Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a gyerek az anyának csak kifogás?

Figyelt kérdés

Amikor egy nő leírja, hogy a szoptatás miatt nem akar fogyókúrázni vagy hogy azért nem megy valahová mert a gyerekkel foglalkozik, akkor leszólják hogy csak keresi a kifogásokat.


Tényleg ilyen hihetetlen, hogy az első 6 hónapban a gyerek a legfontosabb?


(NEM több éves gyerek mellett)


2012. aug. 8. 13:53
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik, nem jól fogalmazok. Tehát valaki úgy dönt, hogy ő így szeretné csinálni. Lehet, hogy nem menne el a teje a fogyókúrától vagy tornától, de nem akar kockáztatni. Lehet, hogy jól érezné magát egy gyantáztatás után, de azt az időt inkább a gyerekével tölti.


Nem arról van szó, aki nem mos hajat vagy nem vesz tiszta ruhát, az már szerintem is gáz.

2012. aug. 8. 14:22
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Tökre egyet értek a 2. válaszolóval!! Szuper jól leírta!!


Nekem 2 gyerkőcöm van, egy 3 éves és egy 4 hónapos. Nem fogyózok, de odafigyelek arra, hogy mit eszek. Nem vagyok nagyon hajlamos az elhízásra, de ha össze vissza kajálnék, akkor tuti nagyon meghíznék. Másrészt :) minden nap tekerek a gyerekekkel legalább egy fél órát. Van egy kis bicikli utánfutóm, beleteszem a gyerkőcöket, és megyek ide oda :) vagy csak úgy körbetekerem a várost velük.


A másik pedig az, hogy tényleg sok időt igényelnek a kicsik, de attól még részt tudok venni különféle szociális összejöveteleket :))) érted! Tehát el tudok menni a barátaimmal ide oda, ha hívnak. strandolni, kávézni, este grillezni..stb. Attól, mert szülők vagyunk, még élnünk is kell. Szerintem :)

2012. aug. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Úgy tűnik, nem jól fogalmazok. Tehát valaki úgy dönt, hogy ő így szeretné csinálni. Lehet, hogy nem menne el a teje a fogyókúrától vagy tornától, de nem akar kockáztatni. Lehet, hogy jól érezné magát egy gyantáztatás után, de azt az időt inkább a gyerekével tölti. "


Megválaszoltad a saját kérdésed!! Tehát kifogás, vagy nem kifogás, hogy a gyerekeidre kened, h nem TUDSZ valahova elmenni? Az más tészta, ha nem AKARSZ.

2012. aug. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Különben is.. ha több éves a gyereked, akkor nem akarhatsz állandóan vele lenni? Csak mikor kicsi? Már Te magad sem érted a kérdésed. Tudod jól, h a gyerekeiddel szeretnél lenni, de a barátaid furcsállják, h miért nem mész velük sehova. És hát, te azt mondod, h a gyereke miatt nem, tudsz, közben mindnekinek egyértelmű, h tudnál, csak nem akarsz. A barátaidat pedig dühíti, h annyi sincs benned, h megmond nekik, h a gyerekeid társaságát jobban kívánod, mint az övékét. Viszont sztem a barátok is megérdemelnek annyit, h legalább heti egyszer rájuk szánjon az ember 1-2 órát.
2012. aug. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
92%

Nincs kedve gyantáztatni,sportolni egy kicsit,aztán csodálkozik ha a férfj,akire szintn nincs ideje,kedve,mert a gyerek és a gyerek,az meg keres mást,aki nem szörös,nem fél disznót zabál "szoptatok" cimmel,és aki odafigyel rá néha.

És nem,ezzel nem arra célzok hogy el kell hanyagolni a gyereket.

Hanem hogy van köztes állapot,amikor odafigyelsz a férjedre,annyit eszel amire a testednek szüksége van,nem nasizol naphosszat,kicsit ráncbaszeded magad,elmész ide-oda (jót tesz,hidd el)

2012. aug. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
14-es: na így értem! Bár ismétlem: nincs gyerekem. Csak nem szeretem amikor a barátok elszakadnak egymástól mert az egyiknek gyereke születik, aztán amikor már a gyerekes kezdi keresni a többieket, akkor ők dacból sem akarnak vele közös programot "legyen továbbra is a gyerekével" címszóval. Szerintem ok, hogy mi pár hónapig nem vagyunk olyan fontosak, de igazad van: sokkal jobb lenne, ha azt mondaná hogy nem szeretnék menni, ahelyett hogy nem tudok.
2012. aug. 8. 14:35
 17/21 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig igazuk van a barátoknak, ha fél évig az újdonsült anyuka a fejükre se kakkant. Fél év hosszú idő. Lehet az idő alatt férjhez megy a barátnőm, lehet ő is szül, lehet meghal valakije, lehet bármi. Bármikor szüksége lehet a barátnőjére! Imádom a gyerekeimet, de hogy ne tudnék már időt szakítani a barátaimra??

Különben is, a barátnőm pl imádja nyúzni a gyerekeimet, szóval akármikor vihetem őket magammal, ha találkozok vele egy parkban/kávézóban/ strandon, akárhol..

2012. aug. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy fél évig se kép, se hang. Csak hogy ritkábban és kevesebb időt szán ránk. Ha valami olyan dolog történik, amit írtál, akkor persze legyen a barátja mellett.

Az én baráti körömben van két olyan nő is, akik utálják a gyerekeket, miattuk a közös programokra nem nagyon lehet őket hozni :-(

2012. aug. 8. 14:45
 19/21 anonim ***** válasza:

Meg kell találni az arany középutat. Nem jó hozzáállás az, hogy a szülés után én már "csak anya" vagyok, mert iszonyúan be lehet szűkülni, és akkor ez nem fél évig tart... én ismerek olyat, akinél konkrétan 20 éve tart! Szült jópár gyereket, és amikor már a legkisebb is iskolás volt, akkor sem lehetett kirobbantani sem otthonról, mert neki ott vannak a gyerekek.

A szülés után is meg kell őrizni az identitásunkat, emberek között lenni, foglalkozni magunkkal, a nőiességünkkel, a párunkkal - persze, sokkal több időt vesz el a kicsi, de azért annyit nem, hogy mindent el kelljen hanyagolni! Én a gyerekem 1 hetes korától dolgoztam itthonról, nem sokat, csak annyit, hogy ne poszorodjak be teljesen, igényeltem a "másfajta" tevékenységet a szoptatás, pelenkázás, háztartási munka mellett is. Napi pár óra munka (a gyerek alvásidejében) bőségesen belefért. Mozogni akkor nem mozogtam, sajnos híztam is, de amikor már ritkultak a szoptatások, akkor családi segítséggel el tudtam járni heti kétszer-háromszor edzeni (én csak így tudok fogyni).

Azon kívül pedig lehet csinálni gyerekes közösségi programokat is, akár más, hasonló korú gyerekesekkel közösen sétálni, kirándulni, beszélgetni.

Nem szabad magunkra zárni az ajtót és "én most anya vagyok!" felkiáltással kivonni magunkat az életből, mert hosszú távon meglesz annak a böjtje!

2012. aug. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
19-es: megkérdezhetem, mit dolgoztál?
2012. aug. 8. 15:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!