Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszeljem ra a ferjemet...

Hogyan beszeljem ra a ferjemet, hogy akarjon gyereket?

Figyelt kérdés
10 eve hazasodtunk. Akkor megbeszeltuk, h ha anyagilag rendben leszink johet a gyerek. Egyetemre jartunk, epitkeztunk, megcsinaltuk a cegunket, kifizettunk minden adossagunkat es most kozolte, o meggondolta magat es mar oregnek erzi magat a gyerekhez. Ha ez nekem nem tetszik, valjak el, mert o nem fogja meggondolni magat. Nagyon sokat dolgoztunk, h ezt a szintet elerjuk. Mindenunk megvan. Azert hajtottam, hogy majd a gyerekemnek mindent megadhassak. Es most o mar nem akar gyereket. Atverve erzem magam. Rengeteget sirok. Nagyon vagyom egy gyerekre es most valjak el es mindent hagyjsk ott. 10 evi kemeny munka van mogottunk. En 37, ferjem 45.
2012. szept. 17. 23:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 anonim ***** válasza:
84%
Hasonlóképpen jártam, bár én még fiatalabb voltam akkor, mint te most. Úgy mentem hozzá az első férjemhez, hogy ő 3 gyereket is akar majd. Aztán éltünk, éldegéltünk anyóspajtásnál, egy idő után világossá vált előttem, hogy a volt férjem nem akar sem elköltözni (olyan irreális feltételeket szabott, hogy neki milyen ház kell, amit nem tudtunk teljesíteni) sem gyereket nem akar. Azt mondta, váljunk el, mert szerinte ez nem megy. Én még évekig küzdöttem, hiába. És nem az volt, hogy 10 évig éltem mellette úgy, hogy fogalmam sem volt arról, ő mégsem akar gyereket. Mert sokáig azt mondta, hogy igen, akar, picit később. Aztán megértettem, hogy nekünk valóban el kell válnunk, mert nem egymásnak rendelt a sors, annyira különböző az értékrendünk. Én ekkor voltam 32 éves. Ezután megismerkedtem a férfivel, aki azóta már a férjem és van egy 4 éves kislányunk is. Vele az első pillanattól biztosan tudtuk, hogy egymással szeretnénk élni és gyereket is szeretnénk! Nem volt bizonytalanság, nem volt húzás, halasztás, mivel megtehettük, azonnal össze is költöztünk, amint tudtunk, mert együtt akartunk élni és családot akartunk. Szóval véleményem szerint ha a férjed így áll hozzá, akkor nincs mit tenni, abba ne törődj bele, hogy ne legyen gyereked, ha te ennyire szeretnél, mert meg fogod bánni. Mondjuk neked lényegesen nehezebb a dolgod, mert 5 évvel idősebben kezded újra, mint én. Sok sikert!
2012. szept. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon át kell gondolnod,hogy te mit szeretnél.Nem tudom mit tennék hasonló helyzetben,de én nagyon vágynék egy gyerekre (van is szerencsére).Nehéz helyzetben vagy:(
2012. szept. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/84 anonim ***** válasza:
66%

Sehogy nem fogod rábeszélni, ez nem olyan dolog, amit erőszakból kell csinálni. Annak nem lenne jó vége.


Döntsd el, mi a fontosabb: a férjed, vagy, hogy legyen gyereked. De ne erőltesd rá az akaratodat, mert nem lesz benne köszönet.

2012. szept. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 anonim ***** válasza:
16%
Úgy látom nagy lepontozásokat kaptak, akik a titokban ess teherbe verziót támogatják. Pedig ebben az esetben az egyetlen épp eszű megoldás, ha valaki józanul belegondol! Én is ezt csinálnám! Valóban igaz, hogy a karriert nem szabad a család, gyerek elé állítani, de ezt a tanácsot már cseszheti szegény.
2012. szept. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 anonim ***** válasza:
46%

Felháborodva olvasom egyes nőtársaim válaszát!

Mégis hogy van képetek azt tanácsolni, hogy hazudjon a párjának? Ti is így estetek teherbe és ezt helyesnek tartjátok, vagy mi?? Szembe köpném magam, ha ilyen jutna eszembe!!

1: A férfi nem átvágta, hanem megváltozott és nem érzi úgy, hogy fel tudná nevelni. Esetleg nyűgként tekint rá.

2: Ne felejtsétek már el, hogy a férfi is önálló tudattal rendelkezik és hagy döntse már el, hogy akar-e vagy sem!! A duzzogással, fenyegetőzéssel csak magad alatt vágod a fát. Már önmagában is azt sugallja a viselkedésed, hogy a Ő már nem elég és ha nincs gyerek, szart sem ér az egész. Én már csak ezért is válnék a Férj helyében.

Egyesek itt el vannak tájolva! Az a nagyon nagy gáz, ha valaki CSAK és kizárólag gyerekkel boldog- most épp arra reagálok, aki szerint pl nekem nincsenek érzelmeim mert nem üldözök mániákusan egy képet, amin 2-3 gyerek rohangál, egy labrador kutya, a férjem pedig épp a kerti medencével bajlódik.. Nekem elég, hogy van egy szerető párom és ennyi, a gyerek nekem meg tök mindegy, hogy lesz-e vagy sem mert nem ebben mérem magam, nem vagyok annyira elveszett, hogy minden áron a gyereknevelésnek szenteljem az életem és legfőképp: így is tökéletesen boldog vagyok a párom mellett. A gyerek számomra csak egy élethosszig tartó nyűg. Unokatestvérnek aranyosak, de nem lehet őket lepasszolni vagy kikapcsolni.

Szóval nem tartom magam egy érzelmileg analfabéta, korlátolt tyúknak, mint ahogy többen be próbáltak állítani.

2012. szept. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 anonim ***** válasza:
45%

Egyetértek a 45-el. Én meg azt se értem a válaszokban, miért írják szegénynek, hogy a kapcsolata nem stimmel. A kérdésben csak annyi van, hogy a pasi azt mondta, hogy "váljon, ha nem tetszik". De honnan tudjuk, ez milyen kontextusban hangzott el? És ha a pali csak dühében mondta? Én is mondok ilyeneket a férjemnek, meg ő is nekem, valójában azonban szeretjük egymást.

És igen, én is amellett vagyok, hogy akár titokban is teherbe esni... Amikor majd a férjecske meglátja a kisbabát - az ő vérét, mindjárt másként fogja látni a helyzetet... Még az is lehet, hogy boldog lesz.

2012. szept. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/84 anonim ***** válasza:
32%

Sajnálom, de azzal értek egyet aki azt írja, hogy ez a pasas nem fog melletted megöregedni. Ezért két dolgot tehetsz, figyelembe véve a korodat (én 34 vagyok, még nincs gyerekem, de nem is feltétlenül akarok, szóval én úgy írom neked, hogy én a te helyedben mit tennék)


1. ha jó pasasnak tartod a férjedet, vagyis jó spermadonor, akkor abbahagynám a fogamzásgátlót, és várnám hogy teherbe essek, majd bejelentem, és pont. ha neki nem tetszik, el lehet menni - visszadobva neki a labdát, hiszen az előbb ő küldött el téged melegebb éghajlatra.


2. most rögtön elhagyod, és elkezdesz ismerkedni, koncerteken, bulikon, interneten... akár alkalmi kapcsolatokra is - olyan pasikkal akiket jó pasinak tartasz, és úgy érzed hogy genetikailag passzoltok. ezt mondjuk a férjed mellett is megteheted, csak úgy hogy megmondod neki, hogy ok, de én terhes leszek. ha nem tőled akkor mástól... És ne érdekeljen a véleménye :) Hidd el nekem, sok pasit lehet találni. Nem vagyok a szabadosság híve, de már én is ilyen szemmel nézegetek. nemrég találtam is egy pasit szeretőnek... elgondolkozom a dolgon komolyan, hiszen eddig nem találtam olyan független pasit akivel szívesen együtt is élnék, tetszünk is egymásnak na meg egyébként passzolunk is. Volt már olyan partnerem, akivel nem volt komoly még a kapcsolat és felvetettem neki hogy mi van ha teherbe esek. ő akkor azt mondta nem bánja. szóval van ilyen is. Viszont mindenképpen tudnod kell, hogy a gyereket valószínűleg egyedül fogod tartósan neveleni. apuka ha lesz, akkor is csak érintőlegesen. De ha anyagilag tudod vállalni, akkor én most rögtön belekezdenék a projektbe :)


Szóval kedves nőtársam, ne sírdogálj, hanem fesd ki magad, öltözz csinosan, és menj este valamerre vadászni :) gondolom vannak szingli barátnőid. ha nincs, írj privit :) Nem kell ezt ennyire túldrámázni!!!!

2012. szept. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 anonim ***** válasza:
33%

Durva, h itt mennyien ajánlgatják neki, h b.ssza át a férjét, mert őt is átb.szták és akkor 1-1.


Én azt mondom, mostmár mindegy, hamarabb kellett volna a gyerekvállalásról beszélgetni. Igen, sokszor. hogy legyen idő mindkét fél véleményének formálódni, legyen idő átgondolni. Nem 10 év után egyszer csak felhozni és kiverni a dilit, ha a másik már időközben megöregedettnek érzi magát.

37 évesen másik pasit nem találsz, aki gyereket akarna, mert a korodbeli pasiknak általában már van ebben a korban. Meg hát ha találsz is, kell 1-2 év "járás", összeköltözés, stb. Nem szülhetsz neki rögtön. Hülye voltál, h hagytad magad ennyi ideig hitegetni. Édes istenem!

Szerintem egy 45 éves pasit te már nem fogsz tudni rábeszélni egy kisbabára. azért én várnék egy kicsit, hátha megenyhül és belátja, kimarad valamiből, ha nem vállal gyereket. Vagy valami ilyesmi.

29N

2012. szept. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/84 anonim ***** válasza:
60%

46-os, nagyon kíváncsi lennék, hány éves vagy.

Meg aztán nem vagyunk egyformák. Van, aki csak gyerekkel érzi magát teljesnek, van, aki anélkül is boldog.

2012. szept. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 anonim ***** válasza:
24%

#50!

#46 vagyok és 25 éves.

2012. szept. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!