Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A húgom folyton meglop. Mit...

A húgom folyton meglop. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Mindenemet ellopja. Már többször is szóltam neki, hogy fejezze be, de semmi hatás. Anyámék nem engedik, hogy zárat vegyek az ajtómra, így mindig be tud jönni. A legkiábrándítóbb az, amikor gyűjtök valamire, eldugom a pénzt, amennyire tudom, de mire hazajövök látom, hogy kevesebb van. Ha átjön a barátnőm beszélgetni, általában én veszek egy üveg bort, mert itt közel van bolt és olcsó. Mire kimennék, hogy behozzam bontani, azt látom, hogy fele hiányzik. Ha meglátom valahol az utcán, az én pólóm van rajta. Iszonyatosan idegesít, mert soha nem kér el semmit, sunyiba meglop. Ha elkérné odaadtam volna - eleinte -, de már az sem érdekelne, ha könyörögne. 17 éves, elég régóta ez megy, anyámat nem érdekli az egész, szerinte csak irigy vagyok. Fordított esetben, ha elvettem valamit, húgom ment egyből panaszkodni én meg rendesen le lettem baszva. Elegem volt. Valakinek valami ötlet, hogy mit tegyek? Én kifogytam.
2012. aug. 26. 10:54
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
98%
Általában azt szoktam javasolni, hogy beszéljétek meg, zárd el a cuccaid, blabla. De úgy látszik, ez nálatok nem működik. Maradnak a nem éppen kedves megoldások, pl. csalinak kitett új felső amikor elmész otthonról, belül viszketőporral megszórva, stb.
2012. aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
91%
Lopj tőle te is
2012. aug. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
96%
Szívasd meg rendesen, úgy hogy megemlegesse és többet ne legyen kedve lopni! Légy kreatív!
2012. aug. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 Ilyent ***** válasza:
80%
Lény kreatív = Törd el a kezét.
2012. aug. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem mégis érdemes zárat tenni legalább a szekrényeidre (nem feltűnőt, de hatékonyat). Csak jönne rá, aki turkálni akar... Ezt még akkor is megtenném, ha szüleim elleneznék... ha mást nem, legalább vita lesz és kiborul a bili, hogy Húgoddal nem minden OK.


Ha jól értem húgod "kölcsönveszi a cuccaidat", lopja a pénzed és iszik is?


Anyukád nem néz szembe a tényekkel, hogy Húgoddal valami gond van. Ennek jobban utána kéne nézni, és lehet, hogy Te, mint a bátyja, ha megkérdeznéd, hogy mi bántja, tudsz-e segíteni, akkor talán megnyílna Neked...


A gyerekkori-fiatalkori lopást van aki úgy látja, hogy ilyenkor csak "szeretetet, figyelmet"-lopnak...

2012. aug. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
91%

Az úgy szép ha félüveg bort lazán megiszik.

Nekünk papám alkoholista,a pénzt kutatja folyton.A pénzedet eltudod úgy dugni,hogy ne találja meg.Ruhák közé ami ugye nem a legcélszerűbb,mert a ruháid között is turkál,de kicsit találd fel magad.Nehogy ne tudj fellépni egy ilyen probléma ellen.

2012. aug. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
96%

nekem két dolog jutott eszembe anyád vagy nem szeret téged, vagy ő is pont olyan volt gyerekként mint a húgod. de szerintem mindkettő. legközelebb veszel valami piát tegyél bele hashajtót. ez háború és neked harcolnod kell! te ne lopj tőle, viszont a saját cuccaidat nyugodtan visszalophatod.

te hány éves vagy?


a pénzedet tarthatnád a barátnődnél is, ő csak nem lopna meg

2012. aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
miket lop még tőled? ha sminkeket is, meg parfümöt is, akkor tudsz azokkal is babrálni, mondjuk belekeversz valami nem odaillő anyagot. pl szempillaspirálba arcszeszt
2012. aug. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, egyébként lány vagyok. :D

Annak semmi értelme, ha én is ellopok tőle valamit, mert akkor jön megint anyám, hogy ne irigykedjek és igenis adjam oda neki a cuccaim, mert a testvérem. A kezét nem törhetem el, bár néha, amikor felidegesít legszívesebben megtenném, de azért is csak én lennék leszidva vagy rosszabb. Most is belenéztem a szekrényébe és megtaláltam az elveszett 5 pólómat. Amikor megkérdezem, hogy miért csinálja általában azt szokta mondani, hogy nincs elég cucca vagy ha nem ruháról van szó, hanem parfüm vagy körömlakk vagy hajlakk vagy ékszerek, akkor azt szokta mondani, hogy ne hazudjak, azt ő kapta xy-tól. Igazából az nem érdekelt, ha elveszi az ékszereimet, én sem igazán használom, de amikor a nagymamámtól kapott arany fülbevalómat elveszi, akkor nagyon kivagyok. Meg nem üthetem, mert akkor megint én járok rosszul. Ráadásul a barátnőit beszoktatta a szobámba. Amikor átjönnek és húgom csinál valamit, tehát nem tud velük foglalkozni, akkor átküldi őket az én szobámba, hogy játsszanak a macskámmal vagy nézzék, amit csinálok a gépen vagy ahogy rajzolok stb. Egyszer megfojtom. :S

2012. aug. 26. 11:18
 10/59 anonim ***** válasza:
94%

Ha már úgyis pénzt gyűjtögetsz, vaterán és egyéb helyeken egy csomó zárható szekrényt lehet kapni. Egész kicsiket is.

Anyádnak ebbe már csak nem lehet beleszólása hogy veszel magadnak egy kis szekrényt? Ha mást nem, egy ilyen "páncéldobozt" amiben a pénztárosok szokták tartani a pénzt.

Ebbe mindent nyugodtan bezárhatsz.

Aztán próbálja csak meg húgod feltörni, máris ott a bizonyíték amit már nem lehet figyelmen kívül hagyni.

2012. aug. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!