Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt a szülők,...

Miért gondolják azt a szülők, hogy ha a gyerekük már huszonéves akkor már nem kell vele törődni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 28. 18:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ja, és nálunk is ez van, hogyha én nem jelentkezem, napokig, hetekig azt sem tudnák, élek-e még. Itthon is csak annyit kapok tőlük, hogy mindenbe belekötnek meg mindenből kihozzák a veszekedést, de minden egyéb nulla.
2012. máj. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szerintem meg onnantól fogva, hogy van állásod (ezt az utolsó 2-3 válaszolónak írom elsősorban), el tudod tartani magad, sőt te kezded el támogatni a szüleidet, de legalábbis nem tőlük várod a támogatást. Hiszen azért tanultál, hogy legyen egy (jó) állásod, amiből meg tudsz élni, a szülőknek meg - hidd el - van elég bajuk, gondolj bele, mennyi lemondással járt számukra, amíg kitaníttattak (erre én magam is csak akkor jöttem rá igazán, amikor végeztem a sulival és munkába álltam, s a saját keresetemből kezdtem megvenni mindent, a legapróbb dologig). Tehát igazán nem ildomos még ezután is azt kérni tőlük, hogy támogassanak.
2012. máj. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
49%

" Egy gyereket addig támogatni kell, amíg szüksége van rá, magyarán míg nem lesz saját lakása, kocsija, munkája és minden, ami kell."


Ezt te komolyan gondoltad? Magyarán minden szülőtől alapelvárás, hogy tegyen a gyerek alá kocsit, lakást, sőt munkát is ő szerezzen? Még, ahol egy gyerek van és módosak a szülők, de hol élsz te?

Miért, a szülők alá talán mindent odaraktak, vagy összedolgozták? Szerintem többnyire az utóbbi. Hát a pofám leszakad...

Értem én, hogy durva, hogy 22 évesen fel is út, le is út, de ugyanakkor hogy várhatják el a mostani fiatalok, hogy akár 30 éves korukig is legyenek tartva, amíg ők tanulgatnak? Suli alatt nem lehet dolgozni? Sokan abból fedezik a sulit.

Az én szüleim is meg tudnának dobni engem 1-2 millióval, de pofám lesülne, ha elfogadnék ilyet. Majd mi összedolgozzuk a párommal, elvégre az én szüleim is megdolgoztak azért, amijük van. Addig meg elvagyunk albérletbe.

Tényleg nem tudom hol élsz, mire egy párnak háza, kocsija van, már bőven elmúlt 30, addig meg etessék őket a szüleik?

23N

2012. máj. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én is "várok" támogatást a szüleimtől, de NEM egy bizonyos anyagi szintig, illetve nem is anyagilag kifejezetten! Én úgy lettem szeretetben békességben felnevelve, hogy a szüleim mindig számíthattak az ő szüleikre, azaz a nagyszüleimre, én pedig mindig számíthattam rájuk. Elsősorban természetesen lelkileg, illetve apróbb dolgokban (felújítás, festés, barkácsolás) és csak másodsorban anyagilag, azt is inkább kölcsönnel, amit később visszaadtak/adtunk.

Én ugyanígy fogok a szüleim mellett állni lelkileg biztosan és ha lehetőségem lesz, akkor anyagilag is. Számomra a törődés és támogatás ezt jelenti, nem azt, hogy lakásba teszik, kocsit adnak a gyerekük feneke alá! Természetesen ez oda vissza működik, ők mellettem vannak, én is mellettük, nem tudhatjuk, hogy mikor lesz szükségünk egymásra!

2012. máj. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
60%
Az én szüleim az élő példák erre.Anyám már alig várta a 18 évemet,mert azt hitte,akkor kirepülök és nem lesz rám gond.Ha nem jönnek közbe a gondok,talán így is lett volna.Amúgy gyerekkoromban sokat törődött velem,csak a 18 évem után lett kritikus a helyzet.Ma már anyámnak elege van belőlem,túl sok a gondja neki is és nekem is.Mindketten el vagyunk keseredve,mert mindenkinek nehéz,a sok teher teljesen elveszi a kedvet az egész élettől.Ő inkább apámmal van szívesen,velem már beszélgetni sincs kedve és ez esik rosszul,mert néha szívesen beszélgetnék vele.De ezt már feladtam.Én azt mondom,hogy inkább ne törődjön velem,minthogy folyton rajtam vezesse le a feszültséget.Persze mindkettő rossz.Jó lenne már,ha külön saját életem lenne.Komolyan mondom,összeteszem a kezem ezért.
2012. máj. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!