Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez csak szerintem nem normalis...

Ez csak szerintem nem normalis, vagy ti anyukak is igy vagytok vele, mint az enyem?

Figyelt kérdés
Szoval 17 eves lany vagyok.Es anyu mar kiskorom ota utalta,ha sokaig alszom,viszont mostanaban ,minden reggel 8kor hallom,hogy mondogasa maganak,hogy" jaj ez a lany meddig alszik,meddig bir dogleni",akkor nem figyelek ra alszom tovabb,akkor direkt csapkdoja az ajtokat,hangossan csinal mindent.Es amikor 10 ,11 kor felkelek ordit,hogy hallod jo birsz aludni.Pedig,ha a suli elkezdodik minden reggel fel6 kor kelek,ezt o is tudja.Nagyon idegesit mar ez a viselkedese.Ja meg persze,mostanaban az is meg esik,hogy ejfelkor filmet akarok nezni az en szobamban,anyu felkel es elkezd orditani,hogy ilyenkor aludnom kellene,es,hogy azonnal csapjam el a tvt.Ezt regebben nem csinalta ,amikor kissebb voltam.Komolyan kiidiegel:(
2012. aug. 17. 11:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
73%
Én apám is ilyen,bár tök mindegy,mert minden zavarja,amit én csinálok.A legszebb élményem az volt vele,amikor egy szobában laktam a szüleimmel,neki korábban fel kellett kelnie,mert dolga volt.Anyám felébresztette,de engem hagyott aludni.Akkor elkezdett hisztizni,mint egy hülyegyerek,hogy engem miért hagy aludni,őt meg miért kelti fel?Végül kirángatta alólam az ágyneműket én meg leestem a földre.Ja és nyári szünet volt.Ez azóta is probléma,mindig zavarja,ha később fekszek le,mint ő.Én úgy oldottam meg,hogy bujkálok itthon,este kommandólépésekben megyek ki kajáért,vagy inni,vagy pisilni,vagy bármit csinálni.Napközben szintén így kommandózok,hogy ez az elmeháborodott békén hagyjon.Én is bagoly vagyok,éjszaka kezdődik nekem az élet,szeretem az estéket,nem fogok este 9kor lefeküdni az ő butasága miatt.
2012. aug. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Az én anyukám szerencsére nem ilyen.

Nem tudnál vele beszélni? Hátha az hatna rá. Mondd el neki, hogy mindjárt suli és szeretnéd még kiélvezni a szünet minden percét és, hogy azért Tv-zel sokáig, mert ezt iskola időben nem tudnád megcsinálni! Lehet, hogy ész érvekkel sikerül hatni rá...

2012. aug. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Éjszakai Baglyok!

Amikor majd 8-ra bent kell lenni a suliban vagy a munkahelyen, nem fogtok ilyen nagy szájjal lenni. A magatok 8-10 óráját ti is megalusszátok, és igen is nem egészséges fenn lenni fél éjszaka és átaludni a délelőttöt. Az én unokaöcsém is ezt csinálja, és baromi idegesítő, h egész délelőtt kussba kell lenni és lesötétítve van a nappali (ideiglenesen vannak most nálunk, mert náluk felújítás van), míg éjjel kajál, csattog, csoszog, kopog, amikor mi aludnánk, és hogy neki ilyen a biológiai órája. Naja. Nyáron. Amikor nincs suli. Én is szívesebben döglenék 10-ig 11-ig, de dolgozni kell mennem. Aki reggel időben felkel 8-9 órakor, az elfárad éjfélre. Ez egy hülye szokás most a tinik körében. Szóval igaza van anyukádnak. Az emberek éjszaka pihennek, és nem csapkodnak, nappal pedig élnek, csapkodnak, csoszognak, kopognak, csörömpölnek...

34/n

2012. aug. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%

34 évesen okosabb lehetnél, legalább utána nézhetnél.

Suliban megszenvedik azok, akik baglyok. Én is sírva keltem reggelente, pedig lefeküdtem este 10-kor, de kb. 3 órát vergődtem minden éjjel.


Valószínűleg te nem bagoly vagy, ezért nem tudod, milyen érzés. Olyan helyen dolgozom, ahol itthon is tudom végezni a munkámat. Ha itthon nekiállok du. 2-kor, akkor este hét-nyolc körül fejezem be, és sokat kell javítanom, sokat rontok, elszámolom magam. Ha este 11-kor állok neki, akkor 3 óra alatt megvan. Egyszerűen este olyan, mintha kaptam volna egy nagy adag kávét, és olyan éber leszek, hogy az nem igaz. Sokkal jobban tudok koncentrálni. Még a házimunkához is rengeteg energiám van, amit csendben tudok csinálni, az lehetőleg ekkor csinálom. Nappal még ahhoz is lusta vagyok, hogy egy tányért elmossak, este vidáman kaparom az olajat a tepsiből.

2012. aug. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
43%
13-as vagyok. Én általában 6-kor kelek 7közben és 23-24 óra körül fekszem le. Hétvégén elalszom 8-9-ig. A legtevékenyebb 9-12-ig vagyok. Szerintem ez normális.
2012. aug. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Aki reggel időben felkel 8-9 órakor, az elfárad éjfélre."


Vagy nem, mint pl. én. Reggel 6-kor keltem, de 12 előtt képtelen voltam elaludni, ha nyolc órám+edzésem, volt, akkor se. Én is keltem sírva a fáradtságtól, de este nem voltam álmos, és ha lefeküdtem sötétben 10-kor, akkor sem aludtam el még 1,5-2 órát. Ezek után hallgatni azokat, akik szerint feküdjek le később, iszonyat idegesítő. Jártam dolgozni is, mielőbb ezzel jössz: ugyanez volt a helyzet, de bírtam, mert hozzászoktam. Mondjuk hétvégén meg alszom, de ez van...

2012. aug. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
44%
Ez a "bagoly" egy hatalmas hülyeség. Régen, amikor nem volt ilyen sok féle elektromos kütyü, hogy tv, számítógép stb. hírből se ismerték ezt a hülyeséget, hogy bagoly, pacsirta meg mit tudom én milyen madár. Az emberek azt csinálták, ami logikus és normális: nappal a világosban ébren voltak, éjjel a sötétben aludtak. Akkor hol voltak ezek a baglyok? Elárulom, sehol, mert ez most egy új szokás, hogy éjjel fent vannak a fiatalok és délelőtt alszanak. Pár generációval ezelőtt ilyen nem volt, hanem érdekes módon mindenkinek normális volt a "biológiai órája". Egyszerűbb arra fogni, hogy jaj, hát én ilyen típus vagyok, hogy nem bírok korán elaludni stb., mint rászoktatni magatokat a normális időben való alvásra.
2012. aug. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Van valami tanulmány, cikk, amivel alá tudod támasztani, hogy ez újkeletű dolog, vagy csak a hasadra csaptál?
2012. aug. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

"Szendi Gábor:

Bagoly mondja pacsirtának, hogy... hadd aludjak még?


Nem tudom, ki hogy van vele, de én elég sokat szenvedtem fiatalabb koromban attól, hogy a korán kelők erényt csináltak abból, hogy ők korán kelnek ("isznak egy korty pálinkát, fát vágnak"), és szemükben én voltam a korcs, aki reggel alig tud felkelni, este meg "normális időben" alig tud elaludni. Ugye még az ostoba közmondás is azt mondja, ki korán kel, aranyat lel. Soha nem értettem ezt a közmondást, szerintem a korán kelők sem, mert egyedül az alaszkai aranyláz idején lehetett utoljára értelme ennek.


Nos mára vége a korán kelők terrorjának, mert kiderült, hogy bizony nem választás kérdése, ki reggeli, vagyis pacsirta, és ki esti, vagyis bagoly típus. Pacsirtának nevezzük azt, aki szeret korán ébredni, s reggel korán "eszénél" is van, estére pedig kidől, vagyis nem éjjeliőr típus. A baglyok viszont estére élednek fel, szeretnek éjszakázni, s reggel sokáig aludni. Nos, együtt és külön nevelt ikreket vizsgálva kiderült, hogy az esti-reggeli típusba tartozást 54%-ban a gének határozzák meg, a többit meg főként környezeti hatások. Mert világos, hogy akit gyerekkorától kezdve hajnalban kihajtanak lovakat vakarni, az nem nagyon ér rá kibontakoztatni bagolyságát, ha genetikailag mégoly bagoly volna is. Az éjjeliőr dinasztiákban meg a pacsirtaság nem tud igazán érvényt szerezni magának.


Persze a körülmények. Mint tudjuk, csak körülmények vannak, a gének meg valami elvont dolgok, amit házilag senki nem tud magának nagyítóval nézegetni, úgyhogy meg volnánk lőve, ha csak bemondásra hagyatkoznánk, amikor valakinek a madártani hovatartozását akarnánk meghatározni. Szerencsére vannak objektív módszerek is, pl. a testhőmérséklet, vagy az éberség mérése. A reggeli típusnak már reggel magasabb a testhőmérséklete, mint az estinek, és az estihez képest 1-3 órával korábban éri el késő délután a hőmérsékleti csúcsot, az éberséget meg sok módon, pl. reakcióidő méréssel is be lehet mérni. A mérések alapján tudjuk, hogy - mint minden emberi tulajdonság - az estiség-reggeliség valójában folytonos dimenzió, vannak tehát szélsőséges és átmeneti esetek is.


Évszak és esti-reggeli típus


A géneken kívül érdekes mód az is komoly hatással van a bagolyságra-pacsirtaságra, hogy melyik évszakban születtünk. A tavasszal és nyáron születettek közt kiugróan sok az esti típus, míg az ősszel és télen születettek közt a reggeli típus. Érdekes mód nők körében sokkal gyakoribb a reggeli típus, az örök férfi-nő ellentétek egyik újabb forrására bukkantunk ezzel. A biológiai gyökerekre utal az is, hogy koraszülöttek közt gyakoribb a reggeli típus.


A gyerekek, a bagoly szülők nagy bánatára, különben is nagyon pacsirtásak, majd 13 éves koruk körül eldől, maradnak-e pacsirták, vagy átvedlenek lassan bagollyá. Ám ahogy öregszünk, a baglyok kezdenek visszapacsirtásodni, ami vagy a biológiai óra átállítódásából fakad, vagy abból az őrületből, hogy a civilizált világban minden reggel hétkor meg nyolckor kezdődik, leszámítva az esti mozielőadásokat. A korán kelők diktatúrája egyébként meg is látszik a bagoly típusú gyerekek és fiatalok iskolai teljesítményén, mert az esti típus az álmossága és figyelmetlensége miatt általában rosszabbul teljesít. De ez csak az egyetemig tart, ott ugyanis váratlanul élre törnek a baglyok éjszakázási képességük miatt. A baglyokra még jellemző, hogy lefekvéskor sokkal tovább vergődnek, mire el tudnak aludni. Erre mondják aztán bagolyfiaiknak a pacsirta anyukák, hogy "túlhúztad magad, fiacskám". De a baglyok nevében most tiltakozunk.


Pacsirta és bagoly személyiségek


Gondolom, a nyájas olvasó már ég a kíváncsiságtól, hogy megtudja, mivel is jár az ide vagy odatartozás. A kutatások már 1900 óta tartanak, ehhez képest tudásunk még csekélyke.


Na először is az érzelmi élet. Hát meg kell mondjam, a vizsgálatok megerősítik a köztudatban élő sztereotípiákat: a korán kelők pirospozsgásak és optimisták, szemben a karikás szemű esti típus spleenjével és pesszimizmusával. Közismert, hogy a depressziós emberek általában estére kezdik úgy gondolni, mégis érdemes élni, vagyis a depressziósok eléggé esti típusúak. Kutatók szerint ez azért van így, mert a baglyok hajlamosabbak a depresszióra. Az esti típus hajlamosabb különféle addikciókra és bulimiára is. Máskülönben a baglyok az extrovertáltak, az impulzívabbak, az újdonságkeresők, míg a pacsirták az introvertáltabbak, kiegyensúlyozottabbak, lelkiismeretesebbek és megbízhatóbbak. Ezzel összhangban más vizsgálatok is azt mutatják, hogy a baglyok sokkal több pszichés és pszichoszomatikus problémától szenvednek, és a szociális követelményeknek sokkal rosszabbul tudnak megfelelni, míg a pacsirták sokkal egészségesebb életet élnek.


Gondolom, a bagolycsapat már kezd lázadozni, hisz úgy tűnik, a pacsirták igazolva láthatják eddig fölényérzetüket. Ám ha a gondolkodási képességeket kezdjük el elemezni, a baglyok felzárkóznak. A baglyok memóriája jobb, intelligensebbek és kreatívabbak, dacára annak, hogy fiatal korukban gyengébbek az iskolában. Talán ebből fakadnak az olyan történetek, hogy a Nobel díjas kémikus megbukott kémiából, és Einstein kibukott a gimnáziumból (valójában csak eltanácsolták). Összességében tehát csuda tudja, kinek a jobb. Mindenesetre megfigyelés, hogy az egyetemeken túltengenek a baglyok, ami nyilván azt is jelzi, hogy az értelmiségi életbe jobban belefér az éjszakai élet és a sokáig alvás. A könyvtárakban nem jelzi reggel hatkor kürtszó a munkakezdést, oda be lehet csámborogni délután is.

Ami még megszívelendő, bár kevesen gondolnak rá: a tartós házasság egyik titka, hogy a bagoly a bagollyal, pacsirta a pacsirtával párosodjon. Máskülönben örök vita lesz az esti tévézésen, a kora reggeli kiránduláson, és hogy ki keljen fel a gyerekhez."

2012. aug. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
én is "bagoly" vagyok.. ilyenkor nyáron kb fél négy körül alszom el ( korábban nem igazán tudok) és délben, vagy kettő körül kelek fel.. a szüleimet nem zavarja, mert ettől függetlenül megcsinálom az összes házimunkát, mire hazajönnek, stb.. viszont suli időben mindig hulla vagyok, mert hajnal 5 kor kéne felkeljek ( ez soha nem sikerül amúgy) , emiatt az összes olyan órát végigalszom, ami nem érdekel annyira.. és olyankor sem tudok éjfél előtt elaludni, vagy csak nagyon nehezen az átlagomon is meglátszik, amikor nagyon keveset alszom, csak 3-4 vagyok, ha nem alszom végig az órákat ,akkor sokkal jobb.. egyet értek az előző válaszolóval
2012. aug. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!