Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez csak szerintem nem normalis...

Ez csak szerintem nem normalis, vagy ti anyukak is igy vagytok vele, mint az enyem?

Figyelt kérdés
Szoval 17 eves lany vagyok.Es anyu mar kiskorom ota utalta,ha sokaig alszom,viszont mostanaban ,minden reggel 8kor hallom,hogy mondogasa maganak,hogy" jaj ez a lany meddig alszik,meddig bir dogleni",akkor nem figyelek ra alszom tovabb,akkor direkt csapkdoja az ajtokat,hangossan csinal mindent.Es amikor 10 ,11 kor felkelek ordit,hogy hallod jo birsz aludni.Pedig,ha a suli elkezdodik minden reggel fel6 kor kelek,ezt o is tudja.Nagyon idegesit mar ez a viselkedese.Ja meg persze,mostanaban az is meg esik,hogy ejfelkor filmet akarok nezni az en szobamban,anyu felkel es elkezd orditani,hogy ilyenkor aludnom kellene,es,hogy azonnal csapjam el a tvt.Ezt regebben nem csinalta ,amikor kissebb voltam.Komolyan kiidiegel:(
2012. aug. 17. 11:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%

Nekem a nevelőapám volt ilyen. Nyaranta én is fenn voltam hajnali 3-4-ig, és 11-12 körül keltem. Ő meg persze este 9-kor aludt, reggel 5-kor meg már felkelt, de semmit nem csinált. Tévézett meg gépezett, de ő jobb ember volt, mert korán kelt.


Én azt csináltam, és elképedésemre bevált, hogy felkeltem, amikor nekiállt csapkodni, megágyaztam, felöltöztem, magamhoz öleltem egy könyvet, és tovább aludtam. Valamiért az nem zavarta, ha a bevetett ágyon, otthoni ruhában alszom, de a pizsama és a paplan kiverte nála a biztosítékot.

2012. aug. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

lehet, hogy ha egy kicsit többet segitenél neki, akkor nem zavarná.

szerintem itt lesz a bibi, mivel régen nem zavarta. akkor még kisebb voltál, nem várta el úgymond, hogy segits.

de most már nem vagy kislány, és ha te egész nap dögledezel és nem csinálsz semmit, akkor jogos, hogy ki van akadva.

2012. aug. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%

Egyetértek a 2. válaszolóval. Segítesz valamit otthon?

Én nyári szünetben hagyom a gyerkőcöket tovább aludni, de azért 9 felé nem ártana felkelni, mert akkor lmegy az egész nap és értelmeset nem tudunk csinálni.

2012. aug. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
anyós dettó. amig férjem otthon lakott,vagy amikor egy ideig-terhesen!-én is,mindig ez ment,mert ő már 5kor kukorékol,viszont 7kor alszik is este. hétvégén mindig felkeltett minket azzal h nekiállt valamit csinálni. amúgy segítettünk mindenben vagyis nem kellett volna 6kor porszívozni. azt is utálta ha lepihentem délután 8 hónapos terhesen. szerencsére csak 2 hónapig voltunk ott,de ma is kifagy ha felhív minket szombat reggel 7kor és nem vagyunk bekapcsolva
2012. aug. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
80%

Hagytak aludni a nyári szünetben ( kivéve mikor úszni jártam), mert ők dolgoztak, nem voltak otthon. De én ugyanúgy elmosogattam, rendet raktam ( sokszor főztem is)mire hazaértek, mint suliidőben.

És nekem nem kellett mondani sem, csináltam amit kellett.


Persze az más tészta, ha anyuka csak úgy nem dolgozik, akkor nyilván senki nem várhatja el,hogy te vezesd az egész háztartást, de próbáld ki, hogy segítesz neki, pl mosogass el csak úgy magadtól és lehet, hogy ő is normálisabb lesz veled.

2012. aug. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%
jaj, az enyém is ilyen volt, fel kellett kelni, mert csak. Pedig aztán semmi dolgom nem volt, halálra untam magam amikor már nem volt nyári diákmunka, a kis takarítást, mosogatást meg hamar megcsináltam, már csak unalmamban is egész nap. Nem, nem normális.
2012. aug. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%
Az én anyum is ilyen volt, igaz nem ezen a szinten, de ő is mindig mondta nekem, hogy nem henyélhetek egész nap az ágyban és már rég hozzá kéne szoknom ahhoz, hogy reggel 7-8 óra fele fent vagyok. Az mondjuk érhető, hisz azért a szüleink dolgoznak és ilyenkor már elvárható, hogy többet segítsünk otthon és tényleg ne csak meresszük a seggünket a nagy semmiért. A másik ok, (legalábbis nekem anyu így mondta) ha dolgozni kezdünk lesznek majd olyan napok amikor irtó korán kell kelni és bírnunk kell majd a napi 8-10 órás munkákat. Azt hiszem csak a javunkat akarják így, habár persze néha én se szeretek már reggel 7-kor talpon lenni. De ami van az van.
2012. aug. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
49%

Nyugi, megváltozni nem fog.

Ebben csak az a gáz, hogy magát is hergeli, vagy főként magát hergeli, fogynak az idegsejtjei amíg csapkod és emészti magát. Ahelyett, hogy bekopogna, hogy ébresztő van...


Maga a felkelés meg nem hülyeség.

Tényleg, ha nem segítesz otthon és még döglesz is, akkor nem csoda, hogy ideges.

De ha segítesz is, van egy másik dolog! Este mikor fekszel le? Tudod ha egész éjszaka fent vagy, netezel, tévézel, stb, és emellett délig alszol, az bizony gáz. Este villanyt kell használni, míg reggel+délelőtt nem...

2012. aug. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%
Az az egészséges, ha az ember még éjfél előtt elalszik és nem fetreng órákon át az ágyban, miután felkelt reggel. Én sose értettem, miért jó az, ha valaki éjjel a sötétben fent van, aztán átalussza az egész délelőttöt. Mindig úgy voltam vele, hogy ha mondjuk valamiért későn fekszem le és délelőttig alszom, akkor már eleve eltelt a fél nap azzal, hogy nem csináltam semmit, és ez elég idegesítő. Persze attól még anyukádnak nem kellene hangoskodnia, amikor alszol, gondolom, te se zavarod őt, amikor pihen. Bár az éjszakai tévézés megértem, hogy zavarja, ha minden áron éjjel akarsz filmet nézni, használj fülhallgatót és csökkentsd le a képernyő fényerejét!
2012. aug. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
21%

Honnan veszed ezt az éjfél előtt egészséges baromságot?

Nézz utána, vannak bagoly és pacsirta típusú emberek. Az az egészségtelen, hogy ha a saját kis beépített órájuk ellenére magukra erőszakolják az alvást, vagy az ébren maradást.

2012. aug. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!