kommentje:
Normálisan szoktam beszélve, de most már tényleg betelt az a bizonyos pohár. Tegnap került szóba, már tegnap is mondtam, hogy én nem akarok menni ezek az okok miatt, erre ma reggel a veszekedésre keltem, hogy kinek a h*lye gyereke ez, stb
2012. nov. 4. 12:42
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!