Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a gyerek az anyának csak kifogás?

Figyelt kérdés

Amikor egy nő leírja, hogy a szoptatás miatt nem akar fogyókúrázni vagy hogy azért nem megy valahová mert a gyerekkel foglalkozik, akkor leszólják hogy csak keresi a kifogásokat.


Tényleg ilyen hihetetlen, hogy az első 6 hónapban a gyerek a legfontosabb?


(NEM több éves gyerek mellett)


2012. aug. 8. 13:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%

Én fogyózom a lányom mellett (13 hónapos), mert már 6 hetes kora óta nem szopik. 3 hónapos korig fejtem neki a tejet, majd elapadt.

Többet nem tehettem ez ügyben érte, ő "döntött" arról, hogy nem akar szopni. Cumizavara sem volt, mert közel s távolról sem tudta, hogy mi az a cumi vagy cumisüveg.

Éljen a szakirodalom :)))


Én simán elmegyek kikapcsolódni, mert napi 24 órában végtére is vele vagyok. Kivéve az a 8-10 óra, amit alszik éjszaka, de akkor én is alszom. Feltöltődik a szervezetem, de nem kapcsol ki.

Nem érzek bűntudatot, ha itthon hagyom a férjemmel vagy anyukámmal, anyósommal.

Nem esem kétségbe, hogy most nem velem uzsonnázik, hanem mással, miközben esetleg vásárolok vagy sportolok.


Nekem is kell az élet, nem csak másnak. Úgy gondolom, hogy ez jár nekem, oly annyira, mint a férjemnek is.


Szerencsére van segítségünk mind két részről, akik boldogan unokáznak akár fél vagy 1 napot.

Nem egy anyuka ismerősöm van, aki simán elviszi reggel a gyereket a nagyszülőhöz és este hozza haza.

Abban az időben sem lustálkodik/dunk, esetleg takarítunk és a káoszból rendet rakunk, takarítunk.


Egy gyerek max. annak lehet kifogás, aki nem is akarta Őt.

2012. aug. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

Mert az.


Fogyókúrázni tényleg nem lehet szoptatás mellett,na de nem is kell fél disznót megenni hogy legyen teje,kis torna pedig nem árt meg.

Gyerekkel foglalkozni nem 24 órában kell,nyár van,4 hónapos a gyerek,épp alszik,ház rendben,mire felébred és megetetem, férjem itthon, megyek egyik barátnőmmel találkozni.Nem lesz baja ha 2 órát az apjával van.

2012. aug. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
Akik lepontozták az előzőt, mondják már meg mi a baj a válaszával?
2012. aug. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%

Miért gondolják? Azért, mert tényleg csak kifogás, de azok közül a legjobb. A gyerek mindenre kifogás, a kifogások Fedák Sárija, ahol már egy Alkotmánybíró érvei is elfogynának. A gyerek. Mert a gyerek. Lusta vagyok? A gyerek. Kövér vagyok? A gyerek. Szalad a ház? A gyerek. Ideges vagyok? A gyerek. Nincs pénz? A gyerek. A gyerek mindenre felmentést ad egy nőnek, mert bármivel is próbálkozik a másik, azonnal lehet kontrázni: te rossz férj vagy, rossz anya vagy, rossz anyós vagy, rossz ember vagy, mert neked nem a gyerek az első.


Szánalmas és szomorú, soha senki nem hibás, csak a gyerek... ő meg ugye sohasem hibás, mert gyerek.

2012. aug. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nevetséges ez a pontozás.


Nekem még nincs gyerekem, de bevallom nagyon furcsa hogy valaki hónapokat, éveket vár a babára aztán 4 héttel szülés után már a kinézete a legfontosabb meg panaszkodik, hogy már 1 hónapja nem volt fodrásznál.

Meg az is, hogy ha valaki azt mondja hogy én nem szeretnék még tornászni, akkor tuti meg fogja csalni a férje és persze meg is érdemli.


Jó, nem kell túlzásba esni, hogy 5 éves koráig szoptatja meg hogy 0-24-ben vele kell lennie a gyereknek, de miért baj hogy ez első 6 hónapban csak a gyerek érdekli? Majd túl lesz rajta és újra átkapcsol "normálisba", nem?

2012. aug. 8. 14:14
 6/21 anonim ***** válasza:
Vannak dolgok amiket tényleg a gyerek miatt nem lehet, például volt kolléganőm hazajött külföldről, belázasodott a fiam, nem mehettem be hozzájuk, mert nem lehet beteg gyerekkel elindulni. Viszont az egyik ismerősöm régen is duci volt, de mióta megszületett a gyerek, azóta arra fogja, hogy meghÍzott, de hát már 5 éves a gyerek.
2012. aug. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
Mert többnyire így is van. Attól még hogy valaki szült egy gyerket nem értem miért kell megszűnnie nőnek lenni. Még az első 6 hónapban sem értem meg az igénytelenséget. Attól még lehet a gyerek a legfontosabb, hogy nem néz ki ápolatlannak az anyja. Oké szoptatás alatt nem kell drasztikus fogyókúrába kezdeni, de bizony oda lehet figyelni mit eszünk, mikor, mennyit, és a gyereket babakocsiban tolva el lehet menni sétálni, és máris nem lesz valakiből eltunyult hájas egyén. Azért nehogy már ne férjen bele egy csecsemő mellett egy hajmosás, fésülködés, vagy szemöldökkiszedés... És terhesség alatt is oda lehet figyelni, hogy ne plussz 30 kilóval jöjjünk haza a kórházból. Ha egyeseknek sikerül, és mellette teljes értékű anyák is tudnak lenni, akkor elvileg másnak is kéne hogy sikerüljön.
2012. aug. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem lennének nevetséges kifogások, ha az emberek nem várnák el azokat. Amikor valaki kövér, az emberek szinte elvárják a magyarázatot, és egyetlen indok sem elég jó nekik.
2012. aug. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%

A mostani kutatások szerint pedig ebben az időszakban kifejezetten fontos az egészséges táplálkozás és a napi 1 óra nem túl intenzív mozgás. Abszolút nincs szüksége pl. a szervezetnek édességekre, desszertekre, rágcsálnivalóra és édes italokra.


Sajnos ma túl sok nő hiszi azt, hogy gyermekszülés után joga van dagadnak lennie, és hogy ezt a párjuknak nincs joga szóvá tenni.

A nőnek a párja igényeinek is meg kell felelnie, ha nem akarja, hogy a férfi kifelé tekintsen.


Anyum pl. mindkét szülés után pár héttel visszaállt a normál súlyára. Egyik unokahúgom meg most szült, és olyan lett, mint egy ház. Előtte csinos volt, most meg látom, hogy a sráca mennyire cikinek érzi.

2012. aug. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

Nem,nem kapcsol át . Az emberben nincsenek beépített kapcsolók,hanem folyamatosan dolgozni kell azon,hogy ne hagyd el magad. Ha fél évig semmi mással nem foglalkozol,csak a gyerekkel,akkor egyedül fogsz maradni,a háztartás egy szeméttelep lesz, 120 kiló leszel ,a fogaid elromlanak stb

vannak más dolgok is az életben amik fontosak,és ha neked fontos tenned kell érte. Igen nehéz és fárasztó,de minél később kezded el annál később szoksz vissza a "normális" életbe. Én már tapasztaltam,úgyhogy nekem elhiheted:)

Egyébként a fogyokúra alatt nagyon sok ember koplalást ért,előtte zabál néhány hónapig,utána napi 3-500 kalórián akar tengődni,hogy minél hamarabb lemenjenek a kilók,persze ez egy butaság. Na EZT tényleg nem lehet csinálni,sem szoptatás alatt,sem máskor.

De az sem igaz,hogy kettő helyett kell enni akár terhesség vagy szoptatás alatt,és az sem,hogy akkor van tejed ha megeszel napi fél kiló kenyeret,vagy állandóan nassolsz.

Egészségesen kell táplálkozni ,többször kisadagot bár ez gyerekl mellett néha nehéz kivitelezni.

2012. aug. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!