Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet rászólni? és...

Miért nem lehet rászólni? és miért a gyerek parancsol?

Figyelt kérdés

19éves lány vagyok, bátyámnak van egy 2,5éves kislánya.

voltunk nyaralni közösen, és a gyerek kiborító volt...kényes, visít, mindent lehet neki.

ha valami rosszat csinált és rászóltam akkor bátyám egyből leorditott hogy "majd a saját gyerekedet nevelheted az enyémet nem fogod"

ja nem tudtam hogy nem lehet rászólni...

meg eszek valamit egyből oda kell adnom a gyereknek mert kér, és ha nem kapja meg ordit, és én vagyok a szemét.

hiába szól rá az ember nem érdekli,kapott egy 30ezres kisbiciklit, és egy álló helyben elesett vele, egyből én voltam a hibás h a gyerek összetöri magát és ot tállok mellette, mondom Istenem, mi is voltunk kicsik, hányszor fog még elesni... erre az volt a baj h rosszat kivánok a gyereknek.

fényképezett bátyám, és a gyerek egyből kérte a gépet, bátyám meg odaadta neki, hát nem igaz hogy a 2éves kis takony parancsol.

aztán jön a duma h "te is ilyen voltál kicsinek" nem pofázni kéne, hanem NEVELNI! Nem hiszem hogy kiskoromban ismertem azt a szót hogy "Nemakarom!!" mert a gyereknek ez a kedvenc szavajárása.

meg ha valamihez van kedve azt kell csinálni ha nincs akkor nem eröltetik, a gyerek parancsol.


ha meglátom őket már a hideg ráz


2012. aug. 10. 12:27
1 2 3 4
 31/35 anonim válasza:
17-es vagyok. Én is elrakom,amit nem akarok,hogy meglásson és követelje. Pl .a telómat megnézheti,de csak a kezemben,mondjuk amikor apa dolgozik naközben és a gyerek emlegeti,vagy a messze lakó nagyszülők képeit nézegetjük,stb. Sokszor én is azt mondom,gyere,nézd meg,tedd rá a kezed erre,vagy arra és utána megnyugszik,kevésbé érdekli a dolog.De vannak olyan tiltott gyümölcsök,amik nem édesebbek ettől,mert a létezésükről sem tud. Ilyenek pl. a hivatalos papírok,amik nincsenek előtte.Nálunk a családtagok igenis nevelhetik a gyereket.Sokat vagyunk napközben anyuméknál,ott lakik az én nagymamám,tesóm is.Mind hasonló elveket vallunk és simán szólhatnak. Mondjuk mindenki szereti a kisfiamat és szépen szólnak hozzá. Tesóm cicáját nem engedem megfogni,csak akkor,ha én fogom a fiam kezecskéjét,a cica meg tesóm ölében van,így megsimizheti a babám,de csak szépen. Tanítjuk is erre. Tehát nálunk tesóm nevelheti a fiamat,igaz,ha csúnyát mondana rá,vagy ordítana vele,biztos zokon venném,bár szituációtól is függ.
2012. aug. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Ja, persze adjunk oda mindent a gyereknek, hogyne, az igazán jó nevelés. Párom fotós, 400ezer forintos gépe van, a pénzkereséshez kell, évekig spórolt rá, évekig, soha semmilyen körülmények között nem adnánk oda a gyereknek, még megmutatni se nagyon, hogy felhívjuk rá a figyelmét. Szülőknek kell figyelmesnek lenni. Pár szülő itt mondta, hogy odaad mindent megnézésre, úgyis visszaadja, de mi van, ha egyik nap épp nem így történik, ki tudja borítékolni, hogy nem ejti el, kicsúszik a kezéből, pillanatok alatt megvan a baj. A másik fontos szabály, állatokat nem bántunk, meg kell szépen mutogatni, hogy hogyan kell állatokkal bánni, szörnyű amit a kérdező mondott a testvére gyerekének szüleiről, remélhetőleg be fogják látni később, hogy elrontottak valamit a gyereknevelésben, de engem személy szerint nagyon felbosszantanak az ilyen szülők, a szülő feladata, hogy jól elindítsa a gyereket az életben és ne az ovónők és tanárok pótolják be azt, amit a szülők nem voltak hajlandók megtenni. És, hogy én honnan is tudom azt, hogy milyen kibírhatatlan egy hisztis gyerek, onnan, hogy én is az voltam, ráadásul az agresszív fajtából lány létemre. Borzasztóan öntörvényű, akaratos, hisztis gyerek voltam, egyke voltam, mindent megkaptam, amit akartam, kihisztiztem, sajnos meg lett az eredménye, még tinédzser koromban is ilyen maradtam, bármit csinálhattam, tudtam szüleim mindent megengednek, odaadnak, nem nagyon volt tiltás, a suliban nehezebben illeszkedtem be, a szabályok idegennek tűntek, aztán mikor pszichológushoz kerültem és miután apukám meghalt átértékelődtem és normális ember vált belőlem, aki elkezdte tisztelni azt, amit a szüleim tettek értem és most már nagyon jó viszonyban vagyok a családommal, rendes kapcsolataim vannak, szeretnek engem, de hosszú volt az út idáig és láttam anyát keresztülmenni a problémákon, szenvedésen, amit én okoztam és belátta, hogy nagyon rosszul neveltek. Kérdező, te szerintem legyél erélyesebb és igenis mondd meg a szülőknek, ha a gyerek nem ért, hogy a te cuccaid nem játékok, a nyuszid nem plüssállat, a kajád, amit eszel neked lett kiszedve, ezek a jogok téged illetnek, még egy gyerek kedvéért sem fogod megengedni a nyuszid bántalmazását, az elektromos tárgyaid tönkretételét, ha nem értik meg és mindig csak a gyereket védik, akkor nincs mit tenned, kerüld őket.
2012. aug. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
A bátyád magát fogja megszívatni.Én is ismertem egy beteg,dawnkóros gyereket,akit mindenki sajnált a betegsége miatt,ezért elkényeztették a tanárok és a szülők is.Abból a gyerekből egy szörnyeteg lett.Majd ha jön a kamaszkor...
2012. aug. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Ez egy nehéz időszak a gyereknek, felfedezi a világot és feszegeti a határokat. De azért mindent nem lehetne megengedni, a tesód magukat fogja ezzel a nem-neveléssel megszívatni. Van a környezetemben is pár ilyen gyerek, nagyobbként elég elviselhetetlenek, és akkor már hiába pofázik a szülő. Én elég következetesen fogtam a sajátjaimat, sok mindenben engedtem, de volt egy határ, amit nem léphettek át. Meg is lett az eredménye, bárhová elmehetek velük. Egyedül a Balcsira nyaralni, tavaly még külföldön is voltam velük, repülővel mentünk egy hétre, pedig egyik sem volt még 10 éves.
2012. aug. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:

31-es!Szerintem meg a többség pont azt mondta,ahogy én is,hogy nem ad oda mindent,hanem amit nem akarjuk,hogy meglásson,követeljen,azt eltesszük a keze ügyéből és így nem is szerez a gyerek tudomást róla. Én a telómat odaadom,mert olyankor a kezemben van a gyerek,vagy az ölemben,nem futkos vele mindenfelé. Meg nekem nem értékes a telefonom. De természetesen drága gépet,ilyesmit nem kap meg. A többiben egyetértek teljes mértékig. Én is hisztis és akaratos gyerek voltam,pedig nem voltam egyke. Sokszor olyan hisztiket levágtam,hogy amikor lehiggadtam,szégyelltem magam. Nekem a beilleszkedéssel nem volt gond,soha nem hisztiztem máshol,csak otthon,de az is elég rossz volt,szegény szüleim szemszögéből.

11 hós kisfiú anyukája

2012. aug. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!