Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 3 éves gyerek parancsol...

Egy 3 éves gyerek parancsol nekem?

Figyelt kérdés

Azt hiszem "be lett tanítva" a fiam. Ha csinálok valamit akkor már kioktat vagy mondja hogy azt nem úgy kell vagy ne csináljam. Nyáron sokat leszünk együtt. Amikor a kollégáimmal/haverjaimmal vagyok és ő is ott van és valaki csak annyit mond hogy hülye arra már azt mondja hogy csúnya és nem szabad, pedig ő ettől csúnyábbakat is tud mondani. Megszokta azt hogy az anyja máshogy csinál dolgokat és ha én nem úgy csinálom akkor beszól. Ne értsetek félre, szeretem őket. Nem csinálhatok semmi szabálytalant. Pedig régen imádta ha valami olyat csináltunk amit nem lett volna szabad :). Jó dolog hogy kezd jó gyerek lenni de nem szeretném hogy megmondja hogy mit csináljak. Amikor mondja akkor abbahagyom de ez így nem lesz jó. Mit mondjak neki? Vagy hagyjam magára?

28F


2011. jún. 28. 16:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hgy "be lett tanítva", van a gyerekeknek egy ilyen korszakok, pszichológiában interiorizálás címszó alatt nézhetsz utána. Keresztfiam, mikor ezt csinálta, elmondtam neki, hogy igaz, amit mond, de a gyerekek nem szólhatnak rá a felnőttekre, nem utasíthatják őket, mert nem illik. Lehet, hogy amit mond, abban igaza van, de vannak dolgok, sok dolog, amit a felnőtteknek szabad, a gyerekeknek nem, ezt is meg kell tanulniuk. Ő ezzel még valószínűleg nincs teljesen tisztában, ezért nem haragudhatsz rá, meg kell értesd vele, hogy neki ezt nem szabad.
2011. jún. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan elvárod egy három évestől, hogy ha egyszer megtanult egy szabályt, akkor még azt is megtanulja, hogy másokra viszont ez nem érvényes? Szerintem ő valóban csodálkozik, hogy a nagy és okos felnőttek hogy viselkedhetnek így.

Bizony adj neki igazat, ha szóvá teszi, hogy a bácsi átment a piroson, csúnyán beszél, vagy bármi olyat csinál, amiről ő tudja, hogy rossz. Aztán arról is beszélhettek, hogy bizony nem mindenki tartja be a szabályokat, de nem mindenkit nektek kell megnevelni. Talán nem mondta neki az anyukája, hogy ne használjon ilyen szavakat. Vagy mondta, de a néni most nagyon mérges volt, és véletlenül...

A helyzet néha kínos kissé, de ha egy felnőtt ilyenen megsértődik, hát úgy kell neki.

2011. jún. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
72%

Tudod az a szomorú, hogy a gyereked téged, mert 3 évesen többet tud és értelmesebb, mint te 28 évesen.

Egy gyereknek apa kell,nem haver, akivel olyat csinálhat, amit nem lenne szabad.

Embereld meg magad, hagyd abba a lazaságot, haverkodást, légy apa. és akkor nem kell nevelnie a fiadnak.

Nőj fel. Vagy inkább tényleg hagyd magára, többre megy az életben, mint egy gyagyás kisgyerekkel. Talán az anyja talál majd egy megfelelő férfit, aki apja lehet és nem neki kell nevelnie. Haverokat meg talál magának az oviban, iskolában. Te hagyd őket.

2011. jún. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy ellened lett nevelve. DE most lehetőséged van megmutatni neki, hogy nem csak egyféleképpen lehet valamit ,,jól" csinálni. Te és az édesanyja különböző emberek vagytok, különbözően csináltok dolgokat. Szerintem beszéljétek meg a pároddal, hogy ,,túl szabálykövető" lett a gyerek. Mert vannak fontos szabályok, mint az hogy nem rohangálunk a forgalmas úttesten, van, amit csak felnőtt felügyeletével csinálhat a gyerek (pl minden tűzzel kapcsolatos), van ami olyan csintalanság, ami nélkül üresebb lenne az élet mint a pancsolás vagy a zoknicsata és van ami nem szabály, csak megszokás pl melyik nagyságú reszelőn reszeled a sajtot és hogyan hajtogatod a palacsintát. (az utolsó kettő személyes példa, mert egy rokon kisgyerek mindig egyféleképpen látta az anyukájától, és szerinte csak úgy volt helyes). És a gyereknek meg kell tanulnia különbséget tenni a fontos és kevésbé fontos dolgok között. (Ez nagyon hosszú folyamat, de nem mondhatja meg neked a gyerek, hogy mit csinálj addig sem.) Vagy a gyerek vagy az anyja túl komolyan veszik a dolgokat. Ha agyerek, akkor kinövi, csak ne hagyd, hogy közben felrúgja a családi ranglétrát, ha az anyuka, akkor az ő segítségére lesz szükség a változáshoz.
2011. jún. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Ő még nagyon kicsi, és ők úgy működnek, hogy ha megtanultak valamit, akkor arra büszkék, de nem tudják hogy azt már te is tudod, és el akarják mondani :)

Mondok példákat: az én kisfiam 2 éves, emeleten lakunk, erkély van korláttal, már nagyon hamar megtanítottuk neki, hogy kihajolni nem szabad, mert akkor nagy baj lesz, leesik, aztán jön a nínós autó és őt elviszi

Amikor a múltkor az unokatestvére, aki 12 éves, kihajolt a korláton, a kisfiam odaszaladt, és a maga nyelvén elmondta neki, hogy "nem, bumm, nínó" :)))

Vagy azt is tudja már, hogy ha az úton megyünk, (mert épp nincs járda) akkor ha jön egy autó, ki kell gyorsan menni az út szélére, na most ha én nem megyek eléggé ki már rá a fűre, csak az út szélén megállok, akkor rám szól, hogy "anya gyeje"

De ezek nem azt jelentik, hogy ő parancsol neked, vagy utasít, hanem amit ő már tud, azt veled is meg akarja osztani :)

2011. jún. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én igazat adnék neki, engem is "oktat" a lányom pedig még csak 2 éves, de én ilyenkor mindig mondom neki: okos vagy kicsim, bizony meg kell állni mert elüt az autó stb. Ezen nem kell így fennakadni, kicsit tényleg nőj fel, mert nem jó a hozzáállásod!
2011. aug. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!