Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják jópáran ezt...

Miért gondolják jópáran ezt így? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom itt, és hallottam már máshol is, ezt : Egy nő csak úgy vállaljon gyereket, ha képes egyedül eltartani.

Megdöbbentő.

Sok esetben egy gyerek két ember felelős döntése. Valahogy, valamiért nem működik a kapcsolatuk, akkor szinte mindig az anya van elővéve:

- nem maradt NŐ

- a gyereknek család kell

Ha apuka nem fizet gyerektartást, akkor minek vállalta a babát.

Sajnos egy barátnőm példájából indulok ki. Még régebben tett ide ki kérdést, hogy a gyermeke apja nem fizet.

Erre elhordták mindennek, hogy bezzeg internet van (könyvelő és bedolgozik, kell.), adja el a gépét, az apának is élnie kell valamiből (nem mellesleg, apuka nem bírt a farkincájával)

Természetesen a fent említett mondat is elhangzott. Pedig látszólag a biztosra vállalták MINDKETTEN a babát, egy öt éves kapcsolatra (ebből négy év együttélés), két biztos munkahelyre, fizetésre, és az apukának saját háza is van.


2012. máj. 17. 11:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
22%
Ilyen nőgyűlölő itt mindenki.
2012. máj. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azért gondolom így, mert nem akarom azt mondani a gyereknek hogy "apád egy utolsó szemétláda, aki inkább az új libájára költi a pénzét és nem érdekli, hogy neked van-e mit enned". Vagy én leszek az, aki elsárkányosodik, esetleg félrelép.

Arról nem is beszélve, ha mondjuk minden rendben, szeretjük egymást de a 3. gyerek után a férjem lebénul. Gyanítom, 3 gyerekkel és egy ápolásra szoruló férjjel kapkodni fognak értem a munkáltatók.


Ennek ellenére nem gondolom úgy, hogy az én felfogásom a jó, de nem tudok változtatni rajta :-( Igen, egy gyereket két embernek kéne vállalnia anyagilag és érzelmileg is. Nem csak pár évre, hanem egy életre. De sajnos nagyon kevés olyan párt ismerek, ahol ez működik.


És ugye amiről sok nő nem akar beszélni: a férfi nem is igazán akarja a gyereket, csak belemegy. Van ilyen is elég sok sajnos :-(

2012. máj. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!