Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel, ha...

Hogyan dolgozzam fel, ha kiderülne hogy a fiam homoszexuális?

Figyelt kérdés
2009. júl. 2. 15:30
1 2 3 4 5
 41/48 anonim válasza:
24%
Szerintem azért semmiképpen sem árt elvinni a fiút egy jó lelkigondozóhoz...(lehet,hogy valamilyen lelki sérülés áll a háttérben,amit fel kéne dolgoznia-én sok ilyen esetről hallottam,és ismerek is ilyen embert).
2009. okt. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek egy ilyen fiút, 27 körül van, áldott jó imdulatú, kedves a végtelenségig, nagyon jó barát, segítő szándék és sok-sok humor van benne, helyes, csinos, mindenki imádja. Az apukák rendszerint érzékenyebbek erre, abban igazad van. Hagyd a sorsra. Lesz ahogy lesz. Te nem vagy oka semminek. És nem is kötelességed elmondani. Lehet, hogy magától is észreveszi, és azt kérdez:Nem gondoltál még arra, anyjok, hogy a gyerekünk...stb. Akkor azt mondod, igen, azt hiszem, sőt tudom. A férjednek időt kell hagyni, előbb-utóbb ő is elfogadja najd.

Danielle Steal:Szerelmem Hollywood.

2009. nov. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
87%

Egy szülőnek nagyon nehéz ezt feldolgozni. Főleg akkor, ha más szülőkkel beszélget, akik dicsekednek: "A fiam milyen szép kilánynak udvarol" , "Megnősült a fiam", "Szép unokám született" stb stb.

Általában azért nagyon nehéz, mert ez a szülő a bánatát nem mondhatja el, csak azoknak, akikben nagyon megbízik.

Emellett ott a bánat, hogy ő tisztességesen felnevelte a gyerekét, mégis ez lett belőle.

Sajnos ez nem tanult állapot, hanem aki meleg, az eleve így születik, csak ugye kamaszkorban lesz nyilvánvaló. A szülőnek nehéz feldolgozni, de a fiának még nehezebb, hiszen neki kell szembenézni a rengeteg nehézséggel az életben: titkolni a párkapcsolatát, nem lesz családja, stb stb.

A szülőnek azt kell néznie, hogy a gyereke nem féllábú, nem kell pelenkázni, nem szellemi fogyatékos, csupán a szexuális irányultsága alapján másfelé vonzódik. Sok olyan heteroszexuális ember van, aki pl. agglegény, vagy pedig megházasodik, de gyermekük nem születik. A szülőnek valahogy így kellene felfognia a gyermeke életét, és akkor talán könnyebb.

2010. ápr. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim válasza:
100%
Ez nem az ő választása, ez nem választás, így születik az ember! És ha igazán jó szülő vagy, akkor úgy fogadod el ahogy van, és úgy szerete őt, ahogyan megérdemli :)
2010. júl. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
100%
Hat leirom a velemenyem hatha segit valamit. 20 eves vagyok es meleg, fiu. Eloszor is azt szeretnem mondani, hogy a legfontosabb dolog amit tehetsz az az, hogy az aggodas es jajj mi lesz helyett a fiad melle ållsz es keresztulviszed a nehez idokon, es az beszelgetesen az apjaval is. Ez a legfontosabb mert barmilyen rosszul is erzed magad emiatt, szerintem a fiad korulbelul 1000 szer rosszabbul van. Az en sztorim: regota gyanitottam hogy mas vagyok mint a tobbi korombeli, de 16 voltam amikor kiderult rolam hogy meleg vagyok. Roppant egyszeru volt a dolog ugyanis beleszerettem a legjobb baratomba. Borzaszto idoszak volt ez es majdnem egy teljes evig jartam a psziåtråra. Keptelen voltam elfogadni magam, es a csaladi helyzetem se tette lehetove azt, hogy felvallaljam magam es boldog legyek. Az illetovel szerettuk egymast de a dogmak meg a hasonlo szarok mindig kozenk alltak. A szuleimnek a mai napig keptelen vagyok elmondani az egesz dolgot, ugyanis allandoan buzuznak es kollektivan gyulolik ezt az egesz dolgot, pedig azt se tudjak hogy mia az. Na mindegy. MIvel rajottem hogy akit szeretek sosem lehet az enyem, es a csaladom elott se lehetek oszinte, igy fogtam magam es kulfoldre koltoztem, egyszal boronddel, otthagytam az egyetemet es mindent.Ennek mar majdnem egy eve. Teljesen egyedul vagyok, es ez az egesz amiatt van hogy egyszeruen szerelmes lettem. Pedig ha valaki elmenne mellettem az utcan sohasem venne eszre rolam hogy meleg vagyok. A srac akit otthagytam Magyarorszagon otthagyta a sulit es a szuleinel vegetål, es szinten nagyon boldog. Hat ennyi! Gondolom felfogtad a jelentoseget, hogy mennyi segitsegre van szuksege a fiadnak. Hat remelem segitett. Gondoltam irok, mert ezt az eletet egy nyomorult patkanynak se kivanom mint amit elek. Bar meg azom sincs aki legalåbb lehugyozna. Az egyetlen dolog ami megmaradt otthonrol az a menekules az emlekek elol es ezt koszonom a sok ostoba embernek, akik a tudtukon kivul tesznek tonkre eleteket.
2010. aug. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi ha kicsit onsajnaltatos lett ez az egesz, de ki akartam hangsulyozni hogy ezen a dolgon eletek es kapcsolatok mulnak. A legfontosabb: ne te akard feldolgozni mert te es a ferjed raertek. A fiatoknak segitsetek elfogadni magåt, mert neki a legszebb evei mehetnek ra erre. Ennyit akartam. Udv
2010. aug. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Igaz, hogy nagyon régen tettem már fel ezt a kérdést, de még mindig jönnek rá válaszok. Teljesen meghatott amit írtál, és semmilyen körülmények között nem engedném, hogy így szenvedjen a fiam, hiszen a fiam! Sajnálom a helyzetedet, remélem előbb-utóbb jobb lesz, sőt sokkal jobb lesz, és boldogan élhetsz.

A fiam egyébként nem meleg, azért is kérdeztem úgy, hogy "ha kiderülne". De nem derült ki, 1/2 éve "halálosan" szerelmes egy kislányba.

Az öltözködési és beszéd stílusa és alapján merült fel bennem a gyanú, hogy talán az, de mint kiderült nem. Bár ki tudja mit hoz még az élet....

Tényleg szorítok Neked, és bátor ember vagy.

2010. aug. 9. 14:35
 48/48 anonim ***** válasza:
Csak szeresd ugyan úgy, ahogy eddig. Igazából semmi lényeges nem változott. A fiad még mindig.
2010. nov. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!