Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 3 éves gyerek parancsol...

Egy 3 éves gyerek parancsol nekem?

Figyelt kérdés

Azt hiszem "be lett tanítva" a fiam. Ha csinálok valamit akkor már kioktat vagy mondja hogy azt nem úgy kell vagy ne csináljam. Nyáron sokat leszünk együtt. Amikor a kollégáimmal/haverjaimmal vagyok és ő is ott van és valaki csak annyit mond hogy hülye arra már azt mondja hogy csúnya és nem szabad, pedig ő ettől csúnyábbakat is tud mondani. Megszokta azt hogy az anyja máshogy csinál dolgokat és ha én nem úgy csinálom akkor beszól. Ne értsetek félre, szeretem őket. Nem csinálhatok semmi szabálytalant. Pedig régen imádta ha valami olyat csináltunk amit nem lett volna szabad :). Jó dolog hogy kezd jó gyerek lenni de nem szeretném hogy megmondja hogy mit csináljak. Amikor mondja akkor abbahagyom de ez így nem lesz jó. Mit mondjak neki? Vagy hagyjam magára?

28F


2011. jún. 28. 16:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Egy három évest ne vedd ennyire komolyan.Nagyon felnőttesnek érzed te őt,szeretnél talán úgy tekinteni rá,mint egy nagyfiúra.Az anyja a helyes dolgokra tanítja,ez nem baj,ez egy pozitív példa.Nyilván te sem akarod,hogy a fiad később drogokhoz,alkoholhoz nyúljon,vagy helytelen dolgokat tegyen.Csak annyi,hogy beszélj erről az anyjával..ő tudna ebben segítséget nyújtani.
2011. jún. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
89%

Nem szabadna, hogy ilyesmitől sérülve érezd az önbecslésed, valami gubanc lehet nálad; vagy nagyon kényeztetve voltál, vagy nagyon hanyagolva gyerekkorodban, hogy az egódnak ez ennyire elviselhetetlen.

Pedig túl kell rajta lendülnöd.

Természetesen ha "igaza van", azzal nem szabad vitatkoznod, mert akkor a fiad jobban sérül mint te. Akkor meg oda jutunk, hogy sikeresen reprodukálódott belőled még egy frusztrált ember erre a világra.

2011. jún. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

valaki csak annyit mond hogy hülye arra már azt mondja hogy csúnya és nem szabad,


Milyen igaza van!


Mi az, hogy hagyd magara??

2011. jún. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Most ki nevel kit?
2011. jún. 28. 16:15
 5/16 anonim válasza:
0%
Nem érzi, hogy te vagy a falkavezér, és nem néz rád fel. Egy kicsit helyre kell rakni, mert kamaszkorába, a lázadó időszakba fog ez problémát okozni.
2011. jún. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Te őt... És elvileg a JÓRA.

Úgyhogy ne hisztizz, a kisfiad csak 3 éves, nagyon helyes, ha nem beszél csúnyán. Inkább legyetek rá tekintettel a haverjaiddal és ne trágárkodjatok, ha ő is ott van.

Nehogy már "megbüntesd" azért, mert rendesen viselkedik!

2011. jún. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én a fiamtól rendszeresen megkapom, hogy de nagy a szám... (már amikor szidom). Én meg rávágom, hogy legalább nem beszélek hülyeséget vele... Jól elvagyunk.


Te pedig csináld a dolgaidat ahogy eddig, a gyereknek meg kell tanulnia, hogy egyrészt a dolgokat többféleképpen is meg lehet csinálni, másrészt meg az apja más normákat tart elfogadhatónak, mint az anyja, és nem feltétlen anyáé a jó.

2011. jún. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
HA magára hagyod, megerősíted abban amit csinál. TEgyük fel, hogy idegen pasival szeretkezel. MEglátja a párod nem csinál semmit, este veled szeretkezik. Máskor fogsz menni?... HA szóváteszed erőteljesen, hogy te vagy az idősebb és te neveled őt, abba fogja hagyni. Ha kínos helyzetbe hoz viszonozd. Ajánlom a Segítség gyerekeim vannak sorozatot. Rengeteg okos dolgot találsz benne. :):):)
2011. jún. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%

Ő téged!!!Mert valahogy gyerekkorodban nem kaptál

megfelelő nevelést,az tuti!!!

2011. jún. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

16:27-es!Itt a kérdező ffi!Nem szeretkezhet ffival,

legalább is nem hinném...:-))

2011. jún. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!