Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt a szülők,...

Miért gondolják azt a szülők, hogy ha a gyerekük már huszonéves akkor már nem kell vele törődni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 28. 18:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
Mert el vannak telve maguktól.
2012. máj. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
EZt altalanositani nem lehet, mivel egyenfuggo, s ez fugg a gyermektol, de a szulotol is pl.
2012. máj. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Azért , mert sokan nem azért szülnek már a mai világban ami igazán a lényege lenne.
2012. máj. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez igen nagy általánosítás.
2012. máj. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Miért gondolják a szülők, hogy még huszonévesen is úgy kell viselkedni vele mint egy hülyegyerekkel és nem lehet békén hagyni? Mindnekinek más a problémája.
2012. máj. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Vannak ilyen szülők természetesen,az ő gondjuk az,hogy egoisták.
2012. máj. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent, hogy nem kell vele törődni? Mármint mondjuk úgy bánni vele, mint egy gyerekkel, körülrajongani? Szerintem sokaknak pont az a bajuk, hogy gyerekként kezelik őket.


Ha meg anyagi vonzatát nézzük, jogos lenne, hogy egy huszonéves már ne a szüleitől várja a zsebpénzt, hanem dolgozzon, ha kell, suli mellett. Legalábbis szerintem rémes, amit sok korombeli művel.

2012. máj. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
Felsorolt mindenki mindent csak azt az esetet nem, amikor az van, hogy a gyerek el tud költözni és a szülők ha a gyerek nem jelentkezne hetekig le se szarják...mert ilyen van.
2012. máj. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

Nekem pont az ellenkezője a problémám, örülnék, ha nem kísérnék figyelemmel szinte minden lépésemet. Diplomásként, viszonylag jó állással a zsebemben még mindig anyuci-apuci kicsilányának képzelnek a szüleim, pedig már nagyon el kellene engedniük a kezemet. Elköltözni nem akarok itthonról, mert helyben van a munkám, felesleges egy utcával arrébb menni, inkább várok, hogy egyszer talán majd elfogadják, hogy felnőttem.

Miben nem foglalkoznak veled a szüleid? Egy huszonéves már nem kicsi, el tudja látni és tartani önmagát. Vagy lelkileg nem törődnek veled, nem kérdezik meg, milyen volt a napod, mi bánt vagy milyen jó dolog történt aznap? Velük élsz? Van állásod? Mi a konkrét problémád?

2012. máj. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk, én amint betöltöttem a 18-at, azt hitték, nem kell velem törődni. A 17 éves húgomnál pedig alig várják, hogy nagykorú legyen és ne legyen már rá gondjuk. Olyan, hogy segítség az elindulásban?! Semmi... eltartanak félig-meddig, míg egyetemre járok, aztán 22 évesen, nulla pénzzel kezdjek majd magammal, amit akarok, és még örüljek, hogy nem 18 évesen dobtak ki, gimi után.

Az okot nem tudom, de azt igen, hogy én nem vagyok és nem is leszek ilyen maradi és szűklátókörű, sőt ostoba, mint az ilyen emberek. Egy gyereket addig támogatni kell, amíg szüksége van rá, magyarán míg nem lesz saját lakása, kocsija, munkája és minden, ami kell. Vagy amíg a szülők tudják (pl nekem még saját lakást is tudnának venni, csak sajnálják tőlem...).

2012. máj. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!