Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha ott vagyok, a párom kishúga...

Ha ott vagyok, a párom kishúga csakis nekem fogad szót. Ez szerintem nem normális. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

4 hónapja vagyunk együtt, a kislány 9 éves. Nagyon szeretem, nagyon tündéri, okos, értelmes, eleven. DE! Havonta megyünk párommal a szüleihez, és abban a pár napban a kislány megváltozik. Alapból is sajnos eléggé akaratos és hisztizik, ha nem kapja meg, amit szeretne, de abban a pár napban csak rám hallgat, szinte mindenki mást levegőnek néz. Amit én mondok az számára szentírás, de például a bátyja (párom) szavait "meg sem hallja", egyszerűen nem reagál rá.


Most hétvégén is volt egy példa: tanulnia kellett volna, és megengedték neki, hogy előtte egy fél órát játsszon a számítógépen. Párom szólt neki, hogy elég volt, fejezze be és irány a tanulás, de nem reagált. Néztem az időt, párom 10 percig teljesen nyugodtan szólt neki, hogy (pl). Réka, légyszíves hagyd abba a játékot, és állj neki tanulni. Semmi reakció, ez így ment közel 10 percig. Eluntam és rászóltam, hogy Réka, a bátyád hozzád szólt. Mire ő: Tudom. Megkérdeztem, hogy és nem kellene válaszolnia? Vagy nem kell szót fogadni a bátyjának?


Az anyukájával ugyanez a helyzet, hiába szólt neki 10x, hogy ne ugráljon, ő csakazértis. Amikor én szóltam rá, hogy Réka, nincs ugrálás, azonnal abbahagyta.


Nem kérek olyan kommenteket, hogy ne szóljak bele, mert kifejezetten a szülők kérték, hogy ha olyan van, én is nyugodtan szóljak rá a kislányra, tehát úgymond szálljak be a nevelésébe. Én ezt meg is teszem szívesen, mert mint írtam nagyon jól kijövök párom családjával, az anyukája nagyon szeret, és viszont. De ez engem valamilyen szinten zavar, hogy a kislány ennyire csak rám hallgat, ha ott vagyok.


Szerintetek én reagálom túl, vagy normális ez? Azt sem akarom, hogy a szüleivel konfliktusom legyen emiatt a későbbiekben.


2012. máj. 2. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ebből nem lesz, a gyerekek ilyenek. párom húga is ezt csinálja, de a környezetben kb. minden kisgyerek. ha épp vendég van náluk, és az szól rá, abba a pillanatba szót fogad. egyrészt neked meg akarja mutatni, hogy ő milyen nagylány, de szeret és szeretne jóban lenni veled, és mivel ritkán találkoztok, törékenynek érzi a kapcsolatotokat, ezért neked azonnal szót fogad, nehogy megharagudj


de ezt a szülők is tudják általában, hogy vendég előtt a gyerek 'produkálja' magát :)


21Ł

2012. máj. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ülj le a gyerekkel értelmesen, higgadtan beszélgetni.Fő, hogy ne indulatoktól fűtötten vágj bele a beszélgetésbe!

A beszélgetés tárgya pedig egy finoman előadott prédikáció legyen. Mondd el neki, hogy nem miattad és nem is a szülei miatt fontos, hogy tanuljon,hiszen csak jó tanulmányi eredménnyel juthat be a felsőoktatásba,és csak a felsőoktatásból kilépve, diplomával a kezében lehet belőle jól kereső ember.

Elmondhatod neki,hogy még a diplomás munkanélküli is rengeteg(a többség vagy külföldön dolgozik -akár fizikai munkásként- a magyarnál jóval több pénzért, vagy itthon küzd ezzel a nyomorral).Ha nem tanul, még ennyi esélye se lesz.


Rászólhatsz 1-2x,de szerintem túlságosan ne ártsd bele magad,mégse a te gyereked...

amúgy nem értem a szülőket... a gyerek szüleit... ha ők nem tudják a lányukat nevelni, akkor te hogy tudnád, ha csak havonta egyszer látod... ???!!!

2012. máj. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Csak akkor szólok rá, ha már nagyon a határokat feszegeti. Most észrevettem, hogy sokszor nézi azt, hogy én mit reagálok egy-egy tettére. Olyankor direkt úgy tettem, mintha nem oda figyelnék. Nem értem, miért teszi ezt, hiszen rengeteget figyelnek rá a szülei, de olyan, mintha ő még többet akarna. Ha leszidják, akkor sír, mondjuk ilyenkor agybajt kapok, mert tudja jól, hogy ha megteszi azt, amit tilos, akkor úgyis leszidják, tehát nem értem a hiszti okát, ilyenkor elvonulok, mert a hisztit nem tűröm el.


Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még:)

2012. máj. 2. 22:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az első válaszolónál sok igazság van, hogy neked mint vendégnek próbál megfelelni, de lehet, hogy benned lát nőt. Elég nagy ahhoz, hogy tudja, belőle is egyszer nő lesz, tehát próbál hozzád hasonulni, úgy viselkedni, ahogy te, hogy belőle is sikeres, érett nő váljék. Mivel te vagy a példa, neked engedelmeskedik azonnal, a többi nem követendő péda, velük lehet hisztizni, ellentmondani, hiszen "ők a család".

Kérdés, hogy az anyjának miért nem fogad szót. Ha nem vagy ott, akkor gondolom igen, de ha ott vagy... talán itt benne lehet a vendég és hogy produkálnia kell magát, de lehet, hogy őt nem tartja követendő példának, mint nőt. Ezt mondjuk nem tudhatom.

Mondd meg a kislánynak, hogy fogadjon szót a többieknek akkor is, ha te ott vagy. Elvégre attól lesz valaki nagylány, ha tudja, hol vannak a saját korlátai, és nem hisztizik mindenért. Talán megérti, mit akarsz tőle. (Azt hiszem, még kicsi ahhoz, hogy belássa, hogy a tanulás az ő érdeke, ez egyelőre csak kötelesség, ami örömet szerez másoknak, ha jól teljesít, és büntetést von maga után, ha nem.)

2012. máj. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a szemében te vagy a "nagylány" akire felnéz és akinek szeretne a barátnője lenni, ezért hallgat csak rád. Próbáld meg ezt kihasználni és terelgetni a kislányt, a szülők is örülni fognak, hogy van egy érett, felnőtt, normális értékrendekkel rendelkező "barátnője", akit a kislány követendő példának tart. Ez jót tesz neki és normális is.
2012. máj. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem te burkoltan dicsekszel.

Ami nem baj, csak nem kéne burkoltan, mert ettől unszimpatikus lesz.

2012. máj. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os válaszoló.

Nem szokásom dicsekedni, sem burkoltan, sem máshogy. Szerintem nem túl nagy érdem, hogy egy kislány csak rám hallgat; nem hiszem, hogy ezzel dicsekedni kellene. Hidd el, van más az életemben, amire büszke vagyok, ez inkább aggaszt.


Tanácsot kértem, nem pedig "leminősítést".


Amit a többiek írtak, az nagyon hasznos, köszönöm. :)

Elgondolkoztam rajta, a következő alkalommal biztosan elbeszélgetek a kislánnyal, ha a helyzet úgy hozza. Mondtam már neki, hogy Anyának, Apának és a Bátyusnak szót kell fogadni, mindig mondja is, hogy "Tudom", de sosincs látszata.

2012. máj. 2. 23:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem rosszindulatból mondtam!

Velem ez 15 évesen volt, a keresztanyukám 3 éves unokája mindenhova követett, mindent velem akart csinálni. Olyan büszke voltam, hogy csak na.


Tehát nem bántásból írtam, csak nem látok ezzel semmi problémát, csak büszkélkedni valót. :)

2012. máj. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

10 éves a húgom, nagy a korkülömbség.

Pontosan tudom miről beszélsz.

Talán próbálj meg vele normálisan elbeszélgetni, hogy akkoris hallgasson a szüleire és a bátyjára, ha te ott vagy.

Mosoly, stb. Esetleg ajánlj fel jutalmat: pl: befonod a faját ha megcsinálta stb.

Ilyenkor már csajosodnak!

2012. máj. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!