Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A húgom folyton meglop. Mit...

A húgom folyton meglop. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Mindenemet ellopja. Már többször is szóltam neki, hogy fejezze be, de semmi hatás. Anyámék nem engedik, hogy zárat vegyek az ajtómra, így mindig be tud jönni. A legkiábrándítóbb az, amikor gyűjtök valamire, eldugom a pénzt, amennyire tudom, de mire hazajövök látom, hogy kevesebb van. Ha átjön a barátnőm beszélgetni, általában én veszek egy üveg bort, mert itt közel van bolt és olcsó. Mire kimennék, hogy behozzam bontani, azt látom, hogy fele hiányzik. Ha meglátom valahol az utcán, az én pólóm van rajta. Iszonyatosan idegesít, mert soha nem kér el semmit, sunyiba meglop. Ha elkérné odaadtam volna - eleinte -, de már az sem érdekelne, ha könyörögne. 17 éves, elég régóta ez megy, anyámat nem érdekli az egész, szerinte csak irigy vagyok. Fordított esetben, ha elvettem valamit, húgom ment egyből panaszkodni én meg rendesen le lettem baszva. Elegem volt. Valakinek valami ötlet, hogy mit tegyek? Én kifogytam.
2012. aug. 26. 10:54
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy hagyod magad kihasználni. És nem mered megtépni. Sőt, sehogyan sem mersz ellene fellépni!

Amúgy hova akarsz költözni? Melyik városba?

2012. aug. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 A kérdező kommentje:
Próbáltam megbeszélni vele az egészet, amikor olyan kedvében volt, de nem a figyelemfelhívásért csinálja, hanem hogy idegesítsen vele, meg hogy a barátnői előtt menőzzön. Amikor nagyon felidegelt lebasztam neki egy hatalmasat, de abból is csak sírás lett és megint jött anyám, hogy hogy merészelem bántani a testvéremet. Volt, hogy már sírva üvöltöztem anyámmal, hogy elhiggye, nem csak kitalálom az egészet, de akkor csak annyi volt a reakciója, hogy "Majd elbeszélgetek vele", ami természetesen nem következett be. Anyának a barátját is meglopta egy üveg borral. (Külön élnek a szüleim régóta.) Arról se volt vita, csak odaszólt, hogy legközelebb ne tegye. Ekkor mondtam anyámnak, hogy velem szinte minden nap ezt csinálja, szóval tehetne ez ügyben is, de mondta hogy :és mégis mit érnék el vele? Mondom na kössz..
2012. aug. 26. 11:42
 23/59 A kérdező kommentje:
Az jó ötlet, hogy amiket elvesz keverjek bele valamit, de egyrészt saját magammal b@sznék ki, mert akkor annál kevesebb használható cuccom lenne. A gyűjtött pénzen ne olyat értsetek, hogy több ezer forint. Örülök, ha egy ezrest sikerül összegyűjtenem, mert anyám nem szeret nekem pénzt adni, bezzeg húgomnak mindig ad, ha eljár bulizni vagy bármire kell neki. Legtöbbször cigit meg piát vesz a pénzéből, amit elmondtam már anyámnak, akkor elbeszélgetett vele, de nem hatott, azóta meg csak azzal jön, hogy nem tud neki mit csinálni. Amint elvégzem ezt a két évet szeretnék elköltözni, mert itthon mindig én vagyok leszidva, akárki a hibás. Kurv@ra elegem van az egész családból.
2012. aug. 26. 11:48
 24/59 anonim ***** válasza:

Én ezt sose értettem, azért van anyja a gyereknek hogy megnevelje.

Ilyenkor jó anyának gondolja magát, vagy mi??

Anyósom is ilyen volt, felnevelt egy rakás életképtelen gyereket.

Ebből a kis fiacskája aki "vitte valamire" állandóan fekete ügyletekben utazik, ellepik az adósságok ráadásul nyíltan csalja a nejét a kétéves gyerek mellett.

Csak gratulálni tudok, mellesleg az anyósom óvónő, csakhogy meglegyen az irónia :))

Kész csoda hogy a páromat nagy veszekedések árán sikerült normálisra faragni...


Javasoltam már a zárható szekrényt, hidd el itt az az egyetlen megoldás.

A fejedre nőtt kölyköket meg valahogy kergesd el.

Ha mással nem, rakj fel olyan zenét amit utálnak, rakj be valami büdös dolgot a szobádba... ez utóbbi nem túl jó megoldás, de hasznos :D

2012. aug. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 okoska31 ***** válasza:
az nagyon járhatatlan, hogy apáddal élj? megoldás lenne...
2012. aug. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
Én rohadtul leszarnám anyám tiltását és vennék egy zárat. Ha nem érti meg,szó nélkül lopkodd te is anyud cuccait,hátha észbe kap. De az hétszentség,hogy megpróbálnám tetten érni a kiscsajt és istenesen megtépném.
2012. aug. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre is, hogy vele éljek, de nagyon keveset keres és hát igazából nem is nagyon érdekli, hogy mi van velem. Gyerekes nővel él együtt a nő házában, ahol nem tudom magam jól érezni, szóval lehetetlen.
2012. aug. 26. 11:59
 28/59 A kérdező kommentje:
Anyáméktól nem lehet lopni, az ajtajuk zárható és még akkor is be van zárva, ha itthon vannak.
2012. aug. 26. 12:00
 29/59 anonim ***** válasza:
lépj le és szakítsd meg velük a kapcsolatot. ha hiányzol anyádnak, akkor úgyis elgondolkozik magán, és keresni fog, ha meg nem fogsz neki hiányozni, akkor nyilván nem szeret, jobb ha elköltözöl. ha nagyvárosbak leszel albérletben biztosan találsz magadnak munkát suli mellett, és el tudod tartani magad. sokan csinálják így. már ma csomagolj és költözz, ha teheted. nagykorú vagy, azt csinálsz, amit akarsz. anyádnak nincs beleszólása.
2012. aug. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 okoska31 ***** válasza:

Azt gáznak tartom, hogy anyád nem foglalkozik vele abból a szempontból, hogy így nem tudatosítja a húgodban a lopás bűnös voltát. Esetleg ezzel érvelhetsz az intézkedés foganatosítása mellett.


abból a szempontból - bár tudom, ez nem fog tetszeni - viszont megértem, hogy végül is mindent ők vesznek Nektek, így kb. semmi sem a Tiéd.


De mondom - erőszakkal nem fogod tudni megoldani szerintem. (én is helyeztem kilátásba erőszakot anno - nem használt - pedig jó 40-50 kilóval voltam nehezebb nála:))

2012. aug. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!