Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel, ha...

Hogyan dolgozzam fel, ha kiderülne hogy a fiam homoszexuális?

Figyelt kérdés
2009. júl. 2. 15:30
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
88%

Bár az én fiam még kicsi, de azért már anya vagyok én is, valamelyest át tudom érezni (még ha fiatal is vagyok - 22 éves). Szerintem teljesen természetes, ha valaki először csalódottságot érez, ha kiderül, hogy a fia meleg, hiszen szerintem normális esetben senki nem így képzeli el, álmodja meg a gyermekét. De bántani ezért nem szabad, és egy idő után magunkban is el kell ezt fogadni. Persze idő kell, amíg ezt valóban tudatosítjuk magunkban, de erre talán a legjobb mód a sok beszélgetés.

Mondjuk lehet, hogy én ezt lazábban veszem, mert nálunk van a családban homoszexuális, akit nagyon nagyon szeretek, szóval én már hozzászoktam.

2009. júl. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
67%
Feldolgozni szerintem nagyon nehéz, talán az idő az, ami megoldást hoz. Belenyugszol majd, de nem lesz könnyű az egyszer biztos. Sokfélék vagyunk, van aki lezserül kezeli és gond nélkül elfogadja, de van aki bizony sokáig görcsöl az új helyzet miatt. Ha kiderül, hogy valóban a saját neméhez vonzódik és nemcsak a kiváncsiság vezérli, akkor bizony neki is alkalmazkodni kell élnie az életét, hogy ezzel benneteket ne hozzon kellemetlen helyzetbe. Bár manapság már jobban kezelik a másságot, még mindig nem teljesen elfogadott az emberek nagy részénél. Az anyai szív mindent kibír és szeresd Őt ugyanúgy. Ha bebizonyosodik ez a dolog, akkor viszont neki kellene őszintén beszélni erről az apjával. Az élet menni fog tovább, az egészség a legfontosabb és ennél nagyobb baj soha ne történjen nálatok.
2009. júl. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim válasza:
91%
Nem teljesen értem a kérdést. Kiderül hogy meleg. Megváltozik valami? Nem a Te fiad lesz akkor is? Állj mellette, a mai világban ugyanis biztos nagyon nehéz sorsa lesz, ha felvállalja. Tuti jól esne neki, hogy legalább a szülei mellette állnak.
2009. júl. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
62%
Neked nem kell erről az apjával beszélni, hanem majd a fiad beszéljen az apjával erről, ha akar. Végül is nem a te ügyed. A fiad egy külön ember. Ha rád bízná, hogy "beszélj apuval", az egy másik eset. De amíg nem teszi eztm addig neked még jogod sincs szóbahozni. Az persze lehet, hogy majd apuka azt mondja, "és te tudtál erről, és nem mondtad?" de majd akkor visszakérdezel: "miért kellett volna mondanom? Ez a fiunknak a saját ügye, azzal beszéli meg, akivel akarja. "
2009. júl. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim válasza:
73%

Imádnivaló ez a lehurrogás, hogy aki nem anya, nem értheti, mennyire nagy fájdalom ez... mégis miért? Attól még ugyanolyan jó ember a srác, hogy esténként nem a barátnője, hanem a barátja mellé bújik be az ágyba.


Szerintem az igazi szeretet ott kezdődik, hogy nem azért szülünk gyereket, hogy értelmet adjunk az életünknek, és ha már valami egy picit is nem úgy alakul a gyerekünkkel, ahogyan mi azt elképzeltük, megterveztük, nem sikerül a mi elcseszett életünket kijavítani általa, akkor már sírunk a kispárnánkba. El kell fogadni. Ugyanis szeretjük őt, helloooo! Vagy mégsem szeretjük igazán? Hoppá.


Mit kell ezen feldolgozni? Szerintem inkább azt kellene feldolgozni, hogy olyan közeget teremtettünk a gyereknek, ahol nem merte elmondani egyből, hogy kicsit más, mint az átlag... és a tipródás által sérült ott belül... nekem bűntudatom lenne emiatt. A társadalom amúgy is elítéli a melegeket, nehogy már a "családi óvó közeg"-ben se találjon menedéket.


És nem vagyok meleg, teszem hozzá (:

2009. júl. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
76%
Én nem kommentáltam a kérdést, csak olvasom a reakciókat és marhára nem értem le, hogy az anyát támogató, jóindulatú válaszokat ki a franc pontozza le. Attól, hogy valakinek nem egyezik a felfogásával, attól még az nem biztos, hogy nem helytálló a válasz. Kiváncsi leszek ki kap max pontszámot, aki fujjog és köp egy nagyot, vagy az, aki azt írja majd hogy jaj de jó eggyel többen leszünk....
2009. júl. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
88%

Minden választ lepontoznak, nem vettétek még észre? Én már nem is foglalkozom vele... aki ebben leli örömét.


Kérdező. Ha kiderül kérdezd meg a fiadtól, hogy mit szeretne beszélj te az apjával és próbáld meggyőzni, vagy ne mondjátok el neki egyelőre. Aztán tartsd tiszteletben a döntését.


A legfontosabb, hogy szeresd őt ugyanúgy, ha nem jobban.

2009. júl. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
84%
Nekem az egyik legjobb barátom meleg, és teljesen ugyanolyan, mint a többi ember. Nem szabad elítélni senkit a szexuális hovatartozása miatt. A homoszexuális pasik különben izgalmasabbak is. Nincs ezzel semmi gond.
2009. júl. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
67%
Ha ennyi elég, hogy tönkretegye az apa-fiú kapcsolatot, az annyit ért...
2009. júl. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim válasza:
100%

szeresd ugyanúgy mint eddig.

öszintén mi változik ettől?

a fiad marad.. ugyanaz a gyerek aki eddig volt.. és azért mert " más " attól még nem rosszabb a többi embernél.. =)

2009. aug. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!