Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoljak a férjemről?

Mit gondoljak a férjemről?

Figyelt kérdés
Ma találkoztunk este valahol, családi ügyben. Ő a mhelyéről ment oda a helyszínre én meg itthonról. Rokonok is ott voltak. Egy tök új cipőben mentem, amit ma vettem, még nem látta. Kifestettem a lábkörmeimet is. Csinosan öltöztem fel. Általában sportosan szoktam öltözni, de most ez az új magas talpú, elől nyitott szandál volt rajtam, egy nőies felső és azon egy blézer. Gondoltam, hogy ott lesznek ismerősök, rokonok, csinos legyek. Na, találkozunk a kapuban a helyszínen és semmit, de semmit nem vett észre, nem jegyzett meg. Azt sem vette észre, hogy nem lapos sarkú edző volt rajtam meg egy sima póló, hanem magassarkúban voltam és csinos felsőben. Egy szót nem szólt, hogy valmi új van rajtam, vagy csinos vagyok. :S :( Hú, hát ennyire nincs szeme már rám? Ez annyira lehangolóóó. :((( Volt már valakivel ilyen?
2012. jún. 12. 23:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem,még soha senkivel
2012. jún. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nyugi! Biztos észrevette.
2012. jún. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Hát ha tényleg ilyen ruhadarabokat ritkán viselsz,akkor tényleg furcsa:( Mondjuk én mikor mindig csinos,elegáns voltam,az nem tűnt fel,ha épp kb itthoni cucc volt rajtam!Fene se érti a férfiakat...

De biztos,ha egy-két pasi megnézett volna magának az utcán,akkor kikelt volna magából a férjed!


Legközelebb ugyanígy öltözz ki,sőt szerintem minél többször törekedj csinosabb lenni,némi dekoltázs is jöhet és szép frizura!Viszont olyat ne csinálj,hogy elmeséled neki,hogy ma hányan dícsértek meg és hasonlók,mert az manipuláció.Szimplán mond el neki,hogy "drágám,ma neked akarok csinos lenni,remélem tetszik az öltözékem!"

2012. jún. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amikor férjhez mentél nem tudtad ezt előre? Sajnos az esetek többségében mindig ez van... De gondolj bele abba is hogy ha hulla fáradt végez a munkával és még találkozóra is kell mennie( meg ti tudjátok még mennyi dolgotok lehet) ilyenkor elveszti az ember azt hogy arra figyeljen ki mit visel. Szerintem beszéld meg vele. Kérdezd meg hogy észrevette e? Ha igen miért nem mondott semmit? Lehet hogy neki sportosan jobban tetszel :) szerintem erre nem itt kaphatsz majd választ hanem tőle
2012. jún. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gondold azt, hogy a férjed viselkedése tök normális. Két dolog van, amire nem figyelt oda:


1, tökjól nézel ki.

Ezt amúgy is így gondolja, de már elmondta, hogy ez a véleménye rólad, minek ismételgetné.

2, új cipőd, ruhád van, és ízlésesen kiöltöztél.

Ez a pasik 90%-át egyáltalán nem érdekli. Nem azért tetszel neki.


Nem azt írom, hogy így kell gondolkodnia, de teljesen normális, hogy így gondolkodik. Mindezekhez jön hozzá, hogy nem a dicséret a szeretetnyelve, így nincs tisztában vele, hogy neked esetleg ez egy komoly érzelmi igényed, hogy pl. a kiöltözésedért megkapd az elismerést.


Mit tehetsz?

Előszöris, ne várd, hogy magától rájöjjön. Nem tudja. Kérdezd meg tőle, hogy "hogy tetszik az új ruhám?", vagy "szerinted jól áll nekem ez az öszeállítás?". Szigorúan másik alkalommal, de semmiképp sem konfliktushelyzetben és semmiképp sem vádló felhanggal, említsd meg neki, ezt a problémát. Legjobb, ha előtte megdícséred valamiért, amit szeretsz és tisztelsz benne, és miután lereagálta, teszed hozzá, hogy még egy picit jobb lenne neked, ha gyakrabban dícsérne meg, akár a kiöltözésedért.

A várható reakciójára a jó válasz: "Tudom Rezső, hogy neked ez a természeted, és nem is követelni akarom, csak szeretném hogy tud, hogy ez nekem fontos érzelmi igényem. Boldogabb leszek, ha ezt megkapom tőled. Van valami akadálya, hogy sűrűbben dícsérj meg, ha szépen kiöltözöm? Persze, csak akkor, ha tényleg tetszem".

Esetleg kérdezd meg, mi a véleménye Gary Chapman "A szerelem pszichológiája" című könyvéről. Előtte, persze, te is olvassd el!


"Volt már valakivel ilyen?"

Gyakorlatilag az összes házasságban, párkapcsolatban előfordul. A többségükben rendszeresen. A maradék részben meg a férfi rendszeresen dícséri a lányt, aki vagy a szégyellős, önbizalomhiányos "nem is igaz", vagy az enyhén beképzelt "tudom" reakciót választja. Egyik rosszabb, mint a másik. Fontos, hogy ha erőt vesz magán, és odafigyel arra, ami neki nem természetes, akkor értékeld az odafigyelését.

2012. jún. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

ilyenkor arra gondol a férfi, hogy:


tejesszusatyaúristen, már megin mire dobta ki a lóvét, amikor mindig edzőcipőbe jár... de jobb a békesség, nem teszem szóvá.


vagy: mindig edzőcipőben, slamposan jár... ide meg kirittyenti magát... biztos kavar valakivel a hátam mögött, na majd nyitva tartom a szemem...

2012. jún. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23:47 megmondta a frankót :D
2012. jún. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Engem sem érdekel, hogy kb milyen cipő van rajtam, ezért másét sem figyelem. Csak azért veszem észre, ha barátnőmnek új ruhája van, mert a változást érzékelem, nem konkrétan a ruhát. Örülj neki, hogy nem egy felszínes p*csköszörű férjed van.
2012. jún. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azt gondold, hogy olyan, mint a férfiak többsége. Nem veszi észre az ilyesmit. Vedd meg a Nők Lapja mai számát, épp erről van szó benne.
2012. jún. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Miért nem kérdezed meg tőle?

Egyébként szerintem a férfiak nagy része nem tulajdonít túl nagy jelentőséget a ruházatnak, legalábbis ha már "jól ismert nőről" van szó. Valamint az is lehet, hogy más járt a fejében, esetleg épp a családi ügy miatt volt "feszült" és eszébe sem jutott a te ruházatodat dicsérni. Én egy dologból még nem gondolnék arra, hogy "ennyire nincs szeme már rám".

2012. jún. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!