Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kérhet ilyet? Nekem ez...

Hogy kérhet ilyet? Nekem ez így nem fog menni.

Figyelt kérdés

Tegnap közölte velem a barátnőm, hogy vagy ő vagy a motor, megkérdeztem hogy ez most mi és azt mondta h választhatok. Eddig nem szólt érte, bár nem is örült neki de sose kérte így, hogy hagyjam abba. Esélytelen, ameddig tudok mozogni addig motorozni fogok. Amúgy érdekes, hogy erre kér mert egy motorostalálkozón ismerkedtünk meg és ő is szeret motorozni, mondjuk vezetni nem annyira. Azt mondja, hogy nem akar elveszíteni ezért szeretné ha abbahagynám, akkor sem értem, ha mondjuk ma este ott maradok valahol akkor itthon is ugyanúgy meghalnék. Nekem ez a 2 legfontosabb dolog az életemben. Ez milyen? Hogy kérhet ilyet?

25/F


2012. aug. 27. 13:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/113 anonim ***** válasza:
66%
14.37 És szerinted anyukája mióta szereti? Talán a születése óta nem? Itt tényleg nem nem arról van szó, nagyon veszélyes a motorozás, de vannak az embernek olyan dolgok az életében, amiben úgy érzi kiteljesedhet. Sajnos igen, benne van a pakliban a baleset, de azért nyilván nem mindenki balesetezik. Én is rohadtul félteném a férjem, ha motorozna, még az is lehet, hogy beszélnék vele, hagyja abba, mert féltem, azonban biztosan nem hagynám el azért, mert nemet mond!
2012. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/113 anonim ***** válasza:
2012. aug. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/113 anonim ***** válasza:
54%

ma 14:47


Egy ember ne egy gyorsasági motoron a közúton teljesedjen ki.Azt mondom ha versenyszerűen űzi pályán akkor áldásom rá mert még talán haszna is van belőle.Akkor a drogosra is azt mondjuk hogy hát drogozzon mert ott teljesedík ki?:D

Tudom hülye példe,de azért mondtam a drogot mert ez is az tulajdonképpen,tudom mert motoroztam én is egy jó darabig.13 éves koromban ültem motorra elösször,volt minden féle motorom és ezeket az embereket többynire nem a motorozás öröme hajtja hanem az adrenalin bomba.Ami olyan mint a drog.Tudom miről beszélek mert motoroztam én sokáig,volt hogy már remegtem hogy felülhessem a motorra,szinte elvonási tüneteim voltak.Mind addig amíg nem húzathattam ki a kicsikét és utánna lenyugodtam,Kérdés a kérdező melyik kaegóriába tartozik,abba aki szeret szép tályakon szép lassan motorozni vagy abba akinek elborúl az adrenalintól a feje és csak a gyorsaság érdekli minden kontról nélkül.

2012. aug. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/113 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha nem tudja magát kontrollálni és nem az a fajta aki szépen eltúrázgat 100-120-al hanem húzza a fülét ami a csövön kifér akkor menjen inkább pályára!!!!
2012. aug. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/113 anonim ***** válasza:
82%

A másik kérdésnél(2 éve tették fel), amit az egyik válaszadó ajánlott, érdemes elolvasni amit írt a kérdező.

Ott is hasonló volt a szitu, nem tudta lebeszélni a párját.

Íme az eredmény:


"Ez egy több mint 2 éves kérdés,és végül nem tudtam megakadályozni hogy motort vegyen,el kellett utaznom 1 hétre,megvette.

Lassan 1 éve hogy kómában fekszik,tavaly M3-ason egy vétlen autóssal frontálisan ütközött,az autós meghalt,őt hozták ki vétkesnek.

Remélni lehet,de ha fel is ébred,már csak vegetálás lesz.

Próbálok új életet kezdeni.


Íme, a sok "nem szabályozható le senki" válaszadónak a tanulság.Van amikor mégis jobb lett volna..."

2012. aug. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/113 anonim ***** válasza:
61%
Igen sajnálatos az eset, de nem értem egy autópályán hogyan ütköztek frontálisan. Ott valaki vagy szembe hajtott a forgalommal vagy átrepült a szalagkorláton.
2012. aug. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/113 anonim ***** válasza:
95%

Egyik ismerősöm kb egy hónapja szenvedett motorbalesetet.

Veled egykorú kb.

Éjszaka száguldozott a motorral, elvesztette a hatalmát a jármű felett, s nekicsapódott egy buszmegálló táblának, onnan a villanyoszlopnak.

A srác a mai napig kómába van. Az utasa viszont, egy 19 éves srác a mentőben meghalt. Fél lába leszakadt, elvérzett.

A mentőben még magánál volt, s annyit mondott az apjának: Ugye tudod apa, hogy szeretlek?

Ez volt az utolsó mondata.


A motort vezető srác, ha fel is ébred a kómából, mehet a börtönbe+ úgy kell leélnie az életét, hogy az egyik barátja miatta halt meg 19 évesen.


Mindenki maga dönt, hogy mi, vagy ki a fontosabb.

Ha te úgy érzed, hogy nem tartozol azon motorosok közé, akik határokat nem ismerve száguldoznak, hanem tudod kontrollálni ezt, akkor oszd meg a barátnőddel is.

Viszont, ha neked fontosabb a száguldás, akkor engedd el a barátnőd. Hagyd, hogy találjon olyat, akinek fontosabb az, hogy a párjával élje le az életét.

2012. aug. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/113 anonim ***** válasza:
79%

Ezt a kis szöveget a hölgy utolsó hozzászólásból idézném,mind azoknak akik azt mondják hogy autóval is érhet baleset és bárhogyan máshogy!!Kérlek olvassátok el!!



Se motort,se autót nem fog már venni,legeslegjobb esetben tolószéket vezethet,mert a lábai lebénultak,annyira megsérült a gerince.

De a felébredés is akérdéses,nemhogy a mozgás.

27 éves,erős volt a szervezete,most már nem az,gépek tartják életben.


Annak aki szerint az autó se biztonságos: ha ez a baleset autó autó ellen van,akkor ma reggel nem egyedül ébredek,mérnök vagyok,ütközést számítógépen végigfuttatva kisebb sérülésekkel meguszta volna mindenki.Igy egy halott és egy félhalott. (szélvédőjében landolt,ezért halt meg a sofőr.Ha autóval megy bele,tompit annyit hogy csak megsérül)

2012. aug. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/113 anonim ***** válasza:
60%

Nos, ez egy kényes téma számomra is, mivel ki nem állhatom a motorosokat. Tehát én sem akarnám, hogy a párom motorozzon. DE! Ha már eleve úgy ismerem meg, hogy motorozik, akkor nincs jogom a későbbiekben ezt a szemére vetni és választás elé kényszeríteni, hiszen előbb volt a motorozás, mint a kapcsolat, tehát nekem kellene alkalmazkodni, vagy elfogadni a dolgot, vagy nem és akkor eleve nem kapcsolatot kialakítani a személlyel. Viszont ha nekem lenne egy barátom, aki mellettem akarna elkezdeni motorozni, akkor bizony megmondanám, hogy vagy a motor, vagy én.

Mivel te az első kategóriába tartozol a leírtak alapján, ezért a párodnak semmi joga nincsen ilyet kérni tőled. Mondom ezt úgy, hogy tényleg én is motorellenes vagyok...

Nem tudom mit tehetnél, de az egyértelmű, hogy ez így nem fog menni. Te nem fogod abbahagyni a motorozást, ő meg nem fog attól tágítani, hogy márpedig ne ülj többé fel rá. Titokban nem lehet ezt csinálni, úgyhogy azt hiszem szétválnak az útjaitok...

2012. aug. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/113 anonim ***** válasza:
28%

#35 - "Íme, a sok "nem szabályozható le senki" válaszadónak a tanulság.Van amikor mégis jobb lett volna..." - biztos, hogy jobb lett volna??? Biztos, hogy az a jobb élet, ha valaki a kispolgári konformista létezés mocsarába "leszabályozva" fizikailag ugyan egészségesen, de "él, de minek?" - mint egy kockázat optimálisra leszabályozott mértéke?


Tudod, egy párkapcsolatban azért is kell szerintem ezeket a meccseket időben levívni, hogy ne akkor robbanjon, amikor a biztonság-fetisista szülő sehova nem engedi el a szerencsétlen gyerekét 16 évesen, mert "annyi mindent hallani"... és a gyereknek marad a némi kockázat helyett a biztos "majd ha felnősz, majd hálás leszel..." pokol.


Igen, tudomásul kell venni, hogy az élet egy veszélyes üzem, és aki nem hajlandó bevállalni reális mértékű kockázatokat időnként, az a létezés lényegétől fosztja meg (jó esetben csak) önmagát. És ez nem jelenti azt, hogy ne törekedjünk ésszerűen a biztonságra, tehát mondjuk ne vezessük a közlekedés vagy a sport szabályainak megfelelően azt a motort... teszemfel.

2012. aug. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!