Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszeljem ra a ferjemet...

Hogyan beszeljem ra a ferjemet, hogy akarjon gyereket?

Figyelt kérdés
10 eve hazasodtunk. Akkor megbeszeltuk, h ha anyagilag rendben leszink johet a gyerek. Egyetemre jartunk, epitkeztunk, megcsinaltuk a cegunket, kifizettunk minden adossagunkat es most kozolte, o meggondolta magat es mar oregnek erzi magat a gyerekhez. Ha ez nekem nem tetszik, valjak el, mert o nem fogja meggondolni magat. Nagyon sokat dolgoztunk, h ezt a szintet elerjuk. Mindenunk megvan. Azert hajtottam, hogy majd a gyerekemnek mindent megadhassak. Es most o mar nem akar gyereket. Atverve erzem magam. Rengeteget sirok. Nagyon vagyom egy gyerekre es most valjak el es mindent hagyjsk ott. 10 evi kemeny munka van mogottunk. En 37, ferjem 45.
2012. szept. 17. 23:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha tényleg beszéltetek gyerekről, akkor gyakorlatilag átvert, hitegetett.

Vagy pedig akarna gyereket, csak talán rájött, hogy a kapcsolatotok megromlott, nem olyan vagy te sem, amilyen eleinte, és neki is hiányzik valami. Viszont ebben az esetben már neki is lépni kellett volna, korábban szakítani, vagy bármi.

Hát ennyi leírásból nem tudhatjuk, hogy hogy is áll hozzád, és milyen is vagy vele te. De egy biztos:

Ha nem akar gyereket, akkor nem jó az, ha erőlteted, és végül úgy megy bele, hogy nem akarja. Nem biztos, hogy úgy fog elsülni, hogy megörül a picinek és megváltozik... Sokkal valószínűbb, hogy jönnek majd a nagy balhék, és majd ő válik, te meg ott maradsz a gyerekkel. Az pedig a gyerekkel való kiszúrás, ha nincs igazi családja!

Legjobb, ha elválsz és keresel mást. Az anyagiak felezhetők. Mást meg fogsz találni, ha nem vagy bányarém, ez biztos!

2012. szept. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 anonim ***** válasza:
16%

Én alapvetően nagyon gyerekpárti vagyok, de a férjed helyében én is nagyon elgondolkodnék. 30 feletti első szülésnél a legtöbb születési betegségnek már óriási kockázata van, Te viszont már a 40-hez közelebb vagy, mint a 30-hoz. Aztán véleményem szerint ha egy mód van rá nem szabad megállni két gyerek alatt, mert a gyereknek fontos, hogy ne egyedül nőjön fel, a következő gyereknél már közel 40 lennél legjobb esetben is. No meg így mire a gyereketek eléri a 20 éves kort (azt a kort amikor elkezdhet önellátóvá válni) a férjed már 65 éves (vagy több lesz, hiszen nem 5 perc alatt jön össze a gyerek, főleg ebben a korban), akkor viszont már könnyen összejöhetnek komolyabb egészségügyi problémák...

Korábban kellett volna gondolkodnotok úgy 5-10 évvel minimum!

2012. szept. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 anonim ***** válasza:
100%

"35 év felett nagyobb a kockázata annak, hogy a gyerek meleg lesz vagy fogyatékos."


Ezt, hogy nagyobb az esély arra, hogy meleg lesz még sosem hallottam....

A fogyatékosság igaz, nagyobb az esély, viszont a 35 feletti anyukákat gyakrabban szűrik és nagyobb figyelemmel kísérik a terhességet és előbb közbe tudnak lépni. Ezért a legtöbb fogyatékos gyereket már nem a 35 feletti, hanem az alatti anyukák szülik meg. Szóval a kérdező 37 éves kora manapság nem akkora különlegesség.


Az hogy ki meddig él.... apám 40 volt amikor születtem, most 80 és még ha nem is szaladgál, de jön-megy az unokákkal. Más meg 25-28 évesen csinál gyereket, aztán 40 évesen infarktust kap és lefordul a székről. Ilyen az élet, sosem tudod hogy milyen lapot oszt neked a sors. És azért nem bevállalni egy gyereket, mert hátha ez vagy az történik, az szerintem olyan, mint ha azt mondanám, hogy nem megyek el ma munka után fagyizni, mert hátha elüt egy autó, a fagyitól pedig szalmonellát kapok.

2012. szept. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
40%

A férjed egy képzett ember, azért kiváncsi lennék mire számított, mi lesz a vágyad még 40 éves korod elött? Ez a vágy ilyen villámcsapásként érte? Kizártnak tartom hogy ezzel ne lenne tisztában.


Két dolgot tudok elképzelni ami miatt ezt mondhatta ebben a helyzetben. Az egyik hogy ezzel rázná fel az állóvizet mert vágyik a régi érzelmi magaslatokra. A másik hogy egy komolyra forduló viszony zajlik a háttérben.


Mindkét esetben az a válaszod hogy bejelented vállsz, az első esetben biztosan visszakozni fog az utolsó pillanatban, a másodikban pedig a jó ég tudja.

2012. szept. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim ***** válasza:
49%

1. beletörődsz

2. elválsz és keresel mást aki akar gyereket

3. terhes leszel a férjedtől és meglátod mi történik vagy elválik tőled vagy mikor meglesz a gyerek beleszeret :-)


az utóbbi volt velem is igaz még a fejemhez vágja de a lánya a mindene :-)

és együtt maradtunk

2012. szept. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 anonim ***** válasza:
62%

20: "Igen lesúlytó véleménnyel lehetsz a férfiakról,ha nálad törvényszerű,hogy a férj lelép valaki mással.. "


Hát, a válási statisztika és a környezetemben tapasztaltak alapján nem lenne meglepő. És nem lesúlytó vélemény ez, hogy jaj de szemetek, csak azt látom, hogy az életben semmire sincs garancia. Egy rózsaszín ködös leányálomra felépíteni egy életet pedig nem lehet.


"Meg mi az,hogy feláldozza az életét? Gyerek nélkül nem is él az ember és inkább dögöljön meg? Valaki csak úgy élhet teljes életet,ha szült? Esetleg lenézed azokat,akiknek nincs vagy nem akarnak?? "


Hol írtam azt, hogy lenézném? Ezt te képzeled bele. A feláldozást arra értem, hogy valakinek van egy álma és egy másik miatt teljesen letesz róla. Én az életemet úgy érzem kereknek, hogy két-három gyerek + munka. Nem bírnám azt, hogy 8 gyerekes, tanyán élő bioősanya legyek, aki reggelente kecskéket fej és kenyeret süt, de az én életembe kell a gyerek is. Semmi baj azzal, ha valakinek meg a sok gyerek és a tanya kell, az se ha nem akar egyet sem.

De aki tanyára meg kecskére vágyik, az soha nem fogja magát jól érezni egyedül nyugdíjasként, aki meg nem bírja a gyerekzsivalyt, azt ne kényszerítse a férje, hogy szülje zsinórban a porontyokat. A kérdező az életét gyerek(ek)kel érzi teljesnek. Akkor találjon hozzá olyan partnert, aki szintén erre vágyik és vele boldog lesz, a férj meg keressen olyat, aki nem akar és ő meg vele legyen boldog.

2012. szept. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 anonim ***** válasza:
45%

Én nem válnék el. Ez nem olyan egyszerű, hogy lépek egyet, és kész. Minden lehetséges módon megpróbálnám őt rábeszélni, és mindent megtennék, hogy teherbe essek. Pl abbahagynám a gyógyszert, stb.

Ha nem jön össze, nem jön össze. Ne vádold magad,így alakult - így akarták fönt. Attól még lehet szép életed. Én is ismerek egy ilyen párt - ma hetven fölött vannak, idén lesz az ötvenedik házassági évfordulójuk, és ma is imádják egymást. OLyanok, mintha a második szüleim lennének...

Szóval vannak pótmegoldások... Nem biztos, hogy attól lenne csodaszép az életed, ha lenne gyereked. Mégis tégy meg érte mindent, hogy később aztán ne vádold magad.

2012. szept. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 anonim ***** válasza:
14%

34-esnek: A fejlődés első szakaszában fontos a tesztoszteron szint. Ha nagyob kevés, akkor lehet a gyermek homokos (nőies agya marad - a férfiak kb 15-20%-ának nőies agya van sé ebből 1-2% meleg). A kor előrehaladtával a nőnek is csökken a tesztoszteron szintje (a mellékvesében termelődik a nőknél).


Na ezért nagyobb a kockázata annak, hogy meleg lesz a gyerek. (Mint a második világháború idején. Megnőtt a melegek születésének száma a nők stresszelése miatt, ami természetesen azóta visszaszorult az eredeti szintre. A természet még mindig törekszik minden téren az egyensúlyra.)

2012. szept. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim ***** válasza:
80%

Előző vagyok, 36 éves. Csak most nézem, miket írnak a többiek. Nos, ahhoz a generációhoz tartozom, amihez Te is: igez, hogy nekem van két gyermekem, de én az egyetemista barátaimhoz képest korán, 26 évesen szültem.

A BARÁTNŐIM MÉG CSAK MOST SZÜLNEK, KI A MÁSODIKAT, KI A HARMADIKAT, KI AZ ELSŐT!!! ÉS EGYIK BABÁNAK SINCS SEMMI BAJA.

2012. szept. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 anonim ***** válasza:
81%
válás. itt nem csak arról van szó h nem akar gyereket,téged sem akar ha simán kijelenti h váljatok el ha nem tetszik neked a dolog. nem kell mindent otthagynod,mindennek a fele a tiéd. én rögtön otthagytam volna
2012. szept. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!