Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben mennyit...

Ebben a helyzetben mennyit kéne adnunk ballagásra?

Figyelt kérdés
unokatesóm fog ballagni és meg van hívva az egész család. ilyen helyzetben persze szokás az ajándékozás de most nem tudom mi legyen. minden ilyen alkalomra elmentünk a családban(4x), sosem sajnáltunk semmit, általában 20.000Ft meg valami ékszer. nekem 1 szem ballagásom volt 2 éve, összesen kaptam ennyit. baromira nem érdekelt és most sem érdekel, nem ezért csináltuk a bulit(hozzáteszem többen el sem jöttek). azóta elkezdtem az egyetemet, könyvek, lakhatás, közlekedés(plusz szerintem senkinek sem olyan jó a helyzete, ráadásul apukámat műtik), egyszerűen nem telik ennyi. de nem merünk kevesebbet adni, mert akárkinek volt bulija tuti hogy egy hónap múlva az jött vissza, hogy ki mennyit adott. ráadásul van egy nagynéném(aki ki nem állhat, mert tovább tanultam, így már a gyerekei, akikkel nagyon jó unokatesók voltunk sem állnak velem szóba) állandóan azt csinálja, hogy miközben átadja a borítékot, hogy sír, mert hát ők is szerényen élnek(ez nem igaz persze), ennyi telik(a munkatársa lányának az eskövőjére 200ezer Ft-ot adott). nem az érdekel, hogy mennyi van neki, nem vagyok irigy, de miért kell ilyen alkalmakkor is fennhangon, siránkozva mindenki előtt vagyonokat átadni a gyerekeknek? most ha nem adunk ennyit akkor biztos megy majd a hátunk mögött, hogy oda megyünk 4en ingyen enni, irigyek vagyunk stb. tele van a hócipőm ezzel az ajándék mizériával, ki mennyit, hogyan stb, de nem vonhatom ki magam alóla. mit tegyek? szorítsak ki több pénzt vagy adhatok kevesebbet? mit tennétek?
2010. ápr. 23. 17:29
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
nem azoknak lesz ballagása, akik utálnak, másik nagynénémnél. azért utál, mert az ő gyerekei mindig jobbak voltak, mint én, ezt imádta. én jó egyetemre járok, az ő gyerekei nem tanultak tovább(főleg mert szerinte az egy marhaság, pedig okosak). mióta felvettek egy családi találkozón sem szóltak hozzám. azóta méginkább az a mániája, hogy ajándékozás tekintetében megalázzon minket.
2010. ápr. 23. 17:48
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most ballag két unokahugom egyszerre és 5 ezer forintot tudok adni nekik fejenként de nem fogom magam szégyellni miatta,mert csak ennyi van és kész.Bár szerencsére nem olyanok,hogy szóváteszik ki mennyit adott.Távol lakunk egymástól és örülnek ha elmegyek.
2010. ápr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
fiúnak vegyél egy könyvet pl Winklert ;)
2010. ápr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon aljas a részükről..ne foglalkoz velük..adj nekik annyit amennyi telik rá..

én pl egy képeslapot kaptam egyik rokonomtól,és nem háborodtam fel, hiszen tudtam h jobb dolgokra is tudják fordítani azt a kevés pénzt is ami van nekik.

2010. ápr. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Rivalizáló nagynénivel kapcsolatban: ne vedd fel a kesztyűt, azaz ne akard vele tartani a lépést. Most, diákként úgysem tudod, meg minek is.


Nyugodtan mondd meg -siránkozás nélkül:):)-, hogy neked jelenleg ennyire telik, és kész! Bátran vállald fel, szerintem az őszinteség a legrövidebb út. Miért kellene másnak (gazdagabbnak) mutatkoznod? Hogy kielégítsd a családi pletykafészkek elvárását? Hogy ők ne szóljanak meg? Áááááááááá, nem éri meg!

2010. ápr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát én egyszerűen nem mennék el a ballágásra, mert aznapra begyulladna a bölcsességfogam, stb. Így szépen meg lenne oldva a kérdés.
2010. ápr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira undorítóóóó....

Egyszerűen annyit adok, amennyit én tudok nélkülözni, és egyfillérrel sem többet. Akik az összeget nézik, úgyis meg fognak szólni, akkor meg nem mindegy? Annyira gáz az ilyen családi összejövetel, ahol mindenkinek erőn felül kell költekezni mert különben megszólják.. Fujj...Aki megszól, tehet egy szívességet.:S

2010. ápr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Hugim is most fog ballagni, szerencsére nálunk nincs ez a pénzmizéria, sőt... eszünkbe nem jut, hogy ki mennyit fog adni - jelzem én már a 20.000Ft-ot is sokallom , a mai helyzetben ez sokaknak az 1/! fizetését jelenti - kicsit túlzásnak tartom, főleg egy olyan rokonnak , akit évente kb. 2szer lát az ember!
2010. ápr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
85%
B.asszus!!! Ilyenkor pénzt adnak és ajándékot???? Ezt nem is tudtam, nekünk is lesz, akkor most a gyerek kap majd ajándékokat azoktól akiket meghívtunk??? Én azt gondoltam egy csokokr virág és kész, aztán adok vacsit utána, ennyi. Nem várok pénzt és ajándékot!!!
2010. ápr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ilyenen egy percig sem kellene magad igedesíteni, annyit adtok, amennyit tudtok. Kit érdekel utána, hogy mit mondanak a rokonok? Tényleg igaz az a mondás, hogy a családot nem választhatod, a barátokat viszont igen. Engem biztosan nem érdekelne, sőt ilyenkor van az, ha többet adsz (ami erődön felüli és nagy marhaság is) akkor meg az sem elég. Teljesen mindegy mit lépsz, sosem jó. Úgyhogy én a helyedben már eleve el sem mennék, sajnos ilyenkor van az mindig, hogy nem lehet megtenni, mert család. De akkor egy ezüst láncot veszel, vagy egy kisebb összeget, vagy egy karórát és ennyit. Nem kell ékszer+ 20000 ezt már a mai világban nem lehet elvárni senkitől, aki meg csak azt nézi, hogy mit viszel a ballagásra, hát akkor azzal ne foglalkozz. Biztosan nem adnék többet, amúgy mi is pár éve igaz amikor utoljára voltunk ballagáson, nem kell túlzásba esni, kb. 5-10000 Ft elég.

Sok sikert!

2010. ápr. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!