Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják egyes emberek,...

Miért gondolják egyes emberek, hogy attól hogy gyerekük van, többet érnek azoknál akiknek nincs?

Figyelt kérdés
Nem általánosítok, akinek nem inge ne vegye magára!
2012. jún. 17. 14:14
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
54%
Tovább él a leszármazottaiban :D :D :D :D :D
2012. jún. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem csak az ilyen,akinek gyereke van.Mindenki fel szeretne vágni valamivel.Amúgy néha tényleg harapósak tudnak lenni a kismamák,előjön belőlük az anyatigris,úgyhogy vigyázni kell velük,jól kerüljétek ki a babakocsit a járdán!
2012. jún. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
80%

Én a saját tapasztalatomat írom le, ami a munkahelyemen van.

-Akinek gyereke van több a szabija,gyerekek után táppénz is

-Több a fizetése(családi adókedvezmény)

-Ha elküldések vannak, őket nem küldik el, épp azért mert gyerekük van, s tekintettel vannak arra, hogy őket is el kell látni

-Ha nem engedik el őket szabira, mindig a gyerekekre hivatkoznak

-Karácsony előtt nekik jár a szabi, mert a gyerekek....

Ja és a gyerekeik 14-17 évesek, nem kicsik.

Nekem hiába nincs még gyerekem, de ugyanúgy fizetnem kell a csekkeket,a boltba is pénzért adnak mindent.


Sokszor megértő vagyok velük,s átérzem a helyzetüket, de amikor valaki már visszaél azzal, hogy gyereke van, s abból akar hasznot húzni másokkal szemben, azt nem tartom igazságosnak.

Lehet, hogy nekem nincs gyerekem, de pont azért, mert felelősségteljesen gondolkozok, s nem akarom majd a "gyerekem van" mondatot felhasználni másokkal szemben.


Bocsi, ha kicsit zagyvaságot írtam, de ez konkrétan a munkahelyemre vonatkozott, s valószínűleg máshol nem így van.

2012. jún. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
75%

Aki úgy gondolja,hogy többet ér ő,mert neki gyereke van, mint az, akinek nincs, az egy elég szánalmas önigazolás arról, hogy sajna ő a mai világban nem vitte semmire...

Mert lássuk csak...gyereket kb. mindenki tud csinálni ivarérettség elérése után...különösebb tehetség nem szükségeltetik hozzá...még csak nagykorúnak sem kell lennie. Én sem értem, ha valaki erre kérkedik! vajon átvillan a csöppni agyán, hogy erre mindeki képes?

Aztán az sem mindegy,hogy a gyerek csak felnő vagy felnevelik!

De tény,hogy vannak ilyenek.

2012. jún. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
90%

Nekem szerencsém volt, mert sehol se éltek vissza a gyerekkel munkahelyeken. Egy lány volt, ő két gyereket nevelt egyedül. Neki a beosztását hozzáigazítottuk az ovihoz/sulihoz. Ezért nagyon hálás volt, de nem követelte. Halkan megkérdezte egyszer, hogy van-e rá mód.

A többiek maximum akkor pattantak fel gyerek miatt, ha valami baj történt. De akkor szintén kérés nélkül átvettük a feladatokat tőlük (pl a gyereknek felrepedt a feje és rohant érte).

Lekopogom, még nem volt rossz tapasztalatom a gyerekesekkel.

2012. jún. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
85%

normális esetben, egy gyereket akkor vállal az ember, amikor megvannak az alapok hozzá.

munka, szerető társ, lakás. ezek tetejébe jöhet a gyerek.

valaki ebből semmit nem tud elérni.

nos, ezért tartják magukat többre a gyerekesek.

ismétlem én sem általánosítok, csak erről a "normál" esetről írtam.

2012. jún. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
74%

tehát a gyerek tükrözi az ő kemény munkájuk sikerét valójában. amiért dolgoznak, amiért megoldják otthon a problémákat.

a mai világban még munkahelyet sem semmi már fel tudni mutatni, nemhogy egy működő házasságot, és főleg egy gyereket.

(és nem a segélyesekről írtam)

2012. jún. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
94%

Igen, sokan így gondolják sajnos. Valóban tiszteletre méltó, hogyha valaki a mai világban bevállal gyereket és tisztességgel fel tudja nevelni, de erre felvágni és ezzel visszaélni nem szép dolog. Amúgy meg ezt sulykolják most belénk, a kormány is kitalálta, hogy csak az kap majd nyugdíjat, akinek legalább 2-3 gyereke van.

Nagyon egyet értek a 13-as hozzászólóval! Nálunk is ez megy a munkahelyen két ünnep közt, nekem nincs gyerekem, én soha nem mehetek el szabira, mindig a "kis"gyerekesek mennek, a kisgyerek 13, 16 éves, dehát olyan rossz, hogy nem lehet egyedül hagyni. Ezért mindig az szív, akinek nincs gyereke.

2012. jún. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
51%

Lehet, hogy rosszul értelmezem a kérdést, akkor előre is bocsi.

Nekem az a hülye példa jutott eszembe, hogy ha mondjuk 2 ember közül (az egyik szülő, a másik nem) az egyiknek meg kellene halnia, akkor kicsit igazságtalan lenne, ha a gyerekes halna meg, de csak abból a szempontból, hogy a gyerekének nélküle kéne felnőnie, míg a másiknak nincs ilyen jellegű "kötelezettsége".

De ettől még nem érzem magam többnek senkinél. A szingli barátnőim is mindig azzal jönnek, hogy én már "elértem" valamit azzal, hogy gyerekeim vannak, pedig ez hülyeség szerintem. Gyereket csinálni és szülni szinte bárki tud, még csak akarni sem nagyon kell, elég nem tenni ellene semmit :)

Amúgy meg a munkahelyi dologhoz hozzáfűzném, hogy amíg valaki nem ismeri azt az érzést, amikor a gyerekei utolsóként csüngnek zokogva az óvoda kerítésén, mert nem ért oda értük előbb a munka miatt, addig ne fújjon arra az emberre, aki rohan a gyerekéért. Nyilván ezzel is sokan visszaélnek, de akinek nincs gyereke, az nem ismeri ezt a helyzetet, míg a szülők igen, hiszen valaha ők is "szabadok" voltak :)

2012. jún. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
14%

"Tehát te, mint mentős, fizikus vagy agysebész pont ugyanannyira vagy értékes, mint a kukás, a vízvezetékszerelő, vagy a szakács."


Hahahh, LOL.

Akkor majd ha beteg leszel, a kukásokat hívd ki, ne a mentőst, elvégre ugyanannyit ér. Hogy lenne már egyenló a háromfogú, szakadt proli az orvosokkal?

2012. jún. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!