Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben mennyit...

Ebben a helyzetben mennyit kéne adnunk ballagásra?

Figyelt kérdés
unokatesóm fog ballagni és meg van hívva az egész család. ilyen helyzetben persze szokás az ajándékozás de most nem tudom mi legyen. minden ilyen alkalomra elmentünk a családban(4x), sosem sajnáltunk semmit, általában 20.000Ft meg valami ékszer. nekem 1 szem ballagásom volt 2 éve, összesen kaptam ennyit. baromira nem érdekelt és most sem érdekel, nem ezért csináltuk a bulit(hozzáteszem többen el sem jöttek). azóta elkezdtem az egyetemet, könyvek, lakhatás, közlekedés(plusz szerintem senkinek sem olyan jó a helyzete, ráadásul apukámat műtik), egyszerűen nem telik ennyi. de nem merünk kevesebbet adni, mert akárkinek volt bulija tuti hogy egy hónap múlva az jött vissza, hogy ki mennyit adott. ráadásul van egy nagynéném(aki ki nem állhat, mert tovább tanultam, így már a gyerekei, akikkel nagyon jó unokatesók voltunk sem állnak velem szóba) állandóan azt csinálja, hogy miközben átadja a borítékot, hogy sír, mert hát ők is szerényen élnek(ez nem igaz persze), ennyi telik(a munkatársa lányának az eskövőjére 200ezer Ft-ot adott). nem az érdekel, hogy mennyi van neki, nem vagyok irigy, de miért kell ilyen alkalmakkor is fennhangon, siránkozva mindenki előtt vagyonokat átadni a gyerekeknek? most ha nem adunk ennyit akkor biztos megy majd a hátunk mögött, hogy oda megyünk 4en ingyen enni, irigyek vagyunk stb. tele van a hócipőm ezzel az ajándék mizériával, ki mennyit, hogyan stb, de nem vonhatom ki magam alóla. mit tegyek? szorítsak ki több pénzt vagy adhatok kevesebbet? mit tennétek?
2010. ápr. 23. 17:29
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
szerintem is undorító. náluk a családban 4 fő állású kereső van, nálunk 2, de ha nincs meg az elvárt összeg nem mosod le egyhamar. teljesen az van a köztudatban, hogy ballagás, konfirmáció, bérmálkozás olyan alkalom, amire minimum 5ezer/fő és ékszer(csak pénzt adni bunkóság, csak ékszert szintén, az ajándék pedig szentségtörés). én ezt nem is értem, főleg mert az úgyis azé, akiről az ünnepség szól, nagyon utálom, hogy a családunkban ez van belőle. sajnos mindenki hajlamos sírni, hogy neki milyen kevés van, pedig nem is igaz(nyaralás, 2 kocsi mindenhol, stb). nekünk nem megy ez most főleg egyetem miatt. annyira álszent és aljas az egész. aztán idővel nem csak a hátam mögött hallom vissza, nagynéném előszeretettel csámcsog ezen meg bújtogatja az ajándékozottat, hogy jajj tőle csak ennyit kaptál. mindenki csak azt nézi, hogy ha ő költ, azt 100%-ig visszakapja. párom unokahúga bérmálásra több tízezerért kapott ékszereket, de olyan rémeket, amik egy öregasszonynak is borzalmasak, nem egy fiatal lánynak, vastag gyűrűket, holott egy sportos lány. tőlünk egy felsőt és egy könyvet kapott, láttam rajta, hogy mennyire örül neki, pedig nem volt hűű, de drága. miért nem lehet ezt normálisan csinálni?
2010. ápr. 23. 18:52
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy adhatsz kevesebbet. Mindenki annyit adjon, amennyi telik rá. Nekem is volt olyan rokonom, akitől 20 ezret kaptam, de volt olyan is, akitől 5-öt, de olyan is volt, akitől meg egy bonbont kaptam. És nem sértődtem meg, mert tisztában voltam az anyagi helyzetével.


Ha értelmesek, akkor felfogják, hogy az egyetem sok pénzt visz el, pláne most apudnak is gondja van... Ha ezek után pampognak vagy gúnyolódnak, akkor a saját magukat égetik be. Mivel ha egy ember nem tud örülni annak, amit kap, még többet vár, akkor az számomra pénzvágyó.


Amikor tudtatok, adtatok. Most nem nagyon tudtok, de így is adtok. Szerintem ezt így kellene felfogni.

2010. ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

???hűű.idén ballagok,és nem kapok pénzt,se ékszert,csak virágokat.(lány vagyok)és szerintem ez így a helyes..nem értem ebből mért kell ilyen faksznit csinálni..ez egy ballagás,még csak le sem érettségizett az illető ilyenkor:D utána meg egy vacsit kapok,még az talán ami "nagyobb".semmi értelmét nem látom ,hogy ezt így elanyagiasítsák,azon meg pláne meglepődtem, hogy csak ékszert pénz nélkül adni bunkóság:|

szerintem annyit adj,amennyit tudsz,és jónak is látsz!ez nem esküvő,bár én attól is hányok,hogy ott milyen összegeket szokás adni.

2010. ápr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!