Mennyi költőpénzt kellene adnunk?
Férjem érettségiző lánya hozzánk költözik. Beszállnia nem kell a közös használatú dolgokba (rezsi, kaja, WC-papír, stb), viszont gondban vagyunk, hogy mennyi költőpénzt adjunk - ebből kellene minden egyebet megvásárolnia, tehát ruházkodás, személyes pipere, egyéb nem közös használatú dolgok.
Mindenképp egy havi fix összeget adnánk, hogy azzal gazdálkodjon, illetve adott esetben munkával ki tudja egészíteni ezt - főleg nagyobb, kevésbé indokolt kiadás esetében.
Nem tudom hogy álltok anyagilag, de havi 10000 ft elég neki költőpénznek!
A rokontatás (gyermektartás) díj fizetése a külön élő szülő kötelessége vagyis most az anyáé!!!!
Az anyagi helyzeteteket csak ti ismeritek én nem adnék egy
felnött embernek zsebpénzt, ingyen lakik nálatok a ruhát sminket oldja meg a béréből, gazdálkodjon ő a csp, gyt-sal
de rendszeresen nem adnék.
Nincs bére, érettségire tanul gimnázium utolsó évében. Az alkalmi munkákat én is támogatom, de nem a tanulás rovására. Ha nem sikerül jól az érettségije, akkor oda az egész jövője.
Ha az anyának nincs bejelentett jövedelme (feketén szerzi a pénzt), akkor is megítélik a rokontartást.
Családi pótlék jár 18 év felettinek is? (úgy tudom, hogy nem)
Amíg gimis jár a csp.
Komolyabb sulis kiadásokra is számíthattok: érettségi, nyelvvizsga, esetleg bál vagy hasonló. Szerintem a rászánt összeget felezzétek, el és a nálatok maradó rész legyen ezeké a kiadásoké, a többi az ő használatára. Bár mi például a hasonló korú gyerekeinknek középiskolában csak a konkrét dolgaikra adtunk pénzt.
19 éves (nulladik, évvesztes), tehát nagykorú. Jövedelme nincs. Heti 3-4 óra munka belefér, de többet mi sem szeretnénk, mert a tanulás rovására menne.
Fix összeget pontosan azért szeretnénk adni neki, hogy tanulja meg beosztani. Ha kifut belőle, attól még enni kap,fázni sem fog, de egyébre már nem jut. Ezt munkával vagy spórolással tudja a későbbiekben megelőzni. Kipótolgatás és kéregetés nem lesz, ezt már tisztáztuk.
Érettségi után albérletbe költözne, addigra szeretnénk, ha kialakulna egyfajta fogalma arról, hogy mennyit költ magára.
A tanulmányokkal összefüggő költségeket természetesen kifizetjük. De hatodik farmert és egyéb nem befektetési célú dolgokat nem.
Tankönyvet, magántanárt, vizsgadíjakat természetesen álljuk, ahogy a későbbiekben az esetleges tandíját is (egyetem, főiskola). Egészségügyi kiadásokat szintén. Ezen felül mindent a havi fix összegből kell megoldania (pipere, ruha, szórakozás, stb).
Csak a fix összeggel vagyunk bajban, hogy mennyi legyen. Van rá keret, csak mi is házra teszünk félre, ezért ésszerű pénzösszeget szeretnénk kitalálni.
Ha esetleg van valakinek hasonló korú gyereke és nagyjából tudja, hogy mennyi kiadással jár, megköszönöm, ha ír egy összeget.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!