Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják jópáran ezt...

Miért gondolják jópáran ezt így? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom itt, és hallottam már máshol is, ezt : Egy nő csak úgy vállaljon gyereket, ha képes egyedül eltartani.

Megdöbbentő.

Sok esetben egy gyerek két ember felelős döntése. Valahogy, valamiért nem működik a kapcsolatuk, akkor szinte mindig az anya van elővéve:

- nem maradt NŐ

- a gyereknek család kell

Ha apuka nem fizet gyerektartást, akkor minek vállalta a babát.

Sajnos egy barátnőm példájából indulok ki. Még régebben tett ide ki kérdést, hogy a gyermeke apja nem fizet.

Erre elhordták mindennek, hogy bezzeg internet van (könyvelő és bedolgozik, kell.), adja el a gépét, az apának is élnie kell valamiből (nem mellesleg, apuka nem bírt a farkincájával)

Természetesen a fent említett mondat is elhangzott. Pedig látszólag a biztosra vállalták MINDKETTEN a babát, egy öt éves kapcsolatra (ebből négy év együttélés), két biztos munkahelyre, fizetésre, és az apukának saját háza is van.


2012. máj. 17. 11:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
ha mgfigyelted,legtöbb ilyen válaszoló vagy férfi vagy olyan nő aki tökéletesnek hiszi a kapcsolatát
2012. máj. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

szia.sztem a férfiakban nincs annyi felelősség érzet a gyermekük iránt mint az anyában.

abban egyetértek,h sok nő tényleg elhagyja magat szülés utan,vagy ugy gondolja már van férj is gyerek is minek nézzek ki jól?én is egyedül nevelem,gyerektartás nélkül.

2012. máj. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Jümagam ezt a nézetet, amit fentebb vázoltál, képletesen értem. Tehát nem feltétlenül az anyagi oldaláról közelíteném meg, hanem az érzelmi részéről. Szóval ne azért vállaljon valaki gyereket mert ő pl 80%-ban bizto benne hogy eljött az ideje, a párja meg mondjuk 75%-ban és akkor na jó, menni fog együtt, vágjukn bele. Mentegethetjük a nőket de akár a férfiakat is, azért lássuk ba, ha valóban nagy a gáz, akkor a nő szívja meg jobban. A pasi dobbanthat ha erkölcsileg belefér neki és sokkal több az olyan cslaád ahol apuka lép le, mindegy miért, és anyukára marad minden gyerekkel kapcsolatos felelősség. Itt az anyagiakat csak részben értem. Szóval a gyerekkérdés örök dilemma, de én úgy gondolom hogy csak akkor szabad vállalni ha a nő úgy érzi hogy egyedül is képes felnevelni, tehát érzelmileg van olyan erős, hogy kaármekkora gond üt be, pl. meghal a férj vagy elviszi az árvíz a házat stb. megállja a helyét és a saját egóját félretéve fel tudja nevelni akár egyedül is a gyereket. Ez az esetek többségében szerencsére elméleti marad, de mielőtt hozunk egy fontos döntést át kell gondolnunk mindent, és nem ettől leszünk borúlátóak szerintem. Inkább felkészültek. Így nem ér hidegzuhanyként ha történik valami, mert mindenre fel vagy készülve. Sok esetben valóban 2 ember felelős döntése kellene hogy legyen, de szerinted lenne ilyen siralmas válási statisztika, ha valóban így lenne? Kár általánosítani, minden eset egyedi. Sajnálom barátnődet, biztos nagyon nehéz neki, de ettől nem minden pasi ilyen.
2012. máj. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Pont olyan ez a gondolatmenet, mint a páromé: ha zöld a lámpa, nem kell körülnézni, mielőtt lelépünk az útra, mert az autóknak meg kell állni úgyis.

Tévedés.

Nem azért néz az ember körül, mert az autóknak nem kell megállni. Azért néz körül, hogy bebiztosítsa magát, hogy ne csapják el.


Szép, szép a gondolat, hogy a gyereket két szülő nevelje föl. Vagy az apuka fizessen gyerektartást. De a másik ember nem te vagy. nem tudod, mit gondol, nem tudod, mit fog gondolni 10 év múlva. Ha lelécel Szudánba az új nőjével, és nem fizet és az életben nem találjátok meg - akkor mi van? Nem mondhatod a gyereknek, hogy bocs, mostantól csak reggeli van meg vacsora, mert apád nem fizette ki az ebédet. Ugyanúgy kell nevelned és mindent megadni neki. Hogy ne az ő élete menjen tönkre, amiért az apja olyan, amilyen.

Azért kell úgy gyereket vállalni, hogy egyedül is el tudd tartani, hogy ha beütne a krach, attól még fel tudd nevelni.

2012. máj. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
4.válaszoló tökéletesen megfogalmazta a véleményemet! (de ha tényleg minden kötél szakad,legalább lehessen számítani a nagyszülőkre-szüleidre,akik kisegítenek...szóval ez is fontos!)
2012. máj. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Az igazság az,hogy ha valakinek olyan problémája van,hogy az apuka nem fizet gyerektartást,nos ehhez nem kell kérdést kiírnia,tudván a válaszadók nagy zöme 14-16 éves akiknek fogalmuk sincs az ilyen életről,és a kis tapasztalatukkal csak egyszerű megoldások jutnak eszükbe.

-minek szülte meg??

- apának is élni kell

- menjen haza anyuhoz,majd a szülők segítenek

- megérdemled stb

A tiniválaszok mellett rendes szidalmakat,pocskondiázást is kap a kérdező.Mintha élveznék,hogy végre ma is megalázhattak egy szerencsétlen sorsú embert.

Akinek ilyen gondja van,az ne itt kérdezősködjön.Menjen bíróságra,és jogászoktól,ügyvédektől kérjen segítséget.Ők nem osztogatnak ilyen buta válaszokat.Ők segítenek.

Tudod azoknak akik felteszik a kérdést vállalniuk kell azt a rizikót,hogy magára a kérdésre nem fog ésszerű megoldást kapni(ritka esetben pár ember adhat,mondjuk 30 válaszból 3 válasz értékelhető segítőszándéknak)

2012. máj. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
95%
Én férfi vagyok, de ebben a kérdésben nem szeretnék sem a nők, sem a férfiak oldalára állni, úgy vélem szülők szó mindkét félre egyformán vonatkozik. Szerintem itt egy lényeges dolog van, aki nem törődik a gyermekével az egy gazember és az is, aki ok nélkül kizárja a másik felet a gyermek neveléséből. Mindegy, hogy férfiról, vagy nőről van szó, aki nem gondoskodik a gyermekéről, vagy elhagyja, az nem ember a szememben. Félreértés ne essék, itt nem azokra az emberekre gondolok akik esetleg külön élnek a gyermeküktől, hiszen ez nem zárja ki sem a nevelést, sem a gondoskodást.
2012. máj. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha csak azok vállalnának babát, akik egyedül is biztosan el tudják tartani, akkor nagyon hamar kihalna az emberiség...

Mellesleg 100%-ig senki sem lehet biztos semmiben, mert szinte bárhonnan kirúghatnak bárkit, kivéve, ha az illető a főnök. Meg is halhat, le is sérülhet, stb.

Akkor ezen logika szerint inkább senki ne szüljön, haljunk ki szép csendben, nem? Persze ez is túlzás, de sokak gondolatmenetéből kb. ez jön le.

2012. máj. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Bocs, de én azért tartottam fontosnak, hogy akkor vállaljak egyereket, ha magam is el tudom tartani, hiszen a férjem meg is halhat. Akkor mi van? Esetleg van egy életbiztosítása,ami elmegy pár év alatt.

tehát szerintem igenis nagyon fontos, hogy egy nő (és a férfi is) akkor vállaljon, ha egyedül is el tudja tartani.

2012. máj. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%
Kiírtál egy kérdést aztán megválaszoltad a barátnőd példáján. Hát azért, mert mi van ha az apa nem fizet gyerektartást. A gyereket ha éhes vagy ha kinőtte a ruháját nem érdekli, hogy apuka fizet-e vagy nem. Ezért gondoljuk sokan, hogy akkor jöjjön a gyerek, ha anyuka egyedül is el tudja látni. Terhesség alatt minden apuka a föld felett jár pár centivel a nagy boldogságában, azután ugyebár jönnek a hétköznapok, meg bármi közbe is jöhet és gyakran elkerülhetetlen a válás. És akkor általában a nő marad a gyerekkel vagy gyerekekkel és ha az apa nem tud pénzt adni, akkor neki kell megoldani az anyagi kérdéseket. Hát ezért!
2012. máj. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!