Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet rászólni? és...

Miért nem lehet rászólni? és miért a gyerek parancsol?

Figyelt kérdés

19éves lány vagyok, bátyámnak van egy 2,5éves kislánya.

voltunk nyaralni közösen, és a gyerek kiborító volt...kényes, visít, mindent lehet neki.

ha valami rosszat csinált és rászóltam akkor bátyám egyből leorditott hogy "majd a saját gyerekedet nevelheted az enyémet nem fogod"

ja nem tudtam hogy nem lehet rászólni...

meg eszek valamit egyből oda kell adnom a gyereknek mert kér, és ha nem kapja meg ordit, és én vagyok a szemét.

hiába szól rá az ember nem érdekli,kapott egy 30ezres kisbiciklit, és egy álló helyben elesett vele, egyből én voltam a hibás h a gyerek összetöri magát és ot tállok mellette, mondom Istenem, mi is voltunk kicsik, hányszor fog még elesni... erre az volt a baj h rosszat kivánok a gyereknek.

fényképezett bátyám, és a gyerek egyből kérte a gépet, bátyám meg odaadta neki, hát nem igaz hogy a 2éves kis takony parancsol.

aztán jön a duma h "te is ilyen voltál kicsinek" nem pofázni kéne, hanem NEVELNI! Nem hiszem hogy kiskoromban ismertem azt a szót hogy "Nemakarom!!" mert a gyereknek ez a kedvenc szavajárása.

meg ha valamihez van kedve azt kell csinálni ha nincs akkor nem eröltetik, a gyerek parancsol.


ha meglátom őket már a hideg ráz


2012. aug. 10. 12:27
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:

eltört egy pohár? nembaj a gyereknek mindent szabad, így játszik!


belehányt a nagy kerti medencébe? Nembaj, a gyereknek mindent lehet, leengedjük a több köbcenti vizet, kit érdekel...


a gyerek eltépett egy fontos papirt, vagy számlát? ugyan, nem kell rászólni...


a gyerek fojtogatja a nyulamat, vagy a gerincét szorongatja vagy éppen belerúg??(van egy nyuszim) nembaj! nem kell rászólni, mert megsértődik a gyerek, sőt jól csinálja ugy kell azt!


a gyerek ledobja a földre a kenyeret vagy a zsömlét? nemtré! igaz hogy válság van, dehát neki mindent szabad

2012. aug. 10. 12:32
 2/35 A kérdező kommentje:

mondhatjátok, hogy utálom a gyerekeket, de nem.

csak a kényeseket, nem igaz hogy nem lehet azt a gyereket megnevelni!

ha nekem 1x lesz egy gyerekem (ami kizárt tekintve h most sincs kapcsolatom, meg sose jön össze a pasikkal) akkor igaz megadok neki amit tudok, de nem lesz nyávogós, neveletlen hiperaktív kis görcs.

2012. aug. 10. 12:34
 3/35 anonim ***** válasza:
98%

Igazad van. Én is falra tudok mászni az ilyen szülőktől. Imádom a gyerekeket, de az elkényeztetett neveletlen (ne haragudj meg érte) hisztiseket nem. Azt vallom, hogy nem lesz a gyereknek attól semmi baja, ha rászólnak vagy esetleg a fenekére, kezére csapnak.

Nyugi,mert tapasztalataim szerint az ilyen szülők szoktak a későbbiekben panaszkodni, hogy nem bírnak a gyerekkel valahol valamit nagyon elrontottak.

Azt azért hozzátenném, hogy ha nem az én dolgaimat teszi tönkre, akkor hagy csinálja, ha a szülei nem szólnak rá. De a nyusziért biztos rászóltam volna, magasan tojva a szüleire.

2012. aug. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Amelyeket leirtál, valóban a rossz nevelés felé vezet!

Viszont ne törõdj vele a szülei fogják meginni a levét!

Ne látogasd õket ha teheted, és kész!

2012. aug. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen igazad van, én is utálom az ilyet. Ezek szülők tök hülyék már bocs. milyen felnőtt lesz egy ilyen gyerekből? akkor meg majd csodálkoznak...
2012. aug. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
13%

A kislány pont a dackorszakban van. :))) Nem kényeske és vísit, hanem 2.5 éves kislány. Én lányom 2éves, mondjuk tud viselkedni társaságban, de ha elkéri a telefonom, akkor odaadom hogy megnézze.

Majd ha lesz gyereked, egy picit átértékeled ezeket a dolgokat.

Amúgy meg tényleg nem szerencsés beleszólni más nevelési stílusába. Inkább beszéld ezt meg 4szemközt a bátyjáddal.

2012. aug. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is van bátyám, de ha lenne gyereke és ő is így viselkedne teljesen kiakadnék. Próbálj meg beszélni a testvéreddel, mert ha így folytatják előbb-utóbb csúnya dolgok történhetnek. Ha nem is most, reménykedjünk, hogy ő is észreveszi a bajt és ,,felébred" , mert szerintem még abban a varázsban él, hogy védi és imádja a gyerekét..
2012. aug. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

a nyúlnál ráveszekedtem, az apja meg is sértődött, hogy miért szidom a gyereket.


anyámék, a nagyszülei ugyebár...háth... szörnyű, anyám másról se beszél csak a gyerekről,gügyög neki, szörnyű... apám velem kicsinek sose törödött, mindig csak dolgozott, manapság is ugy beszél velem mint 1 kutyával, de ő a gyereknél pótolja a szeretet, mintha az övé lenne, több tizezres dolgokat vesz neki, stb. ha szólok valamit én vagyok a szemét, és jön az h utálom a gyereket.

2012. aug. 10. 12:43
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

igazad mindenben! és majd pár év múlva megisszák a levét a nevelésüknek! örülj neki,hogy nem laktok együtt!

esetleg még annyit tehetsz,hogy:amikor együtt vagytok a tesóddal,akkor normális hangnemben rákérdezel,hogy:nem aggódik-e,hogy később már nem fognak vele bírni ha most mindent megengednek neki-és te nem piszkálni akarod ezzel,csak őszíntén érdekel. (hátha akkor elgondolkodik)

2012. aug. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
12:40es, igen a gyerekek érdkelődnek, ez nem is baj, de van egy bizonyos határ, nálunk semmire se lehet nemet mondani meg ilyesmi, hát könyörgöm nehogy már a 2,5éves gyerek parancsoljon mindenkinek.
2012. aug. 10. 12:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!