Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az emberek miért gondolják...

Az emberek miért gondolják úgy, hogy ha vki elmúlt 18 akkor bármit megtehet?

Figyelt kérdés
Én mikor betöltöttem a 18-at, akkor az ég adta világon semmi nem változott itthon. Szüleimmel élek az ő házukban, így azt kell tennem amit ők mondanak. Nincs olyan, hogy nagykorú vagyok, hozzam meg a saját döntéseimet, hiszen akkor fel is út le is út. Ennek ellenére mégis számtalanszor találkozom itt ilyen "tanácsokkal", hogy felnőtt ember vagy, csináld azt amit akarsz stb. Na de hogyan ha pl az én életem is a szüleimtől függ? (nem, elköltözni nem tudok).
2012. ápr. 21. 13:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz, amig velük laksz, bizonyos dolgokban alkalmazkodnod kell hozzájuk. Ez így vagy rendjén.
2012. ápr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, miért gondolják így az emberek, hogy amíg valaki a szüleivel él, addig nem hozhat döntéseket, ez számomra nevetséges. Nem tudnék így élni.
2012. ápr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért az se normális ha valakinek olyanok a szülei hogy márpedig amíg velem élsz az lesz amit én mondok, Ez nem egészséges család. Nálunk ahogy betöltöttem a 18-at felnőttszámba vettek a szüleim, megkérdeztek dolgokat, megbeszéltünk döntéseket, hiszen itt éltem velük, figyelembe vették az én életemet is.
2012. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk meg azért nem történt változás, mert 18 éves korom előtt is azt csináltam amit akartam. Elmehettem szórakozni, nyaralni, persze csak a megfelelő társasággal, nem egyedül, nem korombeliekkel, hanem a saját barátaimmal akik 20 fölött voltak mindig. Szóval mindig jó körökben mozogtam. 18 éves korom előtt is ottaludhattam barátomnál és ő is nálunk. Elvihettem akármelyik kocsit itthonról amikor akartam, mivel megvolt a jogsim, nem tiltották a vezetést. Szóval ezen nem volt mit változtatni miután betöltöttem a 18-at. Előtte is intéztem az ügyeimet, ha kellett, nem lógtam anyámék szoknyáján. Valószínűleg ennek köszönhetem, hogy míg sok osztálytársam azt se tudja, hogy működik egy bankkártya, én bemegyek a bankomba és elintézem amit kell, szerződést kötök, limitet növelek, stb. Amire szükségem van. Sokan még egy csekket sem tudnak befizetni, vagy egy levelet feladni. A jelentkezésüket főiskolára a szüleik töltötték ki. Az enyémet csak átnézték, hogy nem írtam-e el valamit, én feladtam. Szóval ennek a korábbi önállóságomnak szerintem sokat köszönhetek. Nem tartom jónak, ha egy gyereknek azért is engedélyt kell kérnie, hogy levegőt vehessen.
2012. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Valahol meg kell húzni a határt, hogy jogilag hol kezdődik a felnőtt kor. Ez nálunk a 18. életév.


Persze ez korántsem jelenti, hogy bárminek is változnia kell az eddig életfelfogásban, életvitelben, sokan még 40 évesen is gyerekesek, nem hogy 18 évesen. Vannak akik pedig már 18 éves körük előtt kész felnőttek.


Inkább azt jelenti, hogy innentől kezdve nagyobb felelősséget kell vállalnod magadért, több a jogod és a kötelességed. (Pl. szavazati jog, házasság, a büntetőjogban is itt kezdődik a felnőtt kor és még sorolhatnám.)

2012. ápr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
2. válaszoló! Hát éppen ez az. Amíg megengedik ,hogy velük éljek és ők tartanak el, addig úgy kell ugrálnom, ahogy ők fütyülnek. Nincs olyan, hogy akkor én most felnőtt vagyok és tetoválást csináltatok (nem mintha akarnék, de most ezt hoztam fel példának), mert szüleim undorodnak az ilyesmiktől és egyrészt agyonvernének másrészt kiraknának. De nem is a tetoválásról van szó, bármi ami nekik nem tetszik azt meg is mondják és azt nem is csinálhatom. Kész pont. Nincs választásom. Elég nehéz úgy élni, hogy már élném a saját életem, de nem tudom, mert körbe vagyok falazva szabályokkal. Ezt csinálhatod, azt nem, ezt engedjük, azt nem, ezt felveheted, azt nem.
2012. ápr. 21. 13:53
 7/17 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valaki elmúlt 18 de más generációval él, igen is be kel tartani bizonyos szabályokat. Az egész lét alkalmazkodásból és toleranciából áll, ez a lényege az emberi közösségnek. Onnantól, hogy a gyerek megszületik, a szülők jó ideig alkalmazkodnak a gyermekhez, egészen addig, amíg nem önállósul. Szerintem elvárható, hogy amikor benő a gyerek feje lágya ős is képes legyen alkalmazkodásra.

Ilyenkorra már nem arról van szó, hogy bizonyos döntéseket csak a szüleid jóváhagyásával hozhatsz meg, mert ez nem így van. Természetesen élheted a saját életed, de úgy ahogy te is elvársz egy kis magánéletet, úgy ők is. Lehet úgy együtt élni, hogy egyik a másikat ne akadályozza.

2012. ápr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
4. válaszoló vagyok. Az persze hozzá tartozik, hogy a nyarakat mindig végigdolgoztam és év közben is volt, hogy hétvégente elmentem hostesskedni, hogy legyen pénzem. Szóval engedtek a szüleim nyaralni, stb., de sosem kellett kifizetniük se a szállásomat, semmit. Esetleg adtak egy kis költőpénzt, de nem abból finanszíroztam a dolgaimat. Ugyanígy az autó. Ha használom, és mondjuk nálam fogy annyit, hogy már necces lenne hazamenni vele és még utána eljutni a kútig, akkor megyek és tankolok. Azt a pénzt pedig nem kérem vissza a szüleimtől, hiszen én is ugyanúgy használom az autót és fogyasztom a benzint. Jó anyagi körülmények között élünk, de nem neveltek arra, hogy szórjam a pénzt, és nem kényeztettek el. Tudom, hogy egyszer én is elválok tőlük és a saját lábamon kell megállnom, ez pedig nem menne egyik pillanatról a másikra, így már előre készülök a feladatra.
2012. ápr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Attól hogy valaki betölti a 18at nem lesz okosabb vagy egyből önellátó. Én igaz, hogy 18 éves koromban elköltöztem de még mindig kikérem a szüleim véleményét. Már 2 éve külön lakom, havonta hazajárok. Még most is belefutok olyan dolgokba amikhez nem értek, pl használt kocsi vásárlás. Ilyenkor jobb kikérni a több tapasztalattal rendelkezőket mert simán átvernek. Szerintem a 18. életév papíron érződik leginkább. Bármit megköthetsz engedélyek nélkül, mivel már teljes mértékben te vagy érte a felelős. Ezzel azonban vigyázni is kell. Tehát felnőtt igazán csak akkor leszel amikor teljesen önállóan kezded élni az életed.
2012. ápr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid ennyire rugalmatlanok és téged zavarnak a korlátok (ami érthető), akkor csak egyet tehetsz, hogy önállósítod magad. Ehhez viszont saját jövedelem kell, máshogy nem megy.
2012. ápr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!