Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A húgom folyton meglop. Mit...

A húgom folyton meglop. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Mindenemet ellopja. Már többször is szóltam neki, hogy fejezze be, de semmi hatás. Anyámék nem engedik, hogy zárat vegyek az ajtómra, így mindig be tud jönni. A legkiábrándítóbb az, amikor gyűjtök valamire, eldugom a pénzt, amennyire tudom, de mire hazajövök látom, hogy kevesebb van. Ha átjön a barátnőm beszélgetni, általában én veszek egy üveg bort, mert itt közel van bolt és olcsó. Mire kimennék, hogy behozzam bontani, azt látom, hogy fele hiányzik. Ha meglátom valahol az utcán, az én pólóm van rajta. Iszonyatosan idegesít, mert soha nem kér el semmit, sunyiba meglop. Ha elkérné odaadtam volna - eleinte -, de már az sem érdekelne, ha könyörögne. 17 éves, elég régóta ez megy, anyámat nem érdekli az egész, szerinte csak irigy vagyok. Fordított esetben, ha elvettem valamit, húgom ment egyből panaszkodni én meg rendesen le lettem baszva. Elegem volt. Valakinek valami ötlet, hogy mit tegyek? Én kifogytam.
2012. aug. 26. 10:54
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
97%
nemértelek miért nem b.szod ki őket a szobádból
2012. aug. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
94%
én a helyedben már mind a kettőt elrendeztem volna, hogy tudják, hogy téged nem lehet így kihasználni.
2012. aug. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
95%
Dugd a pénzedet valamelyik könyvbe! Egy lopkodós, szemtelen kamasz, aki még iszik is hozzá se fog nyúlni a könyvekhez, ebben biztos lehetsz.
2012. aug. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 A kérdező kommentje:

19 vagyok. Elköltözi szeretnék, de nem tudok. Most megyek továbbtanulni és hát ugye akkor kellene albérlet, amit fizetni kéne, étel, rezsi, ruha. Ráadásul olyan környéken lakom, ahol elég kicsi a lehetőség munkára felnőtteknek is, nemhogy diákoknak. Rokonokhoz nem tudok menni, mert nem tudnának anyagilag támogatni, mert ha elköltöznék anyám biztos nem fizetne semmit. A barátnőmhöz nem mehetek, ő pestre megy koleszba.

A válaszokat és az ötleteket köszönöm szépen, próbálkozok még, mert igazából ez régebb óta megy és már minden tőlem telhetőt kipróbáltam, sikertelenül. :/

2012. aug. 26. 11:25
 15/59 anonim ***** válasza:
94%

egyszerűbb lenne nyitni egy számlát, és ott tartani a pénzed


amúgy én egyszer nagyon ráijesztenék egy rendőr ismerőssel, hogy egyszer csak kopogtatna, hogy ismeretlen tettes feljelentést tett, és hogy a lopások miatt pár évig börtönben lehet :D

2012. aug. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 A kérdező kommentje:
Nem tudom kib@szni a szobámból, ha nem vagyok itthon.
2012. aug. 26. 11:26
 17/59 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, hogy gondolták, hogy fiú vagy, és az utcán látod a te polódban. :D

A barátnőd milyen messze laknak? Nem tudsz átmenteni hozzáju pár dolgot, ami nem kell mindennap?

Vagy lopj anyádtól...

Amúgy ha kicsit jobban felemelnéd a hangod, és nem tőrödnél bele, hanem beszólnl anyukádnak is h gondoljon bele miylen ember a gyerek, mástól is majd simán ellop bmit..nem tudm, valamit tuti mondanék. Szoktál ordítani meg kiabálni vele, vagy csak szépen szólsz és ezért azt hiszi h bármit megtehet?

2012. aug. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 A kérdező kommentje:
14-es, ez nagyon jó ötlet! Köszi! :)
2012. aug. 26. 11:27
 19/59 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos felképelném... Tudod kinek a pénzét lopkodja... Persze ez elég agresszív hozzáállás, de ha ez nem az első alkalom, és több rászólás sem segít, én nagyon dühös lennék. Elég undorító dolog, hogy már a saját családod előtt sincsenek biztonságban az értékeid. 19/L
2012. aug. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 okoska31 ***** válasza:
70%

nekem öcsém van, és még kamaszkorunkban (én 17-18 ő 14-15) szintén lopkodta a pénzemet, amit összegyűjtöttem.


sikerült vele megbeszélni, bár konkrétan tényleg szülők is kellettek hozzá.


Azt, hogy egy zárható szekrényt egyetlen kulccsal betegyél, és azt töltsd meg az ékszereiddel, pénzeddel, értékes sminkekkel nyilván szüleid sem szólhatják le. persze neked kell megvenni, de már 10-15 körül kapható.

Ha nem fér hozzá ezekhez a dolgaidhoz, akkor kénytelen lesz anyádét elvenni -márpedig abból már lesz balhé - vagy magának megvenni, megszerezni.


A barátnői nem tudom milyenek, de gondolom maguktól csak nem nyúlnak semmihez a szobádban. Azt tudod még kivenni onnan, amivel jól érzik magukat a szobádban - persze ha a Te szobád sokkal nagyobb, mint a húgodé, akkor inkább engedj ebben, de úgy, hogy megmondod neki.


A cuccaid - ruhák - érdekes kérdés. Mi tesómmal azóta már nem élünk egy fedél alatt, de 4-5 éve (akkor már javában 20-on évesek voltunk, mindketten önálló keresettel) még el-el vitte zoknimat, pólómat, és egyebet. mondjuk mást nem nagyon tudott, mert nem vagyunk egy méret:)


Itt is egy lakat lehet a megoldás a szekrényre. Csak akkor majd neked kell mosni, vasalni, stb.


A bort is lehet a szobádban tárolni. Ha a SAJÁT pénzedből veszed (azaz Te kerested meg rá - bár ezt a leírásból nem tartom valószínűnek), akkor jogosan jelentheted.


A fizikai bántalmazás nem megfelelő eszköz - nem használ.


Még egy dolgot gondolj végig: eleget foglalkozol a húgoddal? nem az a gondja, hogy eltávolodtatok egymástól és így akarja felkelteni a figyelmedet, hogy legalább akkor beszélgess vele, amikor leb*szod a lopkodásért? Tipikus kamasz reakció lenne részéről...:)


31F

2012. aug. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!