Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszeljem ra a ferjemet...

Hogyan beszeljem ra a ferjemet, hogy akarjon gyereket?

Figyelt kérdés
10 eve hazasodtunk. Akkor megbeszeltuk, h ha anyagilag rendben leszink johet a gyerek. Egyetemre jartunk, epitkeztunk, megcsinaltuk a cegunket, kifizettunk minden adossagunkat es most kozolte, o meggondolta magat es mar oregnek erzi magat a gyerekhez. Ha ez nekem nem tetszik, valjak el, mert o nem fogja meggondolni magat. Nagyon sokat dolgoztunk, h ezt a szintet elerjuk. Mindenunk megvan. Azert hajtottam, hogy majd a gyerekemnek mindent megadhassak. Es most o mar nem akar gyereket. Atverve erzem magam. Rengeteget sirok. Nagyon vagyom egy gyerekre es most valjak el es mindent hagyjsk ott. 10 evi kemeny munka van mogottunk. En 37, ferjem 45.
2012. szept. 17. 23:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 anonim ***** válasza:
83%
Sok választ elolvastam, ami alapján nagyjából nekem is lett egy véleményem. Szerintem gondolj a mesterséges megtermékenyítésre is, mint lehetőség, így a férjednek nem lenne köze a gyerekhez. Próbáld meg felvetni ezt az ötletet, mondd el, hogy ha tőle nem lehet gyereked, akkor kész vagy elmenni egy spermabankba. Ha ő ezek után is elzárkózik a dolog elől, akkor még mindig ott van, hogy te egyedül elmenj és megcsináltasd a megtermékenyítést. De azt hiszem, hogy a kapcsolatotok és a gyerek nagyon nem összeegyeztethető. Választanod kéne. Vagy pedig örökbe fogadni egy idősebb gyereket, aki már nem csecsemő, aki nem visít a nap 24 órájában. Ezt is felvethetnéd a férjednek.
2012. szept. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 anonim ***** válasza:
96%

42 vagyok. Aki lepontozott az talán jobban tudja? Volt már ilyen helyzetben? Mert én pontosan ugyanabban a helyzetben voltam, mint a kérdező. Ha a volt férjemre várok, még mai napig ott élnék az exanyósommal egy házban, kiidegelt volna már biztos, a volt férjem meg járna futni, szaunázni, dolgozni, akárhová én meg rohadnék boldogtalanul az exanyóssal a nyakamon. És nem úgy kezdtünk neki a közös életünknek, hogy ő nem akar gyereket. Mivel nekem fontos volt a gyerek, valószínűleg ilyen kezdéssel hozzá se mentem volna, hanem még előtte elváltak volna útjaink. Nem csak a gyerek miatt váltunk el, de nagyban belejátszott az is. És milyen jól tettem, gyakorlatilag életem egyik legjobb döntésének tartom, mert ha ez nincs, akkor nem ismerem meg a második férjemet és nem születik meg a lányom sem! A kérdező lényegesen nehezebb helyzetben van ugyan, mint én voltam, mert ebben a korban 5 év az sok, de ezt neki kell tudnia, hogy melyik a fontos, lehetőség egy gyerekre valaki olyan oldalán, akinek fontos a család vagy a férjével kettesben leélni az életüket. Persze ebben benne van, hogy pár év múlva szétmennek mégis valami miatt, benne van, hogy mondjuk a férje korán meghal és ott marad egyedül.

Szóval lepontozóka mi nem tetszett a válaszomban?

2012. szept. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 anonim ***** válasza:
79%

Elképesztő, hogy mennyien ajánlják az átverést, titokban teherbe esést... Undorító!!!

Ilyenkor szégyenlem, hogy nő vagyok.

Aztán a férfi meg csak vágjon jó képet a dologhoz, és fizessen gyerektartást - vagy nevelje fel a gyereket, akit nem akart, igaz?

Egy férfinek nem lehet akarata, az nem is számít, hogy ő mit szeretne? Ha egy nő behülyül a gyerek miatt (mert sokaknál ez itt is látszik, hogy szó szerint bekattanás), akkor minden más le van ejtve?


Oké, a kérdezőnek fontos a gyerek, meg lehet érteni. De akkor sem erőltetheti ezt rá senkire (még a férjére sem), ha ő nem akarja. Akkor tényleg szépen el kell köszönni egymástól, és keresni valakit, akivel egy a célotok. Így lesz/lehet mindenki boldog. Mint, ahogy te is felháborodsz, ha a férjed miatt nem lehet gyereked, úgy nem gondolod, hogy ő is jogosan felháborodik, ha te meg belekényszeríted!?


Ez MINDENKINEK a saját döntése kell legyen, egyik felet sem lehet átvágni, és bármire is kényszeríteni. Egy gyerek nem játékszer, és nem egy "aranyos kis manó", meg "pocaklakó", ahogy itt sokan szeretik említeni, hanem egy ember, aki hosszú-hosszú évekig eltartásra szorul, akivel nem lesz mindig könnyű, és még sajnos az sem kizárt, hogy gondok lesznek. Aki ezt nem tudatosan, tiszta szívből vállalja, az nem fog csak azért meghatódni, mert aranyos a kisbaba, ennyire ne legyetek már buták!


Undorító, ami itt megy, tényleg. És utána a férfiakat szidja mindenki, hogy "leléptek", meg "nem fizet eleget", vagy "nem látogatja a gyereket"... Nem azt mondom, hogy nincs olyan, aki tényleg szemét, de itt láthatjuk, hogy mi az érem másik fele... Pff...

2012. szept. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/84 anonim ***** válasza:
68%

Aki azt javasolja, hogy essen teherbe a férje tudta nélkül, az félre tudná tenni az önzését és gondolni a GYEREKRE???? Persze mindegy, ott van, anyuka boldog, apuka 45 évesen hirtelen teljes fordulatot vesz és minden vágya lesz apának lenni és máris kész a boldog család!

Vagy apuka lelép, anyuka mégsem lesz boldog, a gyerek meg szív. Hát gratulálok. Ilyen önző ember mi a f.szért akar gyereket???? Hogy öreg korában ne legyen egyedül? Pont az ilyen szülőktől menekülnek a híd alá a 18-20 évesek.

2012. szept. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/84 anonim ***** válasza:
44%

"Azonban azt megteheted, hogy ezután nem szedsz fogamzásgátlót (nem kell ezt a férjednek tudnia) és addig együtt élsz vele, míg terhes nem leszel.

Akkor meg szépen bejelented : megszülöd a gyereket, őt semmire nem kötelezed, szépen elváltok, ő élhet egyedül kedve szerint!...

A vagyont szépen elfelezitek, nem kell ott hagynod semmit, a fele a tiéd!


Amúgy nem vagyok a híve, hogy egy nő a férfi tudta és beleegyezése nélkül teherbe ejtse magát, de a ti esetetek kivétel. Ha a te férjed 10 év után így át tudott téged verni, ennyit te is megengedhetsz magadnak!


Arról nem is beszélve, hogy ha most becsületesen elválsz és 37 évesen kezdesz párt keresni, már esélyed sem lesz gyerekszülésre. "


Én is pont ezt akartam tanácsolni. Szerintem ez az egyetlen módja, hogy gyereked legyen. Ha olyan jól álltok, sztem egyedül is fel tudod nevelni, és még párt is találhatsz később, aki a gyerekkel is elfogad. Ha meg nem találsz, akkor sem fogsz egyedül megöregedni, mert ott lesz a gyereked. Ha viszont csak simán elválsz nem biztos, hogy találsz valakit, aki a kapcsolat elején már gyereket szeretne.

A férjed viselkedését meg inkább nem minősíteném....

2012. szept. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 anonim ***** válasza:
92%

Én a Te helyedben elgondolkodnék a váláson.Nem tetszik az a beszólása,ha nem tetszik,akkor elválhatsz.Nem is igazán érdekled ezek szerint.

Én nagyon vágyom egy gyerekre,páromnak már van,beszéltünk már róla,mondtam neki,mondja meg akar e egyáltalán gyereket még,mert én igen..azt mondta,hogy pár év múlva igen,és többször felhozom neki a témát,ha meg megváltozik a véleménye,akkor jobb ha külön megyünk.De az,hogy "titokba"essek teherbe..na azt nem.

Most lehet le leszek pontozva a gondolkodásom miatt...

2012. szept. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/84 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudod rábeszélni!

Ez olyan, mintha ő azt kérdezné, hogy hogy tudna téged lebeszélni.

Mondjuk ez elég undorító volt tőle, mert jóformán becsapott téged.

Miatta vártál eddig, most meg nem akar...

Nem túl szép!

Én elgondolkodnék a váláson.

Ha gyereket akarsz, és a férjedtől nem lesz, nagyon boldogtalan leszel.

Mástól meg lehet, hogy lenne gyereked.

Ez a dolog úgyis meg fogja mérgezni a kapcsolatotokat.

2012. szept. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/84 anonim ***** válasza:
72%

#1: "Nem szabad kitolni a gyermekvállalást a "majd ha meglesz mindenünk" időszakig. "


Hogy mennyire igazad van! Az egyik kollégám nagy családról álmodott, min. 3 gyerek (ő a férfi), aztán halogatták, hogy majd ha meglesz a ház, meg stb. majd utána. Aztán megvolt minden, a barátnője bejelentette, hogy neki aztán eszébe sem volt soha gyereket vállalni... Szegény csávó vele maradt (34 éves), és eléggé sz*r-szánalmas élete van, gyakorlatilag melózik, majd hazamegy tévézni és évek óta így.


A másik kollégám (szintén ff) meg most rúgott fel egy 8 éve tartó kapcsolatot, mert nem akart a csaja gyereket.


Én úgy gondolom, hogy gyerek kérdésben mindenképpen egyezni kell, mert egyik fél élete teljesen tönkremegy...


A kérdezőnek: Én otthagynám, sz*rnék a 10 év kemény munkára, ha a gyermeked a szülőszobában majd rád néz, azonnal így gondolod te is :) A közös javakat el kell felezni, férjet kirúgni, új életet sosem késő kezdeni. Higgy nekem, megéri...


Egy kétgyermekes apuka

2012. szept. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 anonim ***** válasza:
55%
Olvasom a sok okostóni tanácsát. nehogy már a kérdező legyen önző disznó, mert egy gyermek az álma, ezért és nem magáért gürcölt és kuporgatott eddig.
2012. szept. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/84 anonim ***** válasza:
96%
T. almeida, azért ezt az oldalt gyerekvállalás előtt állók is olvassák! Ne akarj már senkit megetetni azzal a szöveggel, h ha majd a gyereked rádnéz, mindent elfelejtesz, semmi se számít! Nem így van! A problémákat lehet, h elfedi egy időre az öröm, de nem szünteti meg!
2012. szept. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!