Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben mennyit...

Ebben a helyzetben mennyit kéne adnunk ballagásra?

Figyelt kérdés
unokatesóm fog ballagni és meg van hívva az egész család. ilyen helyzetben persze szokás az ajándékozás de most nem tudom mi legyen. minden ilyen alkalomra elmentünk a családban(4x), sosem sajnáltunk semmit, általában 20.000Ft meg valami ékszer. nekem 1 szem ballagásom volt 2 éve, összesen kaptam ennyit. baromira nem érdekelt és most sem érdekel, nem ezért csináltuk a bulit(hozzáteszem többen el sem jöttek). azóta elkezdtem az egyetemet, könyvek, lakhatás, közlekedés(plusz szerintem senkinek sem olyan jó a helyzete, ráadásul apukámat műtik), egyszerűen nem telik ennyi. de nem merünk kevesebbet adni, mert akárkinek volt bulija tuti hogy egy hónap múlva az jött vissza, hogy ki mennyit adott. ráadásul van egy nagynéném(aki ki nem állhat, mert tovább tanultam, így már a gyerekei, akikkel nagyon jó unokatesók voltunk sem állnak velem szóba) állandóan azt csinálja, hogy miközben átadja a borítékot, hogy sír, mert hát ők is szerényen élnek(ez nem igaz persze), ennyi telik(a munkatársa lányának az eskövőjére 200ezer Ft-ot adott). nem az érdekel, hogy mennyi van neki, nem vagyok irigy, de miért kell ilyen alkalmakkor is fennhangon, siránkozva mindenki előtt vagyonokat átadni a gyerekeknek? most ha nem adunk ennyit akkor biztos megy majd a hátunk mögött, hogy oda megyünk 4en ingyen enni, irigyek vagyunk stb. tele van a hócipőm ezzel az ajándék mizériával, ki mennyit, hogyan stb, de nem vonhatom ki magam alóla. mit tegyek? szorítsak ki több pénzt vagy adhatok kevesebbet? mit tennétek?
2010. ápr. 23. 17:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%

"Fennhangon, siránkozva mindenki előtt vagyonokat átadni "

Ismerem a szitut és szerintem jobb nem törődni ezzel.nehogymár eszerint adjatok hogy ki mennyire pöffeszkedik a pénzével és még képmutató is.Annyit addjatok amenniy még belefér amennyit szeretnétek!

2010. ápr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Természetesen nem pár ezresre gondoltam de 100ezreket sem kell adni.Ez a képmutatás netovábbja pláne hogy még kiis tárgyalják ki mennyit ad.Azért az sem semmi...
2010. ápr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi most összesen 6an megyünk a családból unokatesóm ballagására, és így adunk 20ezret..

Egyébként a normális rokonok nem azt nézik mennyi pénzt adtál, hanem megértőek.

És mi van ha kibeszélnek? Attól még úgyis megmarad a családi kapcsolat, csak max. 1x2 morognak a hátatok mögött és ennyi.

Szerintem ne görcsölj rajta ennyit, hanem adjatok amennyit tudtok, ha kevesebb, hát istenem...

2010. ápr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A másik meg az hogy nem kell siránkozni adjon kevesebbet és azt is örömmel milyen dolog ez bakker..azért ez durva.
2010. ápr. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
tudod mit? nálam az ilyen jól beszívná, mert semmit nem adnék az is tuti, valami apró ajándék és ennyi
2010. ápr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%
vegyetek neki egy ezüstláncot + pár szál virágot és kész...
2010. ápr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
arról mindenki gondoskodik, hogy legalább a szülők tudják hogy melyik boríték kitől jött. nem a gyerekeket érdekli(pedig ők kapják, az ő dolguk), hanem a felnőttek csinálnak ebből presztízs kérdést. hát igen, a családját nem válogathatja meg az ember.
2010. ápr. 23. 17:39
 8/23 anonim ***** válasza:
88%

amúgy miért is olyan őrületes nagy bűn, hogy továbbtanultál?


amúgy jópofa, beszélni nem beszélnek veled, de a pénzt elvárná

2010. ápr. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki annyit ad amennyit gondol,és amennyit a pénztárcája megenged.Ha csak 5000 forint akkor annyi.Nem az a lényeg,hogy mit adtál,és mennyi értékben,hanem,hogy szívből adtad..Régen pénzt nem is adtak ballagásra csak valami szép ajándékot..

Ma már minden tényleg a pénzről szól??

Egyébként ha meg utólag megszólnak akkor sem kell vele foglalkoznod,mert később jól jöhet.Ha legközelebb újra meghívnak titeket nyugodtan le lehet mondani,hogy nem mentek,mert a múltkor megbántottak titeket a rossz beszólásért,hiszen a jó szándék,az ajándék átadása szívből jött,és nem értékelték..

Elég szomorúnak tartom,hogy mindenhol a pénz dominál..

2010. ápr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
fiú, aki ballag, ékszert nem venne fel, más értékesebbet meg mit vegyek. de ajándékkal sem merek odaállítani, mert a nagyanyám nekem esne, hogy hát ilyenkor ezt nem illik(pedig tőlük is ajándékot kaptam anno). ráadásul mi odahaza főztünk, ők étteremben szervezik az egészet. ebből megint az van, hogy hát az mégis drágább, többet illik adni. én nem arra játszottam, hogy visszajöjjön a pénz.
2010. ápr. 23. 17:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!